Як зібрати рекордний урожай? Найпопулярніші тепличні сорти високоврожайних і стійких до хвороб томатів

Помідори настільки міцно влаштувалися на наших столах, що стали невід'ємною частиною раціону більшості з наших співвітчизників. Сортів цієї культури існує настільки багато, що не важко буде знайти помідори за смаком - дрібні або великі, кулясті і витягнуті, червоні, жовті і навіть чорні.

З кожним роком селекціонери виставляють на суд городників нові гібриди з поліпшеними якостями. Але є популярні сорти, які із задоволенням вирощують городники, що володіють високою врожайністю, стійкістю до багатьох захворювань. Вирощування томатів в закритому грунті підвищує ймовірність збору максимально можливого врожаю, так як рослина перебуває в ідеальному для нього мікрокліматі. Тих же, хто не просто любить томати, а й вирощує їх самостійно, напевно зацікавить наш огляд найбільш високоврожайних сортів помідорів для теплиць.

Чим відрізняються тепличні і грунтові плоди?

Якщо розглядати різницю між звичайними сортами і тепличними, то вона незначна, саме тому багато сортів для теплиць городники з успіхом вирощують у відкритому грунті. Гібриди для закритого грунту рідше переносять перепади температур. Також вони рідше вимагають постійного поливу, але в той же час можуть спокійно пережити температуру повітря вище 35 градусів.

Вуличні сорти при такій температурі починають відпускати листя. Якщо теплиця невеликих розмірів, то досвідчені городники радять висаджувати в неї кущові рослини, так як від них можна отримати більше врожаю з одного метра площі.

Всі сорти висаджуються в закритий грунт повинні мати хороший імунітет і стійкість до хвороб, так як саме в парникових умовах швидко розвиваються грибкові захворювання.

Характеристика високоврожайних гібридів

Якщо на ділянці стоїть невелика тепличка, а томатів хочеться виростити багато, то потрібно висадити в неї високоврожайні гібриди. Гібриди помідорів повинні володіти такими якостями:

 • висока врожайність;
 • скоростиглість або ультраскоростиглий;
 • високі товарні якості плодів;
 • стійкість до захворювань і вірусів;
 • смакові якості;
 • транспортабельність і лежкість;
 • часте розташування кистей з плодами в коротких междоузлиях;
 • безперервна освіта суцвіть і кистей.

Не варто застосовувати для теплиць пізньостиглі гібриди томатів, так як період вегетації рослини якраз припадає на час бурхливого розвитку грибкових інфекцій і можна не отримати бажаного врожаю.

Тепличні сорти, стійкі до хвороб

З величезної кількості сортів цієї культури, неможливо виділити тільки один або два найкращих. У кожного сорту в найширшому різноманітті є свої певні якості. І тільки сама людина може визначити підійдуть вони йому чи ні. Розглянемо найпопулярніші і затребувані городниками високоврожайні сорти томатів для вирощування в тепличних умовах.

інтуїція f1

Середньостиглий томат, формують в 1 стебло, зростання якого необмежений, тому вимагає підв'язки.

Від сходів до плодоношення у середньостиглих помідорів сорту Інтуїція проходить 110 днів.

Гладкі, округлі плоди вагою 100 г зі стійкістю до розтріскування і осипання. Сорт високоврожайний і не схильний до зараження основних інфекцій пасльонових.

Кострома f1

Середньоранній гібрид з висотою стебла 2 метри. На 106 день після сходів можна почати збір червоних, смачних плодів масою 150 грам. При гарному догляді може дати понад 5 кг помідорів з куща. Сорт Кострома f1 стійкий до перепадів температури і вологості.

розмарин f1

Великоплідний, високоврожайний, середньостиглий гібрид, початківець віддавати плоди на 116 день, з моменту прокльовування насіння. Маса одного томату 400 грам.

Гібрид Розмарин f1 - це томат з підвищеним імунітетом і не піддається нападкам багатьох інфекцій.

З однієї рослини за період вегетації можна зібрати до 11 кг плодів.

Чіо-Чіо-сан

Відмінний, ранньостиглий гібрид. На стеблі з необмеженим ростом утворюються кисті. На одній руці помідорів налічується до 50 помідорів вагою 40 г кожна, в формі сливи.

З періоду посадки, до першого врожаю проходить 100 днів і з одного кущика можна отримати до 5 кг плодів.

Сорт стійкий до захворювань, особливо до тютюнової мозаїки, в інших випадках потрібно профілактика.

Пропонуємо переглянути відео про томаті сорти Чіо-Чіо-сан:

Благовіст f1

Ранньостиглий гібрид з висотою стебла 1, 5 метра. Починає плодоносити через 100 днів з моменту сходів. Плоди по 100 грам, яких з одного куща можна отримати понад 5 кг. гібрид стійкий до багатьох видів інфекцій і грибкових хвороб.

Верлиока f1

Ранньостиглий стоденний, півтораметровий сорт. На одному кущі дозріває до 5 кг смачних ароматних плодів, масою 100 г кожен. Сорт Верлиока f1 високоврожайний з підвищеним імунітетом до зараження вірусами і грибками.

інші

Список не закінчується цими високоврожайними сортами, їх налічується більше 1000, нижче представлено ще кілька сортів, які за відгуками досвідчених городників радують високою врожайністю:

 • Вестланд f1.
 • Фаталіст f1.
 • Болдуін f1.
 • Адмір f1.
 • Гілгал f1.
 • Рапсодія-НК f1.
 • Евпаторий f1.
 • Талица f1.

Стійкі до захворювань сорти для середньої смуги Росії

Теплиця - відмінне спорудження, яке здатне відтворити ідеальні умови для вирощування томатів в середній смузі Росії, виключивши несприятливі природні впливу. У теплицях великий ризик зараження рослин різними захворюваннями. Для безпеки в них висаджують сорти, які найменше до них схильні.

білий налив

Цьому сорту не один десяток років, він відрізняється чудовим смаком плодів і високою врожайністю. Кущ у рослини детермінантний з малим сорти триманням листя на стеблах, його не потрібно підв'язувати - висота рідко доходить до 60 см, при цьому пасинкувати теж не доведеться.

На одній кисті сорти Білий налив утворюється до 8 плодів вагою 100 г. сорт відноситься до ранньостиглий, так як на соті добу починає плодоносити.

З одного квадрата площі теплиці можна отримати понад 8 кг ароматних плодів. Сорт стійкий до багатьох хвороб, але не терпить згущене, тому на 1 метр квадратний слід висаджувати не більше 4 кущів.

сонечко

Відмінний високоврожайний, з тривалим плодоношенням сорт, здатний дати з квадрата понад 9 кг плодів. Томат стоденний з висотою стебла 1, 5 м., Вимагає підв'язки та пасинкування. Кисті сорти великі, на них утворюється 18 помідорів масою по 70 грам. Сорт помідорів Сонечко стійкий до хвороб, але не переносить загущення. Для тривалого плодоношення вимагає регулярного поливу, внесення підгодівлі і розпушування грунту.

Добрун F1

Відмінний, високоврожайний, середньостиглий гібрид з необмеженим ростом основного стебла. Кущ потужний, що вимагає підв'язки, видалення бічних відводків і прищипування верхівки.

Плодоносити сорт Добрун F1 починає на 110 день - на часто розташованих кистях утворюється до 6 плодів масою по 200 г.

Рекомендований час посіву - березень, висадки - середина травня. Культура тільки для закритого грунту. При правильному догляді з одного метра площі можна отримати понад 10 кг смачний, соковитий, ароматних плодів. Варто зазначити, що цей сорт відмінно зберігатися - в кімнатних умовах може лежати без втрати врожаю до півтора місяців.

Джина

Середньорослий сорт з висотою куща 60 см, детермінантний, що не вимагає підв'язки і видалення бічних відводків. Плоди починають дозрівати на 115 добу з моменту сходів. Вага одного помідора 280 грам. З 1 квадратного метра можна зібрати понад 10 кг врожаю сорту Джина. Крім високої врожайності, особливістю сорту є дружнє дозрівання плодів. Томат має стійку стійкість до хвороб.

Пропонуємо переглянути відео про томаті сорти Джина:

Червона стріла

Ранньостиглий, високоврожайний гібрид - з 1 квадратного метра можна повчити до 30 кг невеликих за розміром плодів. Кущ росте в метр заввишки і починає віддавати врожай через 95 днів. Рослина з хорошим імунітетом до багатьох вірусних інфекцій. Сорт призначений для закритого грунту, і вимагає гарного догляду.

інші

Варто звернути увагу на наступні сорти високоврожайних томатів для теплиць:

 1. Алтаечка.
 2. Сосулечка.
 3. Хуторський засолювальний.
 4. Бєлгородська сливка.
 5. Бичаче серце.
Висока врожайність томатів залежить не тільки від обраного сорту, не варто нехтувати своєчасним поливом, підгодівлею, і оптимальними умовами для гарного розвитку і зростання томатів.

висновок

Сортів томатів дуже багато і можна підібрати гібриди з потрібними властивостями і високою врожайністю. Деякі овочівники боятися експериментувати, і висаджують тільки перевірені часом сорти, а даремно.

Щороку селекціонери працюють над виведенням сортів, які не тільки дають високі показники врожайності і тривалості вегетаційного періоду, але і мають підвищену стійкість до вірусних та грибкових захворювань. В умовах закритого грунту краще вирощувати індетермінантні сорти.

Звичайно, варто враховувати, що за ними потрібен певний відхід - формування куща і підв'язування, а й урожай такі культури дають відмінний.

Схожі Статті