Як виростити багатоцільовий картопля «Фелокс»: характеристика сорту, опис і фото

Сорт картоплі Фелокс має високі продуктивні якості і, як наслідок, багатоцільове використання.

Поширений по всій території РФ. Схильний до дротяники. Відмінно переносить жарку погоду, різкі перепади температур.

У цій статті ми детально розповімо все про сорт картоплі Фелокс, його особливості та характеристики.

поширення

Підвид Фелокс був виведений німецькими селекціонерами. Оригінатором є Saka Palanzenzucht.

У Росії поширенням підвиду займається Жовтневе підприємство і ФГ Седекії.

На сьогоднішній момент сорт знайшов широке поширення по всьому світу.

Він вирощується в Німеччині, Австрії, Голландії, Індії, Китаї. Також активно росте в Білорусії, Молдові, Казахстані, Україні, РФ.

У Росії кущі картоплі даного сорту можна зустріти майже в усіх областях. Підвид відмінно росте в будь-яких погодних умовах. Переносить посуху, різкі перепади температур.

Важливо! Даний сорт рекомендується для ранньої посадки і ранньої збирання врожаю.

Картопля Фелокс характеристика сорту

Назва сортуФелокс
Загальна характеристикависоковрожайний сорт німецької селекції
період дозрівання60-70 днів
вміст крохмалю16-17%
Маса товарних бульб100-120 гр
Кількість бульб у кущі19-25 штук
врожайність550-600 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, підходить для приготування будь-яких страв
лежкость90%
колір шкіркижовтий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняПівнічний, Північно-Західний, Волго-Вятський, Середньоволзький
Стійкість до захворюваньстійкий до збудника раку картоплі, золотистої цистоутворюючої нематоди, среднеустойчив до фітофтори
особливості вирощуванняпристосовується до будь-яких типів грунту
ОригінаторSaka Palanzenzucht (Німеччина)

Кущі сорти прямостоячі, облистнені. Листочки великі або середні. Мають темно-смарагдовий відтінок. Краї листочків мають невелику зазубренностью.

Поверхня листочків глянсова. Віночок великий. Має бордово-бузковий колір. Антоціанові відтінок бутона виражений дуже слабо. Бульба подовжений, по краях має закруглену форму.

Маса варіюється в межах 100-120 гр. Найбільші екземпляри важать 200 гр. Шкірка має ніжно-бурштиновий відтінок. М'якоть світла, білосніжно-бурштинова. Вміст крохмалю досягає 16-17%.

Порівняти показники маси бульб і вмісту крохмалю з іншими сортами можна, використовуючи таблицю нижче:

Назва сортуВміст крохмалю (%)Маса бульб (гр)
Артеміс11-15110-120
Тоскана12-1490-125
Ажур14-1695-115
Сантана13-17100-170
Невський10-1290-130
Рамос13-16100-150
личак13-16100-160
Бельмондо14-16100-125
Важливо! Досвідчені городники перед посадкою рекомендують обприскувати бульби мідним купоросом. За допомогою стимуляторів росту кущі виростають найбільш пишними, а формування бульб відбувається в швидкому темпі.

Картопля непогано зберігається, головне пам'ятати про необхідні умови і терміни. Ми підготували для вас детальну інформацію про зберігання картоплі в ящиках, взимку, в холодильнику і очищеним.

фото

На фото представлений сорт картоплі Фелокс:

врожайність

Фелокс є ранньостиглий сортом. Від посадки до технічної стиглості проходить 65-70 днів. Збір врожаю закінчують наприкінці серпня. Урожайність сорту дуже висока.

З 1 га збирають 250 центнерів картоплі. Максимальна врожайність дорівнює 600 ц. Один кущ формує 19-25 бульб. Плоди стійкі до пошкоджень. У прохолодних овочесховищах лежать близько півроку.

У таблиці нижче ви можете бачити яка врожайність і скільки бульб буває в кущі у інших сортів картоплі:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Кількість бульб в кущі (шт)
Бельмондо450-8007-9
Гурман350-40012-14
долонькадо 4505-9
Голубий Дунай350-4008-12
Лілеядо 6708-15
Тірас210-4609-12
Коломбо220-420до 12
Сантедо 570до 20

Мають відмінні товарні якості. Товарність досягає 98%. Сорт має великий попит. Продається на ринках і в магазинах. Картопля сорт Фелокс можна транспортувати на далекі відстані.

призначення

Підвид має столове призначення. Коренеплоди володіють відмінним смаком. При нарізанні темніють. Сорт має багатоцільове використання. Застосовується в домашній кулінарії.

Використовується для приготування перших і других страв. Придатний для виготовлення домашніх чіпсів в мікрохвильовці. Відмінно поєднується з м'ясом, морепродуктами і овочами.

посадка

Агротехніка цього сорту стандартна. Посадку проводять на початку травня. Висаджувати бульби рекомендується після багаторічних трав, гороху, бобів, кукурудзи, квасолі. Рекомендована схема посадки: 30х65 см. Глибина не повинна перевищувати 8 см.

Якщо посадити картоплю насіннєвий Фелокс занадто глибоко, то він може загнити в землі. Перед посадкою грунт ретельно поливають.

Земля повинна бути слабокислою. Підійде піщаний грунт, суглинний, дернової. Але найкраще використовувати чорнозем.

Перед посадкою необхідно перевірити наявність дефектів або зараження. Браковані бульби висаджувати не рекомендується. Оптимальна вага посадкового матеріалу має дорівнювати 60-80 гр.

Важливо! Даний підвид найкраще росте в м'якій пухкому грунті. У кам'яної землі під час вегетаційного періоду зростання кущів може сильно сповільнитися. При цьому бульби сильно деформуються.

Існує чимало способів вирощування картоплі. На нашому сайті ви можете познайомитися з голландськими технологіями, а також з методами вирощування картоплі в мішках, в бочках, під соломою.

Хвороби і шкідники

Підвид високостійкий до раку, золотий цистоутворюючої нематоди (Ro1, 4). Среднеустойчив до фітофторозу бульб і листочків.

Нерідко пасльонових і картоплі в тому числі, загрожують такі хвороби як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, парша. Детальніше про них читайте в статтях нашого сайту.

Схильний до нападкам дротяники.

Також серед шкідників відзначені жуки-ковалики. Вони мають подовжене тіло, селяться на стеблах і листочках рослини. Завдають непоправної шкоди сільськогосподарським угіддям.

Даний підвид картоплі потребує профілактичні заходи проти шкідника, наприклад, проти колорадського жука.

Читайте в статтях нашого сайту які народні засоби і хімічні препарати існують для боротьби з дорослими особинами і личинками.

В якості профілактики використовують інсектициди. Можна використовувати гранульовані засоби, які вносяться одноразово. Відмінно підійде засіб «Престиж».

Картопля Фелокс є ранньостиглий сортом. Має столове призначення. Може транспортуватися на далекі відстані.

Стійкий до механічних пошкоджень. Володіє чудовими товарними якостями. Відмінно росте в будь-яких погодних умовах. Любить слабокислу грунт, систематичні поливи, внесення добрив. Про те коли і як вносити добрива, як правильно робити це при посадці читайте в докладних матеріалах нашого сайту. А в боротьбі з бур'янами допоможе мульчування.

Схожі Статті