А як же вони розмножуються? Як виглядають яйця і личинки бліх

Стрибучі комахи доставляють масу клопоту. І пов'язані вони не тільки з емоційним дискомфортом.

Блохи переносять небезпечні захворювання - тиф чуму, провокують нагноєння, заносять інфекції.

Особливо якщо врахувати, що паразит, який до цього жив на собаці, кішці або щура може вкусити людину.

Інформація про те, як розмножуються шкідники, допоможе в боротьбі з ними.

Це процес досить тривалий. А для його завершення потрібні певні умови.

процес розмноження

Різні види стрибучий кровососів, а їх налічується близько двох тисяч, розмножуються однаково. Блохи належать до комах повного перетворення. А це означає, що життєвий цикл паразита проходить наступні етапи:

  • яйце;
  • личинка;
  • лялечка;
  • імаго або доросла особ ь.

Процес спаровування комах займає кілька годин. У тілі самця є два насінники, у самки - одна або дві пари яєчників. Запліднення відбувається, коли самка підіймається на спинку самця і буквально втягує в себе статеву клешню.

ДОВІДКА: Блохи активно розмножуються і розвиваються в теплі, але занадто високих температур не переносять.

Запліднена особина відкладає яйця порціями - по 4 10 штук. Хоча назвати цей процес відкладанням складно. Це скоріше виглядає так, немов блоха силою виштовхує з себе яйця, розкидаючи, де доведеться. Однією певної кладки у шкідників немає. Зазвичай яйця комах відкладаються прямо в шерсті тварин або поруч з його місцем проживання.

ДОВІДКА: Самка буквально вистрілює яйця на великі відстані один від одного. Надалі це дозволяє зберегти більшу частину потомства і виключає конкуренцію за джерело живлення.

Далі ви побачите фото личинок і яєць бліх:

Щоб привести на світ потомство бліх необхідно бути ситою. Голодне комаха не зможе відкласти жодного яйц а. За життя доросла особина здатна прізвесті на світло до п'яти сотень потенційних паразитів.

Виявити яйця кровосисних паразитів неможливо неозброєним оком. Вони дуже маленькі - від 0, 5 до 1 мм. За формою при найближчому розгляді вони нагадують крихітні крупинки рису.

Поява бліх в будинку або в квартирі є дуже неприємним сюрпризом для будь-якої людини. Читайте про те, як виглядають укуси цих комах, як їх лікувати, в тому числі і у дитини. Також радимо вам ознайомитися з тим, як боротися з блохами у хом'яків, папуг і курок.

Розвиток і харчування личинок

В цілому процес розвитку блохи від яйця до дорослої особини триває від трьох тижнів до декількох місяців.

З яєць через два дня або два тижні вилуплюються личинки. Тривалість періоду залежить від вологості і температурних умов.

Зовні личинки мають форму черв'яків білого кольору. Через напівпрозоре тільце можна розглянути стравохід, який виглядає як темне вкраплення. Довжина личинок блохи досягає 5 мм у міру зростання.

Переміщаються паразити як і всі черви - сегментами. Вони не можуть кусати і пити кров, подібно імаго. Тому їм дістаються її засохлі залишки, екскременти дорослих особин, органічні відходи.

ДОВІДКА: Житла імаго і личинок помітно відрізняються. Якщо дорослих особин частіше можна побачити на шерсті тварин або поруч з його підстилкою, то личинки можуть розлучається навіть поблизу с відром для сміття.

Поки личинка росте, вона линяє тричі. Потім формується кокон. За розмірами лялечку блохи можна прийняти за смітинку темного кольору. Її габарити не перевищують 5 мм.Со часом кокон збільшується.

Коли з нього з'явиться доросла комаха, залежить від температурних умов. Іноді розвиток може сповільнюватися на етапі лялечки до року і більше. Молода особина має спочатку світлий відтінок. При активному харчуванні вона міцніє, а її покриви темніють.

ДОВІДКА: Імаго і лялечки витримує температуру до мінус 40 градусів, а ось яйця і личинки гинуть на легкому морозі.

Життєвий цикл дорослої особини триває не більше трьох місяців. За цей час блоха в середньому робить близько сотні укусів. При відносно низьких температурах блохи можуть жити до двох років. У холоді їх зростання сповільнюється, а в теплі блохи міцніють і відрізняються розмірами.

Комахи повного перетворення розрізняються на різних етапах. Личинки бліх не схожі на своїх дорослих родичів зовні. У них інше джерело живлення і особливості поведінки. При боротьбі з блохами слід обробляти не тільки шерсть тварини, а й місця проживання вихованця.

Це допоможе знищити яйця паразитів. Через деякий час рекомендується провести повторну обробку. Так як в стані лялечки блохи можуть провести тривалий час. І тільки дочекавшись сприятливих умов вони швидко розвиваються, перетворюючись на дорослу особину.

Схожі Статті