Як вирощувати печериці та гливи в теплиці круглий рік: особливості технології

Найчастіше теплиці використовуються для культивування овочів, одним з рідкісних напрямків вважається вирощування грибів в закритому грунті.

Для багато збирання грибів в лісі асоціюється з приємним проведенням часу, але гриби на своїй ділянці дає таку перевагу, як можливість мати на столі свіжі ароматні гриби в цілорічному режимі.

Плюси вирощування грибів в теплиці

Вирощування грибів в теплиці проводиться найчастіше в період, коли вона вільна від овочів. Для цих цілей найчастіше використовуються невибагливі сорти, що залишився після грибів перегній активно застосовується в якості добрива. Процес характеризується також економічністю, гриби не вимагають таких вкладень, як овочі.

Інші переваги:

  • можливість вирощування на продаж;
  • екологічна безпека;
  • доступність насіннєвого матеріалу;
  • відсутність необхідності в навичках;
  • низька трудомісткість.

Які гриби можна вирощувати?

На першому місці за популярністю знаходиться гриб глива, до переваг його вирощування можна віднести високу врожайність і короткий відтворювальний цикл. Її конкурентами вважаються гриб-кольцевик і зимові опеньки.

Печериці вважаються більш примхливими, грунт для них готується по складному технологічному процесу. Більш детально, як виростити в теплиці печериці, розповімо нижче.

Вирощування білих грибів в теплиці, зморшків і нового виду гриба - шиїтаке, також не представляє особливих труднощів при грамотному підході.

тепличні умови

Як виростити гриби в теплиці? Теплиця для грибів практично нічим не відрізняється від овочевої, гливу можна висаджувати одночасно з огірками, умови практично не відрізняються. Печериці найчастіше вирощують для подальшого продажу, так як це дуже вигідно.

Якщо ви вирішили зайнятися іншим бізнесом по вирощуванню квітів, зелені, огірків, томатів та інших овочів в теплиці, то подивіться статті на нашому сайті.

Вирощування шампіньйонів в теплиці можливо здійснювати цілий рік. Для отримання прибутку в цілорічному режимі теплиця повинна бути обладнана пічним, електричним і газовим опаленням. Гриби непогано ростуть в скляних і плівкових теплицях, при цьому повинно бути дотримана основна умова - мінімальне освітлення, споруда повинна бути захищена від проникнення сонця.

Про те, як побудувати і посилити теплицю з полікарбонату, як зробити арочну, односхилий (пристінну), з віконних рам або вибрати вже готову теплицю, а також як правильно розташувати будова на ділянці, можете уточнити на нашому сайті.

Для грибів необхідно підготувати окрему ділянку - закрити світло затемненої плівкою або агроволокном, це дозволить створити найбільш комфортні умови для розвитку грибниці.

Окрему увагу слід приділити рівню вологості, який повинен бути досить високим - для цього необхідно постійно обприскувати водою субстрат і стінки теплиці. Дрібні тирсу мають властивість накопичувати воду і віддавати її потім назад, тому для підвищення вологості на підлозі повинні бути тирса.

Забезпечити високий рівень вологості допоможуть ємності з водою, розставлені на відстані 1, 5 м. Один від одного, даний спосіб забезпечить додаткове циркулювання вологи.

Для підвищення комфортності зростання грибів теплицю рекомендується час від часу провітрювати, при необхідності можна створити невелику вентиляцію.

особливості вирощування

гливи

Як виростити гливи в теплиці? Гливу можна вирощувати двома основними способами: на деревних брусках або в мішках. У другому випадку необхідно заздалегідь підготувати щільні пакети і заповнити їх субстратом. На цій посаді може використовуватися дрібна солома, тирса або гречане лушпиння, їх можна брати як окремо, так і в змішаному вигляді.

У субстрат необхідно додати трохи міцелію, помістити його в пакети і зав'язати. Міцелій гливи розростається дуже швидко, в деяких випадках його навіть доводиться ділити.

У пакеті необхідно виконати 7-10 отворів, звідки в подальшому будуть рости гриби. На останньому етапі мішки слід розмістити в підвішеному стані на гачках або мотузках.

Вирощування в теплиці гливи другим способом, передбачає висадку грибниці на деревинки, для цього знадобляться дерев'яні бруски. Попередньо зволожені деревинки покриваються грибницею, дрібні частини якої проникають в дерево і закріплюються в ньому протягом кількох днів.

На наступному етапі на призначений для пророщування ділянку необхідно постелити толь або поліетиленову плівку, присипати його сумішшю піску, землі і тирсою, зверху розкласти бруски через каждиі 30 см. Покрити їх зверху землею і дрібними тирсою, побризкати гноєм, зверху постелити агроволокно.

Корисне відео про вирощування глив:

печериці

Як вирощувати печериці в теплиці? Найголовніше при вирощуванні шампіньонов- створення сприятливих умов. Оптимальний рівень вологості повітря становить 75-90%, температура може коливатися в межах 0-25 градусів.

Для посадки рекомендується вибирати максимально затаєні ділянки, субстрат повинен складатися з кінського гною і соломи.

Технологія вирощування печериць в теплиці наступна: на першому етапі солому і гній необхідно укласти в бурти, посипати зверху аміачною селітрою, в пропорції 4 кг на 1 куб.м., полити, залишити на чотири дні. Протягом цього часу компост прогрівається, після чого його необхідно перекопати і додати в суміш крейду з розрахунку 1 кг на 1 куб.м, після чого субстрат зволожують.

Повторне перекопування проводиться ще через чотири дні, на 1 куб.м. суміші додають 4 кг суперфосфату і 10 кг алебастру. Третє перекопування проводиться через той же проміжок часу, додаються ті ж речовини. Після цього з перервою в чотири дні проводиться ще чотири перекопування без добавок, приблизно на 24-25 добу субстрат необхідно розкласти на грядки, ph грунту не повинен сильно відхилятися від 7, 5.

Отриману суміш необхідно розкласти на грядки, в мішки або ящики, глибина компосту - 20 см, при вирощуванні в поліетиленових мішках -4 0 см. Важливу роль при висадці міцелію грає температура грунту, вона повинна коливатися в діапазоні 25-30 градусів (на глибині 5 см).

При недотриманні цієї умови грибниця може не прорости. На грядках необхідно зробити лунки через кожні і 25 см і глибиною 8 см, в них слід помістити шматки грибниця трисантиметрових величини, зверху укладається компост і вологі газети.

При підвищеній вологості грибницю можна розсипати по грядці, освітлення може бути мінімальним. Для підтримки вологості 85-90% підлогу необхідно періодично поливати.

Перші гриби з'являються вже через два тижні, на поверхні утворюється щось на зразок сріблястою павутини. Після появи грибного запаху газети слід замінити на спеціальну суміш, що складається з торфу і вапна (крихти) в пропорціях 3: 1. Товщина шару повинна складати на 3-4 см, замінником торфу можуть також стати легкі лужні грунтові суміші.

Грибницю покривають зволоженою землею, температура повинна підтримуватися на рівні 14-17 градусів. Ще через 2-3 тижні слід чекати першого врожаю, після перерви 8-10 днів грибниця знову починає плодоносити.

Знімати урожай слід на етапі, коли плівкове покривало перебуває в закритому стані. Повторно на тому ж місці гриби вирощувати не рекомендується, субстрат використовується як добриво.

Корисне відео про вирощування шампіньйонів:

висновок

При грамотному підході, вирощування грибів в теплиці круглий рік під силу кожному, гриби невибагливі і не вимагають спеціального догляду, вкладення практично нульові. Процес вимагає дотримання певних правил агротехніки, температура і вологість повинні підтримуватися на оптимальному рівні. Правильний підхід до організації та використання земельної ділянки дозволить в цілорічному режимі мати на столі свіжі гриби.

Схожі Статті