Як зберегти свіжі груші на зиму в домашніх умовах?

Осінь видалася родючої і подарувала багатий урожай груш? Необхідні заготовки у вигляді сухофруктів з груш і в'ялених плодів вже зроблені, але фруктів ще багато?

Чи можливо зберегти свіжі фрукти в домашніх умовах? У чому і як зберігати груші? Протягом якого часу? І чи залишиться в них щось корисне? Відповіді на ці питання тут.

користь фрукта

Груша - одне з найбільш корисних ласощів. При невеликій калорійності і вмісту цукру груші володіють величезним запасом корисних речовин і вітамінів. Цей фрукт за вмістом вітаміну С перевершує навіть чорну смородину.

Фолієва кислота, яка міститься в грушах дуже корисна для вагітних жінок і маленьких дітей. Вміст калію в цьому фрукті надзвичайно велике, тому плоди груші робить благотворний вплив на роботу серцевого м'яза.

З'їдені дві свіжих груші натщесерце позбавлять від печії і усунуть дискомфорт в кишечнику. Ось чому вживання цього плода в свіжому вигляді так важливо. Як зберігати груші в домашніх умовах?

відбір плодів

Мабуть, головною умовою для тривалого зберігання груш є їх уважний відбір.

Найбільш добре показали себе для зберігання в свіжому вигляді осінні (Лісова красуня, Жорж Буше, Оригінал, Десертна та інші) і зимові сорти груш (Саратовка, Кіндратівка, Пасс-Крассан, Бере Арданпон, Кюре (Вільямс зимовий) та інші).

Груші рекомендується знімати з дерева, ще недоспелий, тому як в процесі зберігання вони встигнуть дозріти. Завдяки цій тонкощі, значно скорочується гниття і псування фруктів.

Другий фактор, на який слід звернути увагу - це зовнішній вигляд плодів. Вони повинні бути без ознак псування, цілі, сухі, тверді, без симптомів хвороби, без різних дефектів. Обов'язкова присутність плодоніжки.

Третє правило стосується безпосередньо самого збору груші. Погода була не просто сухий. Якщо починаються заморозки і температура опускалася вночі до -15 С, то плоди стають непридатними для зберігання в свіжому вигляді.

Фрукт потрібно знімати акуратно, сильно не натискаючи на них. Потрібно обхопити грушу рукою, натиснути на плодоніжки і, трохи піднявши, відокремити від гілки.

правильна тара

Як зберегти груші на зиму в домашніх умовах?

Особливу увагу слід приділити тарі, в якій ви збираєтеся зберігати врожай. Самою кращим варіантом буде чистий дерев'яний ящик, але при його відсутності можна використовувати і пластикові коробки з пазами або кошика.

Ящик повинен бути обов'язково з отворами для доступу повітря, якщо знехтувати цією умовою, то загнивання груш неминуче. Дно і стінки тари вистилають папером. Груші викладають плодоніжкою вгору або в сторону, так, щоб вони не торкалися одне одного.

В один ящик укладають груші одного сорту. Викладати груші в ящики необхідно шарами, кожен з яких треба відокремлювати тонким папером, стружкою або сухою соломою. Не варто викладати фрукти більше, ніж два шари.

Деякі садівники зберігають ці фрукти без ящиків, на спеціалізованих стелажах. На цих полицях, застелених папером, груші розкладаються в один шар плодоніжкою вгору.

вибір місця

Де і як зберегти груші в домашніх умовах? Місць для зберігання цих фруктів не так багато.

Льох або підвал повинен бути неодмінно продезінфікований. Для дезінфекції можна скористатися порадою по обкурювання приміщення за допомогою парів сірки.

Для цього в льох поміщається мангал з гарячим вугіллям і сірчаним порошком. Двері щільно закриваються і через 2-3 дня приміщення повністю дезінфіковано.

На стінках ні в якому разі не повинно бути слідів цвілі і грибків. Треба стежити за дотриманням температурного режиму і вологістю повітря. Неприпустимо зберігання груш поруч з іншими овочами.

Спеціальні кімнати для зберігання фруктів: це може бути комору, комора або будь-яка неопалювана кімната. Умови для зберігання схожі: низька температура, вологість не менше 85%, хороша вентиляція і відсутність світла. Якщо остання умова виконати складно, то ящики з грушами ховаються темною тканиною, добре пропускає повітря.

Необхідно ретельно відстежувати стан плодів. На відміну від яблук, груші зберігаються не так добре і довго.

Один зіпсований фрукт може зіпсувати весь урожай. Періодично потрібно оглядати груші, підгнилі і зіпсовані плоди негайно видаляти.

Якщо у вас немає можливості зберігати груші в погребі, тоді спробуйте зробити це у власній оселі.

У міських квартирах для збереження свіжих груш можна скористатися балконом. Головна умова - відсутність негативних температур. Протягом двох-трьох місяців цілком можна зберегти фрукти.

Умови зберігання: ящик або будь-яка вентильована тара. Груші викладаються шарами. Шари пересипаються соломою або чистим піском. Якщо в міських умовах проблематично знайти ці матеріали, то можна використовувати наступний метод.

Кожну грушу акуратно загорнути в тонкий папір. Небажано використовувати газету, тому як друкарська фарба не відрізняється екологічністю. Підійде цигарковий або пергаментний папір. Скласти в ящик в один-два шари. Не забувати регулярно перевіряти на наявність зіпсованих плодів.

При відсутності всіх перерахованих вище місць зберігання, можна зберегти невелику кількість свіжих груш в холодильнику.

Сухі, тверді і трохи недостиглі груші розфасувати по 0, 5 кг в поліетиленовий пакет. Зробити в пакеті невеликі проколи, для надходження повітря.

Регулярно оглядати фрукти. При найменших ознаках псування використовувати необхідно весь пакет.

оптимальні умови

Як зберегти груші свіжими довго? Оптимальні умови зберігання груш в квартирі:

  • Температура зберігання;
  • вологість зберігання.

Для тривалого збереження врожаю потрібно строго стежити за дотриманням температури і вологості зберігання. Якщо груші зберігаються на балконі, то температурний режим до -1 С, тобто до настання негативної температури.

При зберіганні в холодильнику необхідний температурний режим встановлюється в межах від +1 до +5 градусів за Цельсієм. При зберіганні в спеціальних приміщеннях і погребі умови такі:

  1. Температура від -1 до 0С градусів.
  2. Вологість від 85 до 90%.
При підвищеній вологості і температурі груші почнуть псуватися і гнити. При зниженій температурі і низькій вологості плоди почнуть всихати і втратять свій вигляд і соковитість. Груші зберігаються значно гірше, ніж яблука, але, все ж, зберегти їх для зимового вживання цілком можливо. Читайте наші статті про те, як правильно заморозити, висушити і в'ялити фрукт, щоб зберегти максимум вітамінів.

терміни зберігання

На жаль, навіть при всіх способах дотримання режиму, терміни зберігання груш не дуже великі. Середній термін зберігання плодів при належному зберіганні від 2-х до 4-х місяців. За ідеальних умов зимові сорти можна зберегти до квітня місяця, зберігши їх соковитими і корисними.

Але тут потрібно враховувати багато факторів: сорт фруктів, ступінь зрілості плодів при збиранні врожаю, температуру зберігання, вологість приміщення. У холодильнику час збереження свіжих плодів дуже невеликий: до одного місяця.

Незважаючи на те, що зберегти груші свіжими надовго дуже непросто, при дотриманні всіх перерахованих вище правил це можливо.

Груші зберігають смакові і корисні якості навіть після тривалого зберігання. З цієї причини всі непрості заходи щодо їх збереження себе виправдають.

Крім цього, якщо ви є власником щорічного великого врожаю груш, у вас є можливість до кінця зими пристойно заробити.

Тому як груші завжди дуже добре продаються і є улюбленим фруктом багатьох людей.

Схожі Статті