Як врятувати урожай: ефективні хімічні засоби від слимаків в городі

Слимаки представляють собою величезну проблему для багатьох сільськогосподарських культур, особливо овочевих, фруктових і зернових. Брюхоногие молюски мають великий раціон харчування, який залежить від конкретного виду слимака і місця проживання.

Щорічно перед фермерами постає завдання про захист від цих шкідників врожаю винограду, картоплі, цитрусових, бобових, різних ягід, помідорів, огірків і т.д.

Слимаки харчуються як свіжими посівами, зерном, листям, стеблами, так і дозрілими плодами з бульбами. Особливий делікатес для них це солодкі ягоди. Більш докладно про способи боротьби зі слимаками на овочах і ягоді, читайте тут.

Загальна інформація

Поїдання культур - це не єдина загроза, що виходить від слимаків.

Слизькі шкідники нерідко ласують різними грибами, згодом переносячи грибкові захворювання в городи і на поля фермерів.

Тоді доводиться шукати кошти боротьби не тільки проти самих слимаків, але і наслідків їх перебування у вигляді картопляного фітофторозу, несправжньої борошнистої роси або капустяної плямистості.

Виникає питання: «Чим обробити рослини від слимаків і вбити їх?», «Чим труїти слимаків на городі?».

Чим труїти?

Коли профілактику начебто осушення ділянок, земельної обробки вапном або золою проводити пізно, наступає час пошуку серйозних заходів по боротьбі зі слимаками.

Багато власників садових ділянок необачно озброюються стандартними отрутами від комах (інсектицидами), але лише даремно витрачають фінанси і зусилля.

До більшості таких препаратів слимаки байдужі. Отрута від слимаків повинна підбиратися з особливою ретельністю. Найчастіше це потужна хімія від слимаків, так як вона найбільш ефективний засіб. Є спеціально розроблені моллюськоциди або лімаціди, тобто пестициди, спрямовані на знищення слимаків.

Серед дозволених до використання числяться такі препарати, як вітчизняна «Гроза» або «Слізнеед». Хімічні засоби можуть бути засновані на метальдегід, діхлорсаліціланіліде, міді або мідному купоросу, з'єднаннях ртуті, олова або свинцю, хлорного вапна і т.д.

Всі вони розрізняються по спектру дії, конкретному типі молюсків, формі випуску, класі небезпеки, дозуваннях і іншим характеристикам.

ефективні засоби

Щоб напевно відлякати і вбити городніх шкідників, можна скористатися народними засобами - своєчасно очищати культурні посадки від бур'янів, посипати землю вапном, калійної сіллю, золою, суперфосфатом або гірким перцем.

Фермери часто влаштовують пастки або перешкоди за типом канав або «парилень», розсипають гострі шкарлупки від яєць і горіхів на шляху розсади. Завжди актуальні механічні способи боротьби. Однак коли листя починає скручуватися, ручне збирання равликів і слимаків стає вельми трудомістким.

Найбільш часто використовуваними препаратами для боротьби проти равликів або слимаків є «Гроза», «Мета», «Метальдегід» і «Уліцід». Випускаються вони у вигляді кристалічних речовин, гранул з додаванням висівок для залучення шкідників, розчинної у воді або інших рідинах порошку.

Залежно від типу отрути, їх застосовують проти водних молюсків, розподіляючи поблизу джерел води або безпосередньо в самих водоймах, а також розподіляють на поверхні грунту - проти сухопутних слимаків.

Аналогічно «Уліціду», існують екологічно-чисті препарати, засновані на фосфаті заліза. Серед таких найбільш поширені «Escar-Go», «Sluggo» і «SlugMagic». Хімія проти слимаків повинна використовуватися обачно.

Яким би препарат від слимаків ні використовував садівник, він повинен пам'ятати, що потрібно відразу ж припинити обробку грунту і рослин отрутою як мінімум за 2-3 тижні до дозрівання врожаю, щоб ягоди, фрукти або овочі не стали отруйними для людини.

препарати

«Гроза» ( «Мета»)

Гроза від слимаків спочатку проводилася в Швейцарії під назвою «Мета», і вже близько століття вважається одним з найпродуктивніших і безпечних засобів для знищення городніх слимаків.

 • У чому випускається (форма випуску)? Фасується в вигляді блакитних гранул. Одна упаковка містить 15 г або 60 г препарату.
 • Хімічний склад. Базове речовина «Грози» - метальдегід та інші допоміжні добавки.
 • Спосіб дії препарату. Так як це кишковий і контактний препарат, свою дію він має при безпосередньому контакті з тілом слимака.

  Гранули швидко вбирають вологу і буквально висушують шкідників, позбавляючи їх захисного слизу і можливості легко пересуватися. Також слимаки охоче поїдають гранули і вмирають від отруєння вже через 2 години.

 • Тривалість дії препарату. Від 2 до 3 тижнів. Термін придатності 24 дня.
 • Коли застосовувати? Ефективність препарату доведена навіть після сильних злив. Застосовувати «Грозу» можна як в суху безвітряну погоду, так і в дощовий сезон, коли слимаків привертає вологе середовище. Розсипають на земельній ділянці гранули з першими пророслими стеблами і розпустилися листям.
 • Традиційно до «Грози» слід вдаватися на початку весни, щоб захистити молоді незміцнілі пагони.
 • Дозування. Норма стандартного витрати становить 30 г препарату на 10 кв. м. території або 15 г на 5 кв. м. Досить 2-3 обробки за сезон.
 • Спосіб застосування. Препарат оптимальний для захисту винограду, ягід, а також цитрусових, овочевих, плодових, і квіткових культур.

  Гранули речовини розсипають під рослинами в місцях скупчення слимаків: між рядів і на доріжках.

  Слід уникати потрапляння гранул в листя качанів капусти або салату, щоб після отрута не опинилася в їжі. Знищуються гранули за допомогою спалювання.

 • Токсичність. Через вміст у складі гранул деяких шкідливих добавок, «Гроза» вбиває слимаків, але може залучити інших шкідників і відлякати птахів, які б допомагали боротися з ними.

  Небажано застосовувати «Грозу» в приміщеннях для зберігання врожаю, на кшталт льохів з бульбами картоплі та іншими овочами.

Препарат практично нешкідливий для дощових черв'яків, бджіл, риб, водоростей і більшості рослин.

Клас небезпеки для людини - 3.

При роботі з помірно-небезпечною речовиною потрібно захистити очі і дихальні шляхи окулярами, респіратором або марлевою пов'язкою.

Препарат вкрай отруйний як для дорослих, так і для дітей і домашніх тварин, якщо потрапив в організм разом з їжею або в очі. Будь-які овочі і фрукти після збору необхідно ретельно промити, якщо поруч використовувалася «Гроза».

Багато препаратів класу моллюськоциди випускаються в кольорових гранулах або в вигляді кульок. Незважаючи на протиприродний для природи блакитний відтінок, домашні тварини можуть прийняти розсипаний купкою препарат за корм або солодкість. Краще купувати речовини у вигляді витягнутих гранул.

«Метальдегід»

Один з найвідоміших і недорогих препаратів, які використовуються в боротьбі зі слимаками і равликами.

Найчастіше зустрічаються препарати виробництва «лонзу» і «Август», «Зелена Аптека Садівника».

 • У чому випускається (форма випуску)? Фасується в упаковки з невеликими блакитними гранулами.
 • Хімічний склад. Основна речовина в складі - отруйний метальдегід (тетрамер оцтового альдегіду). Метальдегід від «лонзу» використовує гіркі добавки, які відлякують собак.
 • Спосіб дії препарату. Привертає шкідників за тим же принципом, як і звичайне пиво або заграв фрукти.
 • Тривалість дії препарату. Від 14 до 21 дня. По закінченню терміну придатності повністю розкладається в землі.
 • Коли застосовувати? Виробники стверджують, що ефективність препарату зберігається і після частих дощів, але досвід садівників показує, що гранули швидко розчиняються у воді (достатньо 2-3 випадання опадів). Робить згубний висушує дію на слимаків при прямому контакті. При попаданні всередину руйнує систему травлення.

  Розсипати препарат слід в теплу і суху погоду, з першою появою слимаків, в розпалі весни. Не потребує спеціального приготування, випускається в готових гранулах. Витрата речовини становить 15 г на 5 кв.м.

 • Спосіб застосування. Розсипається в необхідних місцях під листям рослин. Для більшої економії можна розташувати гранули в міжряддя.
 • Токсичність. 3-й клас небезпеки для людини. Препарат небезпечний для домашніх тварин (особливо собак), дорослих і дітей. Чи не занадто отруйний для риб, мікроорганізмів і хробаків.
 • Експерти не радять розсипати «Метальдегід» поруч з плодоносними рослинами. Навіть після ретельного промивання овочів, фруктів і ягід, де поблизу був розсипаний препарат, є мінімальний ризик, що частина отрути залишилася.

  «Уліцід»

  Ефективне і натуральний засіб, що застосовується в боротьбі зі слимаками і равликами, яке вбиває шкідників кишково-контактним способом. Випускається на Україні.

  • У чому випускається (форма випуску)? Продається в упаковках по 20 г (70 штук) і 50 г (50 штук), містить невеликі гранули-приманки, забарвлені в блакитний колір.
  • Хімічний склад. Ключове речовина - фосфат заліза. Серед інших складових є зернова суміш, деревна зола, перець чорний, хміль, гірчиця, цукор, сіль, каолін.
  • Спосіб дії препарату. Зневоднює тіла слимаків після прямого контакту, після чого ті гинуть під шаром грунту.
  • Тривалість дії препарату. Після того, як слимаки вжили гранули, повинна пройти тиждень, перш ніж вони загинуть.
  • Сумісність з іншими препаратами. Завдяки екологічному складу може спокійно комбінуватися з іншими видами речовин проти моллюскових, включаючи тютюновий пил.
  • Коли застосовувати? Препарат варто використовувати при першій же появі слимаків на грядках. Гранули стійкі до розмивання, тому «Уліцід» можна застосовувати навіть після того, як пройшов дощ.
  • Норма витрати: 3-5 гр на 1 кв. м. ділянки. Досить однієї обробки за сезон.
  • Спосіб застосування. Гранули розсипаються в зазначених дозах під кущами рослин або в доріжках і між рядами.
  • Токсичність. Отрута абсолютно безпечна для бджіл, дощових черв'яків, садових і декоративних рослин. Завдяки натуральному складу, препарат не є привабливим для тварин і птахів, що виключає їх отруєння.

  Після закінчення терміну придатності засіб розпадається в грунті на природні елементи - залізо і фосфор.

  Чи не становить ніякої небезпеки для здоров'я людини.

  висновок

  Незалежно від вибору, намагайтеся віддавати перевагу препаратам з низькою дозуванням токсичної речовини. На вибір фермерів представлені як хімічні препарати, так і натуральні.

  Перші відомі своєю високою ефективністю, але достатнім рівнем небезпеки для людини, тварин або їстівних рослин. Другі найбільш безпечні.

  Намагайтеся вдаватися до сильнодіючих хімічною отрутою, щоб вбити слимаків та равликів, тільки в тому випадку, якщо традиційні методи боротьби вже не допомагають. Про те, як боротися зі слимаками в підвалі, читайте тут.

  Корисне відео!

Схожі Статті