Як виростити кімнатний гібіскус з насіння? Догляд за квіткою після посадки

Гібіскус відноситься до невередливим кімнатним рослинам. Воно буде підвищувати настрій пишним і яскравим цвітінням з початку весни і до пізньої осені.

Гібіскус полюбився садівникам унікальністю і здатністю декорувати будь-які приміщення, використовується при створенні зимового саду. Вирощування з насіння - найпростіший спосіб розмноження гибискуса.

У цій статті ви дізнаєтеся про переваги і недоліки такого способу, про те, яке насіння вибрати і коли саме їх сіяти, а також яким чином проводити розмноження даним методом.

Переваги і недоліки методу

переваги:

 • Простота вирощування.
 • Цвітіння в рік посадки.
 • Висока схожість.
 • Виняток інфекцій.

Недоліки: не передає сортові особливості «батьків».

Коли краще посіяти?

Висівати рекомендують в березні. В цей час не потрібно створювати спеціальні умови для того, щоб з насіння виростити кімнатний гібіскус. Якщо сіяти взимку, то доведеться сіянці додатково досвечивать і підтримувати необхідну температуру.

підготовка ґрунту

Правильний вибір посівного матеріалу, підбір якісного грунту допоможе виростити здорове рослина. Грунт для посадки гібіскуса повинен бути легким і поживним. Його можна купити в магазині або приготувати самостійно. Варто враховувати, що покупна грунтова суміш містить мало мікроелементів. Тому краще приготувати її в домашніх умовах.

Важливо не допускати скупчення води на дні горщика. Коріння і стебла квітки можуть загнити.

Ґрунтова суміш повинна складатися з:

 • 2 частин листового перегною;
 • 1 частини перліту.

Детальніше про те, як підготувати грунт для гібіскуса, можна прочитати тут.

вибір горщика

Висаджувати насіння необхідно в пластикові стаканчики або в керамічні горщики з дренажними отворами.

Насіння квітки гібіскуса дають довге коріння, тому ємність для посадки насіння варто вибирати високу.

Вибір і підготовка посівного матеріалу

Насіння квітки можна купити в магазині.

При купівлі насіння в магазині необхідно звертати увагу на дату їх збору. Інакше існує велика ймовірність погіршення схожості зерен на другий рік після розфасовки. Тому насіння потрібно купувати, зібрані в поточному році.

Якщо вдома вже є гібіскуси, то можна отримати насіння в домашніх умовах.

Посівний матеріал знаходяться в стручках гібіскуса. При дозріванні вони розкриваються. Коричневий колір стручка говорить про його дозріванні. Для того щоб зібрати насіння потрібно підкласти під стручок пакет або папір. Стручки необхідно розкрити ножем або руками. Насіння можуть бути різного забарвлення. Причина цього не одночасне їх дозрівання. Посівний матеріал слід ретельно відібрати. Для посадки не підійдуть маленькі, недозрілі та пошкоджені.

Перед посівом насіння бажано замочити в розчині, що містить стимулятори росту (гумат калію). На звичайну кришку для банок потрібно трохи налити розчин з епін, фумару або Цікрон. В інструкції до препаратів повинно бути докладний опис використання стимуляторів росту.

Розчин повинен закривати насіннячко на 2/3 частини. Замочувати необхідно одну добу. Після цього насіння потрібно знезаразити в розчині марганцю. Розчин повинен бути блідо-рожевим, щоб не погубити рослина. Знезараження проводиться протягом однієї хвилини.

Також пропонуємо прочитати, як можна розмножити гібіскус живцями, в цьому матеріалі.

Як проростити кімнатна квітка в домашніх умовах?

Після обробки насіння настає наступний етап їх підготовки - пророщування. Знадобляться бавовняні ватяні диски.

 1. Їх необхідно змочити теплою водою.
 2. На вологий диск викладаються 5-7 насіння.
 3. Для збереження вологи диски поміщають в тепличку.
 4. Потрібно просто накрити диск поліетиленовим пакетом або пластиковим стаканчиком. На них обов'язково потрібно виконати дірки.

Оптимальна температура для пророщування - 23-25 градусів. Місце для цього потрібно вибирати злегка затемнене.

Важливо! Слід перевіряти один раз в день вологість серветки, щоб вона не висихала, інакше зерна не проросте. Якщо серветка підсихає, то її можна обприскати теплою водою з пульверизатора.

фото

Далі можна побачити, як виглядають на фото насіння кімнатної квітки і розсада.

Коли і як посадити в землю?

Гібіскус починає прокльовується на четверту добу. При появі маленьких, білих росточков їх потрібно висаджувати в землю. Як садити розсаду кімнатної квітки в грунт:

 1. На дно горщика необхідно насипати дренаж шаром 2-3 см. Оптимальний варіант - дрібний керамзит.
 2. Далі на ¾ частини горщик заповнюють грунтом, злегка утрамбовувавши.
 3. Грунт перед посадкою бажано обприскати, щоб він був вологим.
 4. В один горщик можна посадити 3 насіння. Проросла частина повинна лежати бочком на грунті.
 5. Поверх насіння потрібно насипати землю висотою 1-1, 5 см.
 6. Обов'язково необхідно грунт обприскати.

Дізнатися про посадку гібіскуса у відкритий грунт можна з цієї статті.

Догляд після посадки

 • Температура. Горщики з посадженими насінням поміщають в тепле місце, температура в якому не нижче 28 градусів.
 • Освітлення. Потрібно подбати про те, щоб на горщики з насінням падало розсіяне світло. Інакше розсада буде витягати стебла і падати. Взимку необхідно додаткове освітлення.
 • Вологість. Для розсади потрібно створити тепличні умови. Можна просто накрити горщики поліетиленовим пакетом. Гібіскус потребує щоденного провітрюванні і стеження за вологістю ґрунту.
 • Підживлення. У перший місяць після посадки удобрювати рослина не потрібно. Надалі підгодівлі проводять 1 раз в 2 тижні дуже слабким розчином комплексного, рідкого добрива.

Коли зацвіте?

Цвітіння можна спостерігати в рік посадки за умови регулярної підгодівлі і створення сприятливих умов для формування нових пагонів.

Що робити, якщо рослина не приживається?

Гібіскус - стійке рослина. Якщо він не приживається, то варто змінити умови вирощування. Причиною може бути нестача добрив, перелив, недолік світла або занадто яскраве освітлення. Домігшись належного догляду, рослина отримає все необхідне і вкоренитися.

Запорука успішного вирощування гібіскуса - правильний кімнатний догляд в домашніх умовах. Коли вирощуєте квітка з насіння, воно легше адаптується до змін, краще росте і буде радувати прекрасним тривалим цвітінням.

Схожі Статті