Як вирощувати помідори в теплиці круглий рік: особливості догляду для підвищення врожайності

Вирощувати помідори круглий рік цілком можливо! Для цього необхідно обладнати опалювальну теплицю і знайти час, щоб доглядати за рослинами.

Щоб отримати перший урожай до новорічних свят, сіяти насіння для отримання розсади потрібно вже у вересні або жовтні. В цей час доведеться максимально використовувати додаткове освітлення, адже природного буде дуже мало.

При посіві насіння в листопаді основний розвиток кущів доведеться на січень і лютий, а перші плоди будуть ближче до весни. Зате світловий період почне збільшуватися, дозволяючи скоротити витрати на штучне досвечивание.

Вимоги до теплиці

Як вирощувати помідори в теплиці круглий рік? Для вирощування овочів, і, зокрема, томатів, знадобиться тепла і світла теплиця. Вона повинна бути зроблена з товстого скла або полікарбонату товщиною не менше 4, 5-5 мм. Не рекомендується робити занадто високі теплиці, в таких тепло буде йти нагору і накопичуватися в районі стелі.

По всьому периметру повинна бути обладнана теплоізоляція з керамзиту, щоб захистити рослини в період сильних тривалих холодів. Каркасні перемички необхідно розташувати поздовжньо на відстані 75-90 см одна від одної. Така конструкція допоможе уникнути пошкодження стінок при сильних снігопадах.

Теплиця для вирощування помідорів цілий рік не повинна стояти просто на землі! Її рекомендується встановити на дерев'яний поміст з товстих брусів. Крім того, потрібно зробити бетонну основу, поверх якого укласти пінопласт. В іншому випадку рослини можуть вимерзнуть, коли грунт сильно охолоне.

Теплицю необхідно обладнати хорошим освітленням і обігрівом. Для підсвічування зазвичай використовуються натрієві і люмінесцентні лампи. Як розташувати теплицю на ділянці, читайте на нашому сайті.

Восени приміщення необхідно підготувати:

 1. Очистити теплицю від бруду і сміття.
 2. Перевірити всі електричні прилади, водопровідну систему, усунути неполадки і привести в справний стан.
 3. Всі поверхні продезінфікувати розчином марганцівки. Можна Окур приміщення сірчаними шашками.

відповідні сорти

Вибираючи сорти, слід віддавати перевагу таким, які відповідають певним вимогам:

 • індетермінантні. Кущі можна пустити рости вгору, максимально використовуючи площа приміщення;
 • висока врожайність;
 • ранні і дуже ранні терміни дозрівання плодів;
 • відмінні смакові властивості;
 • висока стійкість до різних хвороб і нападу шкідливих комах;
 • тривала лежкість.
До таких сортів відносяться: томатне дерево Спрут, Малишок, Аннабель, Добрунов, Фламенко, Рожевий Фламінго, Юніор, Самара, Бурштиновий, Ураган.

Ураган - високоврожайний, середньостиглий сорт. Універсальний у використанні, має відмінні смакові властивості і підвищений вміст вітамін С.

Бурштиновий - ультраскоростиглий, урожайний сорт, дуже стійкий до фітофтори і макроспорозу (див. Фото нижче).

Самара - індетермінатний ранньостиглий гібридний сорт. Використання універсальне, висока стійкість до більшості хвороб (див. Фото нижче).

Юніор - ультраскоростиглий, супердетермінантние гібрид. Відрізняється сильної стійкістю до багатьох хвороб і відмінним смаком плодів.

Рожевий Фламінго - ранньостиглий, індетермінатний сорт. Дає дуже смачні і лежкие томати. Термін зберігання становить близько 60-70 діб (див. Фото нижче).

Фламенко - ранньостиглий, напівдетермінантний гібрид. Використання плодів універсальне, смакові властивості відмінні, врожайність висока. Крім того, сорт стійкий до більшості хвороб.

Добрун - гібридний індетермінатний сорт з високою стійкістю до хвороб і відмінною лежкістю.

Спрут - унікальний сорт томатів, які вирощуються на дереві. Відрізняється феноменальною врожайністю (див. Фото нижче).

Аннабель - індетермінатний високоврожайний гібрид. Вельми стійкий до цілого комплексу хвороб і галловим нематодам.

Малишок - скоростиглий супердетермінантние сорт, призначений тільки для вирощування в теплиці. Гібрид відрізняється генетичної стійкістю до хвороб.

Інші рекомендовані для теплиць сорту томату, представлені на нашому сайті: Шоколадка, Кишмиш, Жовта груша, Купола Росії, Гордість Сибіру, ​​Пінк імпрешн, Новачок, Чудо світла, Президент 2

підготовка ґрунту

Перед висадкою розсади землю можна замінити новою або знезаразити стару. Для цього використовується розчин марганцівки середньої концентрації. Їм ретельно проливають весь грунт.

Після того як земля просохне, її рекомендується перекопати. Одночасно з цим вноситься компост в кількості 1, 5-2 відра на квадратний метр площі. Його можна замінити сімейством каліфорнійських черв'яків. Їх діяльність поліпшить пористість грунту і буде регулярно збагачувати його біогумусом.

Бажано також поліпшити грунт мінеральними добривами. Для цього готується наступний комплекс:

 • сульфат міді (5г);
 • калимагнезия (50г);
 • сульфат заліза (5г);
 • калію хлорид (30г);
 • подвійний суперфосфат (50г).
Якщо садите томати після огірків, замість компосту в грунт слід вносити деревна тирса або сфагновий торф.

Обробка землі фунгіцидами допоможе запобігти навалу шкідників.

особливості догляду

Як виростити помідори в теплиці взимку? У теплицю молоді паростки переміщують тільки після того, як вони досягнуть у висоту 18-21 см. До цього їх кілька разів підгодовують сумішшю фосфору, азоту і калію. У теплицях найзручніше використовувати стрічковий спосіб посадки.

Відстань між стрічками має бути не менше 80 см, між рослинами близько 55-65 см. Уздовж стрічки висаджених кущів рекомендується прив'язати мотузку або дріт, щоб саджанці росли вертикально. У міру зростання формують правильні кущі, проводячи своєчасне пасинкування.

Індетермінантні сорти роблять в один пагін, решта - в два. Верхівки всіх зайвих стебел відщипують. Крім того, рекомендується видалити всю нижню листя.

Оптимальна температура грунту близько 19ºC, повітря - 23ºC-26ºC. Поливати краще до обіду, зволожуючи землю в міру її висихання. При постійному дефіциті вологи зупиняється розвиток кущів, починається опадання зав'язей і суцвіть. Розпушування грунту між стрічками і під кущами проводять регулярно, весь період життя рослин.

При вирощуванні помідорів в теплиці взимку, необхідно проводити підживлення. Без постійного внесення мінеральних комплексів в землю рослини перестануть плодоносити і повноцінно розвиватися.

Підгодовувати кущі бажано кожні 13-15 діб. Для цього використовують суміш з аміачної селітри (15г), суперфосфату (40г) і солі калію (20г).

До утворення суцвіть використовують 0, 6% концентрацію робочого розчину, а потім її збільшують до 1%. Норма витрати - відро розчину на квадратний мет р грунту. Щоб забезпечити нормальний фотосинтез в штучних умовах, в теплиці потрібно поставити відкриті ємності, заповнені сумішшю коров'яку і води. Це збагатить повітря вуглекислим газом, необхідним для процесу фотосинтезу.

При вирощуванні у відкритому грунті суцвіття запилюють бджоли. У теплиці їх немає, тому запилення доведеться проводити самостійно. Для цього кожну пензлик з квітами злегка струшують, а потім акуратно поливають зверху з лійки.

врожайність

Врожайність помідорів в теплиці з 1 квадратного метра на рік, може скласти в середньому 50 ... 55 кг.

При правильному змісті і створенні найбільш відповідних умов для рослин з одного куща можна зібрати від 11 до 24-26 кг плодів. Ця цифра варіюється в залежності від сорту.

Процес вирощування томатів у теплиці взимку складніше, ніж просто у відкритому ґрунті. Це вимагає фінансових вкладень і великих фізичних витрат. Зате і результатів можна досягти приголомшливих!

Схожі Статті