Як виглядають постільні клопи: фото, в якій меблів селяться, скільки живуть, як позбутися самостійно

Виявивши вранці на своєму тілі укуси, багато списують їх на наявність комарів і зовсім не підозрюють, що в приміщенні завелися постільні клопи.

Більш явні сліди присутності можна спостерігати лише після зростання їх чисельності, коли на ліжку з'являються криваві плями і залишки їх життєдіяльності.

Навіть найчистіший будинок не є гарантією того що який-небудь з видів клопів в ньому не знайде свій притулок. Що ж це за паразити, звідки вони беруться, як розпізнати їх присутність і які існують заходи боротьби з ними.

Тому тема нашої сьогоднішньої статті - клопи постільні або домашні: фото, як позбутися в домашніх умовах.

Як виглядають постільні клопи?

Постільні клопи (cimex lectularius) - це безкрилі паразитують комахи з овальним сплющеним тільцем і розміром до 8 мм. Забарвлення голодного паразита може бути брудно жовтого або темно-коричневого кольору. Після того як білизняний клоп наситився кров'ю, окрас змінюється на червоний або чорний тон, а саме тільце стає більш округлим і малорухливим.

Сліди укусів на тілі людини добре помітні і нагадують доріжки - кілька проколів практично на одній лінії. Досить часто укуси у дітей можуть викликати алергічну реакцію. Чим ще небезпечні клопи читайте у відповідних наших статтях.

Личинки зовні нагадують дорослих особин, але з меншими розмірами і більш світлим забарвленням, а недавно вилупилися, взагалі прозорі.

Помітити їх без труднощів вдається лише після того, як паразит наситився кров'ю. Тоді в його прозорому тільце добре проглядається шлунок з краплею випитої крові.

Відкладені яйця паразитів нагадують зменшені зерна рису. Витягнута форма, білий окрас і довжина в 1 мм.

Маючи залози зі спеціальною речовиною (секрет), вони специфічно пахнуть при роздавлюванні. У народі цей неприємний запах називають - запах клопа.

Відмінність від інших паразитів, які живуть в будинку:

 • Клоп на відміну від таргана не має ззаду відростків у вигляді вусиків і крил. Його тільце більш кругле і менше розмірами.
 • Щоб відрізнити клопа від кліща потрібно перерахувати його ніжки. Кліщ павукоподібних паразит і має 8 кінцівок, а ось клоп 6.
 • Сплутати клопа з мурахою важче, але у них сильно схожі личинки. Яйця перших ширше і коротше.
 • Оптимальна температура для гарної життєдіяльності паразита становить +15 - + 30ºС. Саме ці показники найчастіше присутні в спальні людини.
ДОВІДКА! При низьких температурах до -15ºС, паразит не гине, а лише впадає в анабіоз. Як тільки умови для виживання поліпшуються, він відходить від даного стану і благополучно продовжує свою життєдіяльність.

фото

Як виглядають клопи домашні постільні? Фото нижче:

На фото меблеві клопи:

Розмноження і тривалість життя

Із загальної періоду життя комахи, місяць йде на личиночную фазу. У цей період він не здатний розмножуватися. Весь інший час самки відкладають яйця, а самці активно працюють плідників. Одна самка за свій життєвий цикл відкладає до 500 яєць по 4-5 шт. на день. Виводиться личинка на 5-й день, і через місяць - це вже дорослий паразит здатний давати потомство.

Скільки живе постільний клоп? Тривалість життєдіяльності кімнатного клопа в середньому становить близько року. Якщо паразит мешкає в приміщеннях з низькими температурами, його життєздатність триває до 14 міс. У приміщеннях де температура близько 30 ° С, життєвий цикл скорочується до 10 міс., Але тоді збільшується кількість кладки яєць.

Але говорячи про тривалість життя, не варто забувати і про здібності паразита виживати в несприятливих умовах, коли не підходить температура або відсутнє джерело їжі.

Харчується паразит, раз на 5-10 днів в нічний час і за одне насичення випиває до 7 мг, крові, що в два рази більше його ваги.

Але якщо господарі покинули квартиру на тривалий термін або винесли меблі на вулицю, паразит благополучно впаде в анабіоз і в такому стані може перебувати голодним до року. Шанси на виживання збільшуються, коли голодовка супроводжується зниженою температурою повітря.

У боротьбі з паразитами багато виносять постільні матраци на балкон в 10ºС мороз - це не допоможе. Відтанув від тимчасового окоченения, він накидаються на їжу з ще більшим апетитом.

Як визначити наявність клопів в приміщенні?

Через те, що активність цих комах проявляється в нічний час доби, про їхнє існування вдаються дізнатися тільки, коли чисельність значно збільшиться. Але певні ознаки все-таки можуть насторожити мешканців будинку. До них відносяться:

 • На тілі з'являються укуси. Вони можуть бути великими або майже непомітними (залежить від реакції організму людини). Особливо постільний клоп любить кусати жінок і дітей. Їх шкіра більш ніжна і легше прокушував. Самих прокусів на тілі буде кілька, через те, що паразит, повзучи по тілу, шукає більш зручне місце для висмоктування крові.
 • Постільна білизна має червоні або бурі плями. Ці плями з'являються від розчавлених клопів, які потрапили під людини після того, як вже нассалися крові. Тулуб голодного клопа плоске, що сприяє його пересуванню, але після того, як паразит поїв, воно легко може лопнути під вагою людини.
 • На ліжку, в складках м'якої оббивки диванів і в ковдрах можна виявити залишки шкурок і яєць клопа, що залишилися після линьки. До речі, як окремий вид диванні клопи не існують. Їх так назвали від місця проживання в дивані - це звичайні кровососи, їх фото наведені вище.
ДОВІДКА! Перевірити чи дійсно в приміщенні є клопи чи ні можна завдяки простому способу. Досить буде серед ночі включити в кімнаті світло і оглянути ліжко. Виявивши шкідників потрібно негайно починати з ними боротьбу.

Що важливо для успішної боротьби з клопами? Перш за все, потрібно знати ворога «в обличчя». Пропонуємо вашій увазі докладні матеріали про те, чи можуть жити клопи в одязі і чим вони харчуються, ніж намазати шкіру, щоб не покусали, як знайти і знищити їх гнізда в квартирі, які традиційні і народні засоби боротьби існують, чи допоможе профілактика уникнути появи шкідників і як підготувати свою оселю до дезінфекції.

Боротьба з паразитами

Коли наявність паразитів в квартирі вдалося виявити відразу, вони не встигли розмножитися, можна скористатися спеціальними препаратами для обробки місць їх проживання. Препарати такі як «Актеллік» або «Карбофос» продаються в магазинах з насінням. Також можна скористатися аерозолями і спреями «Комбат", "Чистий дім«, «Раптор», «Дихлофос» або «Рейд». Але якою б препарат не був обраний, потрібно дотримуватися певних правил в його застосуванні, а саме:

 • строго дотримуватися інструкції і під час обробки приміщення користуватися гумовими рукавичками і марлевою пов'язкою (навіть якщо це простий і звичний всім крейда Машенька);
 • рідкі препарати розпорошуються за допомогою пульверизаторів - це Тетрікс, Гет, Ціфокс, Форсайт, Фуфанон, Кат, Кукарача і інші;
 • особливо ретельно обробляються місця скупчення ліжкових клопів: дивани, ліжка, ковдри, подушка, шафи з одягом, килими, різні щілини, плінтуси і т.д .;
 • після обробки приміщення, двері і вікна щільно закриваються на кілька годин;
 • одяг після обробки вистіривается в воді з високою температурою, а потім прасувати.

Обробивши кімнату, не можна відразу приступати до її прибирання. Клопи живучі паразити і для хорошого результату потрібно почекати кілька годин впливу на них инсектицидного кошти.

У зимову пору року допомогти в боротьбі з паразитом може мороз. При температурі -15ºС клоп гине, достатнім буде винести одяг, іграшки, книги на балкон. На принципі впливу на комах температур заснований спосіб дезінфекції гарячим або холодним туманом.

Коли постільні клопи були виявлені пізно, їх кількість значно збільшилася, самостійно боротися з ними, використовуючи наприклад оцет, відлякувачі або пастки немає ніякого сенсу. Кращим рішенням в даному випадку буде звернутися за допомогою в спеціальну фірму по знищенню паразитів або в санепідемстанцію.

Підведемо підсумок. Ми з'ясували як виглядає клоп постільний, фото додаються, скільки живе без їжі, як ефективно боротися з постільними клопами.

З оглядом усіх сучасних засобів проти клопів ви можете ознайомитися тут, в

цієї статті ви знайдете перелік найефективніших і безпечних з них.

Клопи - не єдині шкідники в будинках і квартирах. Ми підготували цілу серію матеріалів про те, як боротися з мурахами, тарганами, блохами, міллю, мокрицями і пиловими кліщами. Читайте докладно про те, як позбутися від молі народними засобами, як перемогти жовтих мурах і вигнати з дому чорних тарганів.

Схожі Статті