Як виростити хороший урожай: розмноження часнику насінням

Часник - це одна з найпоширеніших культур, які вирощуються в городах і навіть вдома на підвіконнях, і зробити це можна найрізноманітнішими способами, один з яких - вирощування часнику з бульбочек.

Зі статті ви дізнаєтесь про особливості посадки часнику за допомогою бульбочек. Яким чином, і в який період слід приступати до збору посівного матеріалу?

Також ознайомитеся з покроковою інструкцією по вирощуванню культури подібним чином: коли сіяти, який інвентар використовувати, як вибрати найбільш підходящу ділянку і як посадити бульбочки за допомогою сівалки?

Які варто дотримуватися правил догляду за посадженими бульбочками, щоб в результаті зібрати щедрий урожай часнику?

Що це таке ?

У озимого часнику, головним чином використовується для цього способу, є одна відмінна риса: коли він росте, на ньому з'являються стрілки, які в процесі подальшого зростання розкриваються і стають схожі на пишний квітка, що складається з безлічі об'ємних пелюсток. Ці пелюстки і є бульбочки - дуже маленькі зубчики часнику. На одному стеблі їх кількість може досягати сотні.

Повітряні бульбочки схожі на насіння, і використовуються для посадки часнику. Так, для того, щоб отримати 100 - 150 часниковий головок, досить залишити приблизно 3 пророслі стрілки.

Особливості посадки за допомогою бульбочек

Озимий вид часнику приваблює всіх, хто займається посадкою подібних культур, своєю вражаючою врожайністю і великими розмірами головок і, відповідно, зубчиків в тому числі.

Але при подальшій посадці їх розмір є величезним мінусом, тому що для того, щоб отримати велику кількість врожаю, потрібно так само багато і садивного матеріалу.

При цьому важливо відзначити, що в одній голівці озимих сортів в середньому 12 зубчиків, в ярих - до 20.

Дуже нераціонально витратити більшу частину вирощеного часнику для того, щоб знову посадити. Тому виходом з даної ситуації стало вирощування часнику з бульбочек.

Але основним плюсом є не економія посадкового матеріалу, а оздоровлення всього врожаю (в процесі свого росту вони не торкаються землі, а тому не є носіями будь-яких хвороб) і збільшення терміну його зберігання.

Відмінність від інших способів вирощування часнику - значне спрощення процесу: при посадці зубчиками потрібно класти по одному в кожну ямку, а бульбочки досить розмістити як насіння будь-яких інших овочів.

Скільки насіння в 1 кг?

В середньому кількість бульбочек на одному суцвітті варіюється від 20 до 130, після збору і просушування маса цієї кількості 12 - 20 гр., І це дозволяє розрахувати, що на 1 гектарі можна зібрати 1, 5 - 2 т. При густоті 150 - 200 насіннєвих рослин на 1 гектар.

1000 бульбочек приблизно важить 120 - 400 гр., Тому в 1 кг. може знаходитися мінімально 830 штук. Їх кількість може бути як більше, так і менше. Все залежить від сорту озимого часнику, умов вирощування, тому дане число не варто вважати точним.

Коли і як збирати посівний матеріал?

У кожному регіоні різний час для дозрівання часнику, тому визначити, коли вже потрібно проводити збір бульбочек, можна за зовнішнім виглядом стрілки: спочатку вона скрутиться в спіраль, а після випрямиться, тоді і потрібно починати.

Найкраще вибирати бульбочки на найбільших стрілках, щоб потім отримати хороший урожай. Залишивши їх, позбавляємося від всіх інших і чекаємо дозрівання тих, що вибрали.

Ні в якому разі не можна пропустити момент повного дозрівання бульбочек, тому що відразу після цього вони почнуть активно опадати.

Зібрані бульбочки не потрібно роз'єднувати між собою, тому що вони зберігаються цілком, загорнуті на деякий час в марлю (заздалегідь просочену розчином марганцівки і вже просушену) і підвішені, щоб дозріти.

У цей час відбувається приплив всіх поживних речовин з стебла в них.

Коли стебло значно підсохне, можна витягати бульбочки з марлі і роз'єднувати їх один від одного, що буде робитися вже значно простіше. Далі їх можна зберігати до наступної посадки або вже почати висаджувати.

З відео ви дізнаєтеся, коли потрібно збирати бульбочки часнику:

Покрокова інструкція, як виростити культуру

терміни посіву

Вибрати правильний час для посадки часнику таким способом дуже важливо, адже це можна робити як восени, так і навесні. Восени найкраще висаджувати бульбочки у вересні або жовтні, тоді вони встигнуть добре вкоренитися до приходу холодів.

А навесні відразу ж, як можна починати щось садити (наприклад, можна орієнтуватися на початок робіт в полі), але навіть тоді врожайність буде менше в порівнянні з тією, що з'явиться в результаті осіннього посіву.

підготовка інвентаря

У зв'язку з тим, що посадка часнику за допомогою бульбочек відбувається точно так само, як і посадка будь-якого овоча за допомогою насіння, під час цього процесу можна використовувати різні механізми, ще більше спрощують його. В якості ручної техніки підійде звичайна сівалка для цибулі (СЛР - 2). З її допомогою можна змінювати відстань між лунками. Для великої площі посіву на Російському ринку запропоновані лише іспанські машини за прийнятними цінами.

підготовка матеріалу

Рекомендується за 2 - 3 місяці до посадки помістити бульбочки на нижню полицю холодильника, щоб загартувати їх і підготувати до вуличних умов, також можна провести їх вимочування в розчині зали протягом 12 годин, і відразу після цього висаджувати. Повна інструкція описана нижче.

вибір ділянки

Для вирощування часнику з бульбочек необхідна чиста і родючий грунт, тому що у них немає хорошої здатності протистояти хворобам. Обробляти землю перед посадкою потрібно так само, як і для будь-якого іншого способу вирощування даної культури.

Важливо! Перед посадкою потрібно максимально вирівняти площа.

Процес посадки воздушки сівалкою

Немає принципових відмінностей в тому, як садити часник за допомогою бульбочек на невеликих городах і величезних площах, лише в техніці, яка для цього застосовується: або ручна сівалка, або великі машини для посіву. Також не відрізняються і способи: взимку або навесні - не важливо.

Перед безпосереднім початком посадки бульбочки сортуються за розміром на 3 - 4 групи, і в середньому необхідно 30 - 40 штук розміром з сірникову головку на 1 кв. м. Відповідно, чим більше їх розмір, тим більша кількість потрібно. Глибина посіву становить 3 - 4 см навесні і 10 см. - восени, а відстань між рядами (вони можуть бути будь-якої довжини, в залежності від площі) - 3 см.

Далі поміщені в землю насіння накриваються шаром перегною і залишаються в спокої.

Отримати повноцінну головку часнику великого розміру можна лише на 2 рік посіву. У виняткових випадках це може статися і на 1 рік.

Потрібно пам'ятати, що ні в якому разі не можна вирощувати часник на одному і тому ж ділянці більш ніж 2 роки поспіль. На цій землі можуть накопичитися хвороби, а також не варто розміщувати майданчик для посадки там, де раніше вирощувалися цибуля, огірки, морква. Найкраще робити це після помідор, будь капусти і гороху.

Дивіться, як посадити бульбочки часнику за допомогою техніки:

догляд

Догляд за бульбочками, посадженими навесні, складається з поливу, підгодівлі, розпушуванні грядки і позбавлення від з'являються бур'янів. Коли тільки пояляться перші паростки, потрібно відразу рихлити ґрунт, щоб уникнути появи грунтової кірки, помітно уповільнює зростання, і покрити шаром перегною або торфу. А полив повинен бути регулярним з початку травня і до початку липня. І припинити зволожувати грунт за 3 тижні до того, як урожай буде збиратися.

Бульбочки навесні майже не потребують догляду, тому важливо для посіву в цю пору року вибрати ті, які великі і здорові.

Після танення снігу з'являються перші сходи, і їх удобрюють, поливають і прополюють, але не викопують. І вже на 2 рік виростає те, що підійде для отримання повноцінного врожаю.

Прочитати загальну інформацію про догляд за часником можна тут.

Збір і зберігання врожаю

Озимий часник, посаджений навесні або восени, збирають, як правило, в середині липня. Але орієнтуватися здебільшого потрібно не на терміни, а на пожовтіння листя, становлення лусочок на цибулині сухими.

Можливі проблеми і труднощі

У вирощуванні бульбочек часнику абсолютно немає нічого складного: вони самостійно з'являються, як тільки засихає і тріскається верхній шар стрілки. Їх так само легко сушити: достатньо загорнути в марлю і підвісити для повного дозрівання.

Пропонуємо прочитати інші корисні статті про часник:

  • Сорти.
  • Вирощування часнику як бізнес.
  • Підживлення.
  • Обробка насіння.

висновок

Багато хто відзначає, що при вирощуванні часнику таким способом, підвищується його врожайність на 30 - 40% при тому, що кількість посадкового матеріалу зменшується, і це дійсно вагомі плюси вирощування даної культури за допомогою бульбочек.

Схожі Статті