Як здійснити підживлення розсади та дорослих помідорів перекисом водню не зашкодивши рослинам?

Томати досить вимогливі до харчування і догляду. Без підживлення не завжди вдасться отримати хороший урожай.

Підживлення перекисом водню зіграє роль стимулятора росту і профілактики захворювань. Вона покращує аерацію грунту і дозволяє виростити здорові помідори.

Читайте про плюси і мінуси використання перекису водню для підживлення рослин. Як правильно здійснювати добриво і коли потрібно це робити?

Нюанси підгодівлі перекисом розсади помідорів і дорослих томатів. Як даний засіб бореться з хворобами рослин?

Переваги і недоліки

Перекис (пероксид) водню не має запаху і кольору, має антисептичні властивості. Рослини в природі харчуються дощовою водою, що добре позначається на розвитку, в цьому може допомогти перекис. Вона зберігає коріння рослини здоровими і не дає можливості розвитку шкідливим бактеріям.

Завдяки пероксиду насіння будуть проростати швидше, а коріння стануть сильнішими і гіллясто. Полив з перекисом водню не повинен бути частіше, ніж раз на тиждень. Недоліків такого добрива немає.

Перекис можна використовувати як добриво не тільки томатів, а й огірків, перцю, капусти і навіть квітів.

Чим корисно?

Властивості, якими володіє звичайна перекис, можуть виявитися досить корисними. Подібний полив наповнює кореневу систему киснем, оскільки перекис володіє його додатковим атомом. Пероксид міститься дощовій воді і окисляє різні забруднення в атмосфері. Завдяки перекису розсада буде краще і швидше розвиватися, тому що розчин дає кисень листю в надлишку. Також перекис здатна нейтралізувати нітрати в грунті.

  • Дезінфікує місця пошкоджень.
  • Підвищує продуктивність насіння.
  • Покращує і знезаражує ґрунт.
  • Відновлює солі заліза.

Перекису властиві окислювально-відновні реакції, які відіграють важливу роль. Потрапивши в грунт, вона відновлює солі марганцю і заліза, які корисні для помідорів.

Як і коли обробляти?

  1. Перед перенесенням саджанців в грунт деякі городники проводять обробку грунту розчином перекису для дезінфекції.
  2. Першу підгодівлю томатів проводять через 2-3 тижні після появи перших сходів.
  3. Після висадки в грунт рослині необхідна підгодівля, тому разом з внесенням добрив проводять обробку пероксидом. Даним розчином поливають кущ.

Перекисом замочують насіння, щоб стимулювати їх зростання. Для цієї мети змішують розчин 10 мл перекису на 10 літрів води. Витримують в ньому насіння близько 12 годин. Після, ретельно промивають водою і сушать до сипучого стану. Цей спосіб обробки гарантує схожість насіння. Також розчин перекису застосовують в якості поливу.

Важливо! Суміш потрібно готувати безпосередньо перед поливом.

Використання перекису допомагає зберегти здоров'я коренів. Підживлення виступає в якості профілактики від шкідників і багатьох захворювань. Заражені листя потрібно поливати пероксілом водню і розчином фосфорного добрива - 2 ст. л. перекису на 1 л розчину (про те, які є види фосфорних добрив для томатів і як вони застосовуються, читайте тут).

Крім того, перекисом обробляють грунт перед посадкою. При появі на землі білих плям припиняємо використання перекису.

полив розсади

При вирощуванні томатів приділяють увагу здоров'ю куща. Розсада дуже слабка і потребує додаткової стимуляції (більше про те, коли і чим удобрювати розсаду помідорів, читайте тут, а подивитися рецепти підгодівлі до і після пікіровки томатів можна тут). В якості такого стимулятора виступає перекис водню. Змішати 1 ст. л. перекису з літром води. Поливати таким розчином потрібно раз на тиждень. Полив молодих рослин таким добривом гарантує гарне засвоєння мікро- та макроелементів кореневищем. Розсада, поливають перекисом, в подальшому дає багатий урожай і зберігає міцний імунітет.

Полив дорослих рослин

Для добрива дорослих томатів також використовується розчин пероксиду, яким поливають рослину під кущ. У 10 л води розчинити 50 мл перекису. Підгодовувати варто раз в 7-10 днів. Поливати потрібно рано вранці або у вечірній час, коли сяде сонце, тому що в іншому випадку рослини можуть отримати опіки і загинути. Чи не зрошувати листя даним препаратом.

Дорослий томат може потребувати позакореневого підживлення (про кращі способи позакореневого підживлення томатів, а також як вибрати таке добриво, можна дізнатися тут). В такому випадку змішують розчин 10 л води до 10 ст. л. перекису і обприскують листя і стебла. Обприскувати тільки свіжим розчином у вечірній час. Такий метод підживлення запобігає такі захворювання, як тля, щитівка, борошнистий червець. Але важливо звертати увагу на погоду. Не варто обприскувати листя під час палючого сонця або дощу. Для розчину потрібно використовувати теплу воду.

Боротьба з хворобами помідор

Оскільки перекис має антисептичні властивості, городники широко використовують її в лікуванні деяких захворювань у томатів. Високі результати пероксид показує в ролі засобу профілактики від грибкових захворювань. Вилікувати хворий кущ препарат не зможе, але зможе запобігти зараженню.

При кореневої гнилі саджанець втрачає імунітет, отримуючи мало поживних речовин. У такому випадку може допомогти пероксид водню. За рахунок нього шкідливі суперечки поступово гинуть. Уражена рослина поливають 3% розчином (20 мл перекису на 1 л води) і підгодовують не більше 2 разів протягом тижня.

Увага! Коренева гниль з'являється розвивається за один день при рясної вологості грунту.

Якщо на листках з'являються світлі плями, рослина хворіє білою плямистістю. Це захворювання розвивається при підвищеній вологості. Хворі листя покриваються плямами, а потім опадають, що може привести до загибелі томата. Для лікування використовують розчин перекису з препаратами, які мають мідь в складі. Обприскують листя розчином 2 рази в тиждень.

Перекис застосовують в боротьбі з фітофторою. Для цього потрібно обробити рослина розчином перекису (1 ст. Л перекису на відро води) .Оприсківаніе потрібно виробляти до тих пір, поки ознаки фітовтороза не зникнуть.

За допомогою пероксиду можна дезінфікувати рани і переломи стебел. У цьому випадку місце перелому змащують перекисом і заклеюють латексом.

Використання перекису допомагає виростити здорові і плодовиті рослини без використання шкідливих для людини хімічних добрив. Пероксид приносить позитивний результат при вирощуванні томатів як в теплиці, так і у відкритому грунті (про основні тонкощах проведення підгодівлі для помідорів в теплиці, читайте тут, а з цієї статті ви дізнаєтеся про те, як вибрати найкраще добриво для тепличної розсади).

Томати можна підгодовувати не тільки готовими простими мінеральними або комплексними добривами на основі хімічних сполук. Також відмінно зарекомендували себе органічні натуральні підгодівлі, завдяки яким рослини дають хороший урожай. Детально про те, як виростити хороший урожай з використанням золи, дріжджів, йоду, нашатирного спирту, читайте на нашому порталі.

Відео по темі

Відео-ролик про підгодівлі томатів розчином перекису водню:

Схожі Статті