Як зберігати врожай свіжих яблук в квартирі на зиму?

У яблуках міститься багато вітамінів і мікроелементів, для збереження корисних властивостей навіть протягом кількох місяців необхідно дотримуватися певних умов зберігання.

З цією метою використовуються спеціальні сховища, які є не у кожного дачника, в приватному будинку яблука можна скласти в льох або на горище.

Зберігати фрукти при кімнатній температурі не дуже зручно, так як вони займають багато місця і швидко гниють, найчастіше в цих цілях використовується утеплений балкон або лоджія, холодильник.

Як зберігати яблука якщо немає льоху? Розглянемо основні способи зберігання яблук в домашніх умовах.

Де?

Як зберегти яблука в домашніх умовах довго?

Підготовлені яблука рекомендується зберігати вдома при низьких температурах, оптимальним чином для цього підходять:

 • підвал;
 • холодильник;
 • горище;
 • балкон.

У чому?

Як зберегти яблука в домашніх умовах на зиму? Існує кілька способів зберігання яблук в домашніх умовах:

 1. На стелажах, найкраще віддавати перевагу стелажів з висувними ящиками, щоб їх було простіше оглядати і діставати. Яблука укладаються на поверхню в один ряд на певній відстані один від одного.
 2. У дерев'яних ящиках. При укладанні ящиків один на інший не слід їх занадто переповнювати, в іншому випадку вони можуть прим'яти попередній ярус, що призведе до їх передчасного гниття. Для поліпшення умов зберігання тару рекомендується заповнити стружкою або тирсою.
 3. У дерев'яних контейнерах. Велика кількість плодів найкраще зберігати в контейнерах, але це не найвдаліший спосіб, так як розташовані на верху яблука будуть тиснути на нижні.
 4. У ящиках з картону, які рекомендується проклеїти скотчем, що дозволить уникнути розриву в найнесподіваніший момент.
На ємності рекомендується розмістити написи з інформацією про дату укладання та сорті, в деяких випадках вказується розмір яблук.

Про те, як зберегти яблука до лютого в картонних коробках, ви можете дізнатися з цього відео:

Правила зберігання

Як правильно зберігати домашні яблука? При зберіганні яблук необхідно забезпечити їм окреме від інших овочів і фруктів простір, дуже важливо прибрати пошкоджені плоди, розсортувати їх по сортах і розмірам.

Для поліпшення збереження кожне яблуко рекомендується обернути в папір, попередньо протерши змоченою в гліцерині дрантям. Продовжити термін зберігання до 5 місяців допоможуть гречане лушпиння, стружка, сухий мох, кленові мул дубове листя, які необхідно помістити разом з яблуками в картонних коробках або ящиках.

Продовжити термін зберігання яблук дозволить також їх попереднє занурення в розчин з спирту та прополісу (на 100 кг - 0, 5 л спирту, 100 г прополісу).

Ще одним способом продовження властивостей фруктів вважається використання бджолиного воску і розчин 2 -4% хлористого кальцію.

Хороший спосіб - обробка плодів ультрафіолетом, тривалість процедури становить годину, по 30 хв на кожну сторону.

Ці дії попереджають процес гниття, з приладом рекомендується звертатися акуратно, захищати очі і шкіру від впливу променів. Це ж пристрій рекомендується використовувати для обробки дерев'яних споруд і ємностей з підвищеною схильністю до утворення цвілі.

Використання холодильника

Як зберегти свіжі яблука на зиму в квартирі? Чи можна зберігати яблука в холодильнику? Зберігати яблука в холодильнику дуже просто, це найбільш зручний варіант забезпечити всю сім'ю фруктами. Літні та осінні сорти зберігаються недовго, термін зберігання зимових сортів може досягати декількох місяців.

Варто відзначити, що дуже багато залежить від розмірів холодильника, він повинен бути досить великим і мати багато відділень.

Існують також певні правила, яких необхідно дотримуватися. Як зберігати яблука в холодильнику:

 • яблука рекомендується помістити в холодильник протягом доби після збору, куплені в магазині плоди необхідно відразу ж поставити в холодильну шафу;
 • яблука заборонено мити і протирати;
 • для забезпечення ізоляції плоди рекомендується запакувати в поліетилен, в один пакет має входити 1-5 кг, для забезпечення вентиляції в ємності необхідно зробити отвір;
 • при розфасовці пакетів необхідно враховувати їх сорт і термін дозрівання, змішування строго заборонено;
 • оптимальна температура зберігання - 1-3 градуси, вологість 85-90%;
 • при зберіганні плодів протягом тривалого часу необхідно провести теплову обробку (тримати їх при 30 град. на протязі 3-4 діб), це необхідно для виведення етилену.

терміни зберігання

Від чого залежить тривалість зберігання?

Тривалість зберігання залежить від сорту:

 • літні яблука зберігаються протягом 2-4 тижнів при температурі 2-8 градусів;
 • осінні сорти - 1-2 місяці при температурі 0-8 градусів;
 • зимові сорти (Ренет Симиренка, Бабусине, Розмарин, Кальвіль сніговий, Бельфлер) зберігаються протягом 4-7 місяців при + 5 градусів.

оптимальні умови

При якій температурі і вологості зберігати свіжі яблука?

Температура: яблука рекомендується зберігати в температурному діапазон 0-5 градусів, в домашніх умовах такі умови можна створити на балконі або в холодильнику.

Вологість: рівень вологості повинен бути 80%, цей показник також вважається важливим фактором при зберіганні яблук, якщо плоди стають в'ялими, в приміщення рекомендується занести ємності з водою і поставити їх поруч з яблуками. В результаті підвищення вологості повітря плоди стають більш соковитими.

передчасна псування

Як зберегти яблука свіжими довго? Для продовження свіжості плодів після збору необхідно навчитися правильно знімати їх з дерева, строго дотримуючись рекомендовані терміни. Довго зберігаються сорти рекомендується прибирати за 1-2 тижні до повного дозрівання. Для тривалого зберігання найбільше підходять осінні і зимові сорти.

Збирати фрукти рекомендується в суху погоду, плодоніжки повинна бути збережена, так яблуко довше не зів'яне.

На поверхні фрукта розташований спеціальний шар, що запобігає псування плода, який не рекомендується прати.

Після збору плоди охолоджуються, оптимальна температура - 1-5ºC, найкраще для цих цілей підходить льох, утеплений гараж, засклена лоджія або балкон. В якості ємностей можуть використовуватися ящики або поліетиленові пакети.

Уберегти плоди від передчасного псування допоможе упаковка в газету або пакувальний папір.

Передчасному псуванню яблук можуть викликати такі чинники:

 • передозування азотних або калійних добрив;
 • дефіцит кальцію в яблуках;
 • потрапляння заражених плодів в ємність зі здоровими;
 • тривалі дощі;
 • зберігання в теплі.

Про те, як правильно підготувати яблука для зберігання, ви дізнаєтеся з цього відеоролика:

Зберігання до зими

Як зберігати яблука в домашніх умовах в квартирі:

 1. Відібрати яблука, відібрати без пошкоджень і слідів гнилі, так як одне яблуко може стати причиною загибелі інших, так як в процесі розкладання плода виділяється багато етилену.
 2. Покласти пошкоджені фрукти в спеціальний кошик і зберігати при кімнатній температурі, вони повинні бути з'їдені в першу чергу. Сильно пошкоджені яблука необхідно викинути або віддати тваринам.
 3. Відібрані плоди покласти в холодильник, свіжість зберігається довше при низьких температурах. Практично у всіх холодильниках є спеціальні ящики для фруктів, де і слід їх зберігати.
 4. Накрити фрукти вологим рушником, що дозволить зберегти свіжість на максимально тривалий час. При цьому необхідно враховувати, що герметичні ємності і вологість несумісні, тому зберігати плоди в такому вигляді в закритому контейнері не слід.
 5. При наявності регулятора слід встановити його на -1, 1 до +1, 7 градусів, недотримання температурного режиму призведе до швидкого псування.
Яблука рекомендується періодично перевіряти, прибирати зіпсовані.

Зберігання всю зиму

Як зберегти свіжі яблука на зиму:

 1. Для зберігання на зиму краще вибирати плоди з товстою шкіркою, тонкошкірі солодкі сорти зберігаються менше.
 2. Відібрати неушкоджені плоди.
 3. Розрізати газету, вибрати частини з чорним чорнилом, в цих цілях може використовуватися також звичайна пакувальний папір.
 4. Обернути все яблука окремо папером, це необхідно для забезпечення ізоляції, так як всі яблука виділяють етилен, а при терті плодів одна об одну прискорюється процес гниття.
 5. Обгортання кожного фрукта окремо запобіжить потенційний збиток.
 6. Взяти негерметичні картонну коробку або ящик, повітря повинне надходити в ємність вільно. Закриття кришкою забезпечить контроль за оптимальним для зберігання рівнем температури і повітря.
 7. Покласти фрукти таким чином, щоб папір не розгорталася.
 8. В якості приміщення для зберігання рекомендується вибрати утеплений балкон, неопалювальний підвал, комора або горищне приміщення. Яблука не рекомендується зберігати в житлових приміщеннях, так як тепле повітря сприяє процесам гниття.
 9. Перевірити яблука через два місяці, прибрати зіпсовані, такому метод дозволяє зберігати свіжість протягом декількох місяців.

Зберігати яблука рекомендується тільки при температурі 0-8 градусів, термін зберігання літніх сортів становить 1-2 місяці, зимові можна зберегти ще довше - до весни.

Оптимальним місцем для зберігання фруктів вважаються льох, балкон, горище, підпілля, холодильник.

Плоди можна зберігати на стелажах або ящиках, кожен плід рекомендується обернути папером.

Якщо немає можливості зберегти яблука на зиму свіжими, існують і інші способи зберігання корисного фрукта, такі як сушка, заморожування або в'ялення.

Один із способів зберігання яблук в цьому відео:

Схожі Статті