Як виростити цибулю порей: підготовка розсади, висадка, догляд

Лук порей трав'яниста дворічна рослина, відоме людині з давніх часів. У порее міститься безліч корисних речовин, мінералів і вітамінів.

Однією з характерних особливостей цибулі порею є та, що при його зберіганні, в білій частині стебла різко збільшується кількість аскорбінової кислоти - майже в два рази.

Тому цибулю порей використовують, як засіб, здатний підвищити імунітет людини, протидія організму різним інфекціям.

Крім того, цибуля порей має чудовий - пікантним і ніжним - смаком і широко застосовується для приготування м'ясних, рибних, овочевих страв і салатів.

Різновиди сортів бузку.

Дізнайся тут особливості вирощування півоній на дачній ділянці.

Читай все про вирощування грибів в домашніх умовах //rusfermer.net/ogorod/plodovye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte/osobennosti-vyrashhivaniya-veshanok-i-shampinonov-v-domashnih-usloviyah.html.

Вирощування розсади цибулі порею

Луку порею властивий довгий період вегетації, тому в більшості регіонів нашої країни ця рослина вирощують за допомогою розсади.

Терміни посіву насіння для отримання розсади такі:

  • Середина або кінець лютого (насіння висаджують в віконні ящики для розсади).
  • Друга декада квітня (насіння висаджують в засклену теплицю), остання декада квітня (насіння висаджують прямо на грядку, обов'язково накриваючи плівкою).

Для цибулі порею тривалість світлового дня становить від десяти до дванадцяти годин, тому, висаджуючи насіння в лютому, необхідно забезпечити додаткове освітлення для розсади.

Для посіву цибулі порею використовують невеликі ящички з зволоженим грунтом. Висаджують насіння рядками через кожні п'ять сантиметрів. Глибина борозенки - до 1, 5 сантиметра.

Посіви обов'язково слід накривати плівкою і розміщувати в теплому, добре освітленому приміщенні. Після того, як з'явилися перші сходи, плівку можна зняти, а температуру в приміщенні знизити до сімнадцяти градусів вдень, і до дванадцяти вночі.

В таких умовах насіння потрібно протримати ще один тиждень, потім підвищити температуру до двадцяти градусів вдень, і до чотирнадцяти вночі. Такі умови слід зберігати до кінця періоду вирощування розсади.

Температурний режим - найважливіша умова отримання хорошого врожаю. Потрібно стежити, щоб температура не була занадто високою (інакше цибуля порей поспішить вигнати стрілки).

Приблизно через місяць загущені сходи потрібно прорідити. Відстань між рослинами повинна становити два-три сантиметри.

Будівництво парника своїми руками.

Дізнайся як зробити шпалери для винограду своїми руками //rusfermer.net/postrojki/sadovye-postrojki/dekorativnye-sooruzheniya/stroitelstvo-shpaler-dlya-vinograda-svoimi-rukami.html.

Для зміцнення розсади, потрібно поливати її компостну чаєм. Підживлення проводити через два тижні весь період вирощування. Листя цибулі порею рекомендується підрізати на рівні восьми - десяти сантиметрів, це призведе до посиленого розвитку кореневої системи, потовщення стебла.

Напередодні висадки розсаду потрібно загартувати, тобто час від часу виносити на вулицю, привчаючи до природних умов. Пам'ятайте, що розсада цибулі-порею розвивається досить повільно і готова до висадки у віці не менше шести-восьми тижнів.

Висадка розсади цибулі порею

Краща грунт для висадки цибулі порею - родючий, легкий суглинок з неагресивним середовищем.

Ділянка для порею необхідно підготувати ще з осені, внісши на грядку не менше шести кілограмів компосту на квадратний метр грунту. По весні допустимо підсипати ще кілька перегною або компосту (до трьох кіло на квадратний метр).

Лук порей любить грунт, на якій до нього росли огірки, картопля, бобові, капуста, томати.

На грядку розсаду порею висаджують в травні. Перед посадкою листя і коріння слід вкоротити на третину, також багато садівників умочують коріння в так звану «бовтанку» - суміш з коров'яку і глини. Даний спосіб підсилює приживлюваність сеянок.

Лунки для посадки розсади складають в глибину до тринадцяти сантиметрів, на дно необхідно покласти трохи перепрілого гною або компосту. Розсаду висаджують строго по одній рослині, присипаючи коріння землею і поливаючи рослина.

Краще, якщо грядки цибулі порею будуть вузькими, але якщо вийшли широкими - не біда, в міжряддях можна посадити морква: два цих рослини чудово уживаються неподалік один від одного. «Дружить» цибулю порей також з полуницею, ріпчастою цибулею, буряком і селерою.

Читай як зробити лавку своїми руками.

Особливості будівництва дачного туалету //rusfermer.net/postrojki/hozyajstvennye-postrojki/vspomogatelnye-sooruzheniya/stroitelstvo-derevyannogo-tualeta-na-dache-svoimi-rukami.html.

Як правильно доглядати за цибулею пореєм

Догляд за цибулею пореєм включає наступні процедури:

  • Розпушування грунту.
  • Підгортання.
  • Полив.
  • Підживлення.
  • Видалення бур'янів.

Також не зайвим буде такий прийом, як мульчування - збагачення грунту за допомогою верхнього органічного шару.

Коли стебла цибулі, досягнутий за товщиною діаметра кулькової ручки, в лунки потрібно підсипати землі. Підгортання проводити кожні два тижні: у такому випадку стебло вийде довший і білий. Мінімальна кількість підгортання за сезон - чотири. Підгортання найкраще робити в поєднанні з поливом.

Лук порей - рослина, вимогливе до родючості грунту і кількості вологи. У першій половині періоду вегетації полив і підгодівля повинні бути особливо рясні. Найкращим добривом буде пташиний послід і коров'як. Добриво потрібно вносити у вигляді розчинів в співвідношенні один до двадцяти (для пташиного посліду) і один до восьми (для коров'яку).

Головна продуктивна частина цибулі порею - це звичайно, його вибілений стебло, який також називають «ніжкою». Якщо догляд здійснюється правильно, стебло досягає п'ятдесяти сантиметрів в довжину і до чотирьох сантиметрів в товщину.

Звичайно, вирощувати цибулю порей - заняття досить копітка, але не настільки складне, як видається.

Головне - почати, а там справа піде, і Ви отримаєте урожай відмінної продукту, котрий лікує заслуженою популярністю у всьому світі.

Схожі Статті