Як врятувати королівську герань, якщо у неї жовтіють листя, і що робити з метою профілактики? Корисні поради

Не дивно, що королівську герань цінують господині усього світу. Вона не вимоглива до відходу, легко розмножується і, нарешті, надзвичайно цвіте.

Незважаючи на всі позитивні якості цей вид, як і багато інших кімнатних рослин, при неправильному догляді, може втратити свій зовнішній вигляд.

Перші ознаки поганого самопочуття герані - плями і пожовтіння листя. Детальніше про це в даній статті.

Чим обумовлено зміна кольору?

По краях

Змінився колір окантовки листя в нижній частині крони - характерна ознака нездужання рослини і, якщо не звернути на це стан належну увагу - улюбленець може загинути. Листя може жовтіти як внизу, так і на верхівці крони. Кожен недуга уражає різних недоліків, пов'язаних з доглядом.

Поява плям на листових пластинах

При огляді необхідно звернути увагу на квітку в цілому, так як якщо поряд з жовтими плямами спостерігається загальне в'янення, причина захворювання криється набагато глибше і вимагає ретельного опрацювання. Плями мають вигляд втиснула точки, яка в подальшому поширюється на весь лист.

фото

На фото представлено, як виглядає захворіла рослина.

Чому кімнатна рослина захворіло?

Розберемо декілька причин, які можуть призвести до захворювання рослини. Перша і, мабуть, найчастіша - це неправильний полив. Королівська герань хоч і не вибаглива, але до цього догляду дуже вимоглива.

 • Неправильний полив. При недотриманні водного балансу у рослини з'являються жовті розводи по краях листа в нижній частині крони, а в деяких випадках вони охоплюють його повністю. Цей стан свідчить про те, що пеларгонії мало вологи - слід збільшити число поливів.
 • Відсутність дренажу. Поява коричневих плям свідчить про надлишок вологи або відсутності дренажу. Якщо ви не впевнені в якості дренажної системи, варто пересадити рослину відповідно до вимог.
 • Мало місця. Якщо рослині мало місця в вазоні його необхідно пересадити незалежно від пори року. Незважаючи на те, що пересадка для даної рослини сприятлива навесні з нею не слід затягувати так як, це згубно позначиться не тільки на суцвіття герані, а й на крону.
 • Неправильний догляд взимку. Як відомо пеларгонія невибаглива в догляді, але, якщо не дотримуватися правил розташування, зволоження, збереження зимового спокою - рослина перестане квітнути і радувати око. Її крона поступово зів'яне і в кінцевому підсумку рослина загине.
 • Вертіциллезному в'янення. Це захворювання, яке характеризується поступовим пожовтінням з подальшим в'яненням нижній частині крони. Уражені листки згодом чорніють, в'януть. Рослина не цвіте.

Що робити для одужання рослин і правила їх лікування

Які заходи вжити?

 1. Жовте листя герані не тільки свідчать про нестачу вологи. Такі ознаки характерні при надлишку азоту. І якщо ви початківець рослинник знайте, королівська герань не потребує органічних добривах. Для неї важливо якість грунту і постійна, один раз на рік, заміна верхнього шару землі на новий.
 2. При появі перших ознак захворювання, які не пов'язані з неправильним доглядом, необхідно провести обробку як рослини, так і грунту. Краще використовувати комбіновані протруйники широкого спектру дії.
 3. Жовте листя герані не тільки свідчать про нестачу вологи. Такі ознаки характерні при надлишку азоту. Якщо ви початківець рослинник знайте, королівська герань не потребує органічних добривах. Для неї важливий якість грунту і постійна, один раз на рік, заміна верхнього шару землі на новий.

Як організувати полив і догляд?

Тонкощі догляду:

 • Воду для пеларгонії слід використовувати відстояну, кімнатної температури. Кратність зволоження повинна відповідати стану ґрунту, не можна допускати її пересихання, перезволоження. Кип'ячена, остудженому вода в цих випадках допоможе в найкоротші терміни відновити рослина.
 • Як дренаж можна використовувати керамзит різної форми і величини. Це необхідно для того, щоб уникнути забруднення. На нижній рівень укладається більший камінь, потім подрібніше і тільки потім можна землю. При дотриманні цих рекомендацій дренажна система впорається з поставленим завданням.

профілактика хвороб

 1. Хворіє рослина не тільки через неправильне поливу, несвоєчасної підгодівлі, а й тому що герань не влаштовує розташування по відношенню до сторони світла. Улюблене місце герані - балкон в східній частині, де немає доступу прямих сонячних променів. Вона любить розсіяне світло, помірне зволоження повітря і пересадку навесні. Новий вазон для квітки повинен бути трохи більше попереднього.
 2. Якщо рослина втратило свою природну красу після пересадки - не варто лякатися, тому що воно проходить стадію акліматизації. Не секрет, що пеларгонія педантична в цих питаннях і не любить частих, не пов'язаних з розростанням кореневої системи, пересадок.

Королівська герань (пеларгонія) - чуйний квітка, якщо дотримуватися всіх рекомендацій вона сповна віддячить свого господаря за догляд і турботу. Вона буде радувати погляд своїми незвичайними суцвіттями і пишністю своєї крони.

Схожі Статті