Як заморозити свіжий гіркий перець на зиму в морозильній камері?

У багатьох господинь часто виникає питання, чи потрібно заморожувати гіркий перець на зиму, або достатньо сходити в магазин і купити цей нехитрий овоч, не обтяжуючи себе приготуваннями.

По-перше, в холодний період року його ціна досить висока, а по-друге - нам невідомо, в яких умовах він зберігався і залишилися в ньому всі цінні речовини.

Існує кілька способів заготовки гострого перцю для зберігання на зиму, найбільш популярним з яких вважається сушка. Однак при цьому велика частина вітамінів, що містяться в ньому, розкладається вже через кілька днів.

На нашому сайті ви можете знайти інформацію про те, як правильно сушити болгарський солодкий перець, а також рецепти його в'ялення в домашніх умовах.

Бета-каротин і вітаміни групи B руйнуються при кімнатній температурі і від впливу сонячного світла, а жиророзчинні А і Е окислюються від впливу атмосферного кисню. Втрата води практично не відбивається на смакових властивостях, але зовнішній вигляд зміниться необоротно.

переваги методу

Чи можна заморозити гострий перець на зиму в морозильній камері?

Для збереження максимальної кількості корисних речовин перцю чилі, його рекомендують заморожувати і зберігати при негативних температурах.

Втрачає гіркий перець свої властивості після заморозки? При такому способі заготовки втрата корисних властивостей продукту буде мінімальною. Переваги заморозки стручкового перцю:

  1. Збереження всіх вітамінів, поживних речовин і мінералів.
  2. Незмінність смакових якостей.
  3. Зниження кількості відходів. Заморожений перець на відміну від маринованого і сушеного не псується і навіть не змінює свій колір.
  4. Тривалий термін зберігання. Всі властивості зберігаються незмінними близько року.

підготовчі операції

Як заморозити гіркий перець на зиму? Одним з головних умов успішності всього процесу вважається правильна підготовка пекучого перцю до заморожування. Для початку його необхідно ретельно оглянути, щоб виключити потрапляння зіпсованих стручків в заготовку. Після цього перці миються цілком в холодній воді і просушують на рушник.

Для деякого зниження гостроти продукт можна потримати в окропі 2 - 3 хвилини. Така обробка практично не знизить змісту жиро-і водорозчинних вітамінів, але значно збільшить термін зберігання при неглибокій заморожуванні.

Видалення серцевини з насінням і прожилками більшою мірою знизить кількість гіркоти і дозволить зробити заготовку більш компактною.

Порізка стручків соломкою або нанизування їх один на одного значно заощадять місце в камері. При роботі з продуктом руки бажано захистити звичайними медичними або господарськими гумовими рукавичками.

способи

Існує кілька способів заморозки стручкового перцю. Для початку необхідно визначитися з глибиною заморозки і температурним режимом зберігання. Справа в тому, що чилі на 88% складається з води і процеси, що відбуваються при її кристалізації, відіграють визначальну роль в його збереження.

Кристалізація води відбувається при 0 ° С, а при подальшому зниженні температури до -5 ° С утворюється лід. На відміну від інших речовин, вода в замороженому вигляді, не зменшується в об'ємі, а навпаки, збільшується.

В результаті переходу через ці критичні точки при подальшому розморожуванні, відбувається порушення цілісності клітин перцю, він стає м'яким і мокрим, хоча своїх корисних властивостей не втрачає.

Для максимального збереження зовнішнього вигляду гіркий перець заморожують до температури 0 ... + 2 ° С і зберігають в холодильнику у відповідній зоні.

В таких умовах все його властивості залишаються незмінними протягом 40 днів.

Якщо пріоритет віддається тривалості, то слід проводити глибоку заморозку і тримати в морозилці при -12 ... -18 ° С.

У цьому випадку термін зберігання складе від 6 до 12 місяців за умови того, що продукт не буде піддаватися повторному заморожуванню.

Як заморозити гострий стручковий перець на зиму? Найбільшого поширення набули такі способи заморозки:

  1. Миттєва. Нарізаний соломкою стручковий перець тонким шаром розкладають на піддоні, який поміщають у відсік для заморожування. Після цього продукт укладають в поліетиленовий пакет, з якого максимально віддаляється повітря, і поміщають в відділ для зберігання.
  2. У контейнері. Стручки укладаються в харчову ємність або спеціальний пакет із застібкою цілком, після чого поміщаються в морозилку.
  3. У маслі. Підготовлені стручки щільно укладають в скляну банку, заливають рафінованою олією і відправляють в камеру з температурою близько 0 ° С. Такий спосіб запобігає проникненню атмосферного кисню в продукт. Масло можна використовувати для заправки салатів, однак варто враховувати, що його смакові властивості дещо зміняться.
  4. З зеленню. Дрібно нарізану пекучий перець перемішується з селерою або петрушкою, укладається в пакет і відправляється в морозильну камеру. Перевагою такого способу вважається можливість відділення частини продукту, необхідної для приготування їжі, без розморожування всієї порції.

Читайте також на нашому сайті про зберігання болгарського перцю на зиму, в тому числі про способи заморозки солодкого перцю і про особливості його заморожування цілком для фарширування.

Перець чилі сумісний практично з будь-якими продуктами: його навіть додають в шоколад.

За своєю значимістю і корисності він стоїть в одному ряду з морквою, зеленим чаєм, чорницею і яблуками.

Найголовніше при його вживанні - не перестаратися з кількістю.

Схожі Статті