Як виростити картоплю «Ирбитский» - великоплідний і високоврожайний сорт: фото і опис

За своє порівняно недовге існування сорт картоплі Ирбитский встиг завоювати величезну кількість шанувальників серед городників.

Цінують його, перш за все, за смачні і красиві великі бульби, високу врожайність і невибагливість.

Ця картопля здатний пристосуватися до будь-яких умов вирощування і досить стійкий до більшості захворювань пасльонових.

Опис сорту Ирбитский

Назва сортуИрбитский
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт з рівними бульбами і хорошою пристосованість до умов
період дозрівання65-70 днів
вміст крохмалю12-17%
Маса товарних бульб100-185 гр
Кількість бульб у кущі6-10
врожайність250-400 ц / га
споживчі якостіхороший смак, підходить для будь-яких страв
лежкость97%
колір шкіркирожевий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуванняВолго-В'ятський, Західно-Сибірський
Стійкість до захворюваньсреднеустойчив до фітофтори, стійкий до золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди
особливості вирощуванняагротехніка стандартна
Оригінатор«Europlant Pflanzenzucht GmbH» (Німеччина)

Картопля Ирбитский прийнято відносити до середньостиглих сортів, так як період від сходів то технічного дозрівання становить від 70 до 90 днів. Він був занесений до Державного реєстру Російської Федерації для вирощування в Волго-Вятському і Західно-Сибірському регіоні, але також набув поширення на території інших країн - України та Молдови.

З одного гектара посадки зазвичай збирають від 250 до 400 центнерів цієї картоплі.

Одним з найголовніших показників, які мають значення при виборі сорту для вирощування є його врожайність. У таблиці нижче ви знайдете цю характеристику у різних сортів, представлених на нашому сайті:

Назва сортуврожайність
Ирбитский250-400 ц / га
Сантедо 570 ц / га
Тулеевск400-500 ц / га
Колобок450-600 ц / га
Іллінський180-350 ц / га
волошка200-480 ц / га
Лаура330-510 ц / га
Синьоокадо 500 ц / га
Адреттадо 450 ц / га
Альваро295-440 ц / га

Картопля Ирбитский супер еліта червоний відрізняється чудовим смаком і має столове призначення.

Він не пред'являє особливих вимог до складу грунту, однак найкраще себе почуває в тих грунтах, де до цього росли однорічні або багаторічні трави, льон, зернобобові і озимі культури. В піщані ґрунти цей сорт можна садити після люпину.

Вищезгаданий сорт легко переносить посуху і характеризується високою стійкістю до пошкоджень.

Для нього характерна надзвичайна опірність таким небезпечним захворюванням, як рак картоплі, золотиста картопляна цистоутворюючої нематода, фітофтороз, зморшкувата і полосчатая мозаїка, а також вірус скручування листя.

Напівпрямостоячий кущі цієї рослини мають середню висоту і проміжний тип росту. Вони покриті листям темно-зеленого кольору з хвилястими краями, величина яких перевищує середню. Для віночка характерний середній розмір і сильний антоціанові забарвлення внутрішньої сторони.

Для даного різновиду картоплі характерні бульби круглої форми з маленькими очима. Вони покриті червоною шкіркою, під якою ховається світло-жовта м'якоть. Вага коренеплоду може коливатися від 108 до 190 грам, а вміст крохмалю в цьому картоплі знаходиться на рівні 13, 0-16, 5%.

Сорт Ирбитский був виведений російськими селекціонерами в 2009 році.

Лежкість - ще одна важлива для картоплі характеристика. У таблиці нижче ви знайдете даний показник у різних сортів картоплі:

Назва сортулежкість
Ирбитский97%
Бриз97%
Зекура98%
кубанка95%
здоровань97%
Фелокс90%
Тріумф96%
Агата93%
Наташа93%
ред Леді92%
Уладар94%

Ирбитский сорт добре зберігається. Читайте докладніше про температуру і терміни зберігання, про можливі проблеми. А також про те, як зберігати коренеплоди взимку, в ящиках і на балконі, в холодильнику і очищеним.

фото

Дивіться на фото: картопля Ирбитский

вирощування

Висадка цієї картоплі у відкритий грунт здійснюється в травні. Відстань між рослинами повинна становити 60 сантиметрів, а між рядами - 35 сантиметрів.

При посадці насіння повинні заглиблюватися в грунт на 8-10 сантиметрів. Основними заходами догляду за рослинами протягом вегетаційного періоду повинні стати розпушування грунту і підгортання рослин, а також видалення бур'янів або мульчування, полив.

Глибина першого розпушування повинна становити від 10 до 12 сантиметрів, а наступних - 6-7 сантиметрів.

Перше підгортання повинно проводитися, коли рослини досягнуть висоти в 15-17 сантиметрів, при цьому величина ґрунтового гребеня повинна становити 18-20 сантиметрів. Наступне підгортання має проводитися перед змиканням бадилля.

Нечасті поливи потрібно поєднувати з внесенням мінеральних і органічних добрив. Протягом одного сезону необхідно здійснити не більше трьох подібних процедур.

Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як це робити при посадці.

Дуже важливе місце в вирощуванні картоплі є обприскування різними препаратами.

Читайте все про використання гербіцидів, фунгіцидів і інсектицидів.

Хвороби і шкідники

Даний вид картоплі практично не схильний до відомим хворобам. Однак інформація про захворювання пасльонових може бути вам корисна. Читайте все про альтернаріоз, фузаріоз, парші, вертіціллез.

Від навали шкідників ви зможете врятувати його за допомогою інсектицидних препаратів. Картопля Ирбитский цінується городниками за свою невибагливість.

Читайте докладніше про колорадського жука і його личинки, і заходи боротьби з ними - хімічні та народні засоби. А також всі про картопляної молі і препарати проти неї, дротяники і способи позбавлення від цього шкідника.

А також - легкість вирощування, відмінну врожайність, високі товарні характеристики і чудові смакові якості, а також хорошу лежкість.

Схожі Статті