Як зробити гідроциліндр для теплиці своїми руками? Для тих, хто цінує автономний режим роботи

Своєчасне провітрювання теплиці - одна з необхідних умов для здорового росту рослин.

А для цього необхідно періодично відкривати і закривати кватирки, контролюючи таким чином клімат всередині приміщення.

Але не всі власники земельних ділянок мають можливість стабільно проводити цю процедуру.

В такому випадку вирішити проблему можна за допомогою використання пристрою для автоматичного відкривання кватирок на основі гідроциліндра. Виготовити таке пристосування зможе кожен самостійно.

Як працює гідроциліндр?

Гідроциліндр - це той же гідравлічний двигун, що здійснює зворотно-поступальні рухи.

Пристрій складається з герметичного корпусу, в якому встановлений поршень зі штоком.

Масло, повітря або інша речовина, вступаючи під тиском всередину приладу, змушує рухатися поршень, який приводить в рух шток.

Довідка: з урахуванням вищесказаного випливає висновок про те, що для роботи гідроциліндра необхідна наявність повітряного тиску, що нагнітається насосом.

Застосовуваний в теплиці гидроцилиндр функціонує за тим же принципом, але для його роботи не потрібна наявність насоса і допоміжної енергії.

Закони фізики говорять про те, що обсяг нагрітих речовин зростає. Гідравлічний циліндр з герметичним корпусом заповнюється певної рідиною.

При малої плюсовій температурі невеликий тиск всередині пристрою не впливає на шток, дозволяючи йому залишатися в нерухомому положенні.

Як тільки температура підвищується, рідина розширюється, в результаті чого зростає тиск всередині циліндра.

Під впливом тиску починає рухатися поршень зі штоком. Шток, приєднаний до тепличної рамі, при русі буде відкривати стулку, що забезпечить вентиляцію всередині теплиці.

Переваги і недоліки

До плюсів даної конструкції можна віднести наступні моменти:

 • автономний режим роботи. Гідроциліндр для теплиці не потребує стороннього втручання в процесі експлуатації;
 • надійність. Нехитрий принцип дії, в основі якого лежать фізичні закони, робить пристрій практично невразливим в плані виходу з ладу. При цьому ймовірність збоїв в роботі близька до нуля;
 • невисока вартість. Цей показник можна застосувати не тільки до самого приладу, але і до витрат на його експлуатацію. Вони просто відсутні, так як пристрій не потребує електроживленні або будь-яких додаткових елементах, які вимагають заміни;
 • стійкість до перепадів температури;
 • безпеку. Пристрій абсолютно нешкідливо як для людського здоров'я, так і для рослин, оскільки не потребує застосування небезпечних пристосувань (наприклад, ТЕН) або токсичних компонентів.

Є у гідроциліндра і недоліки:

 • принцип дії механізму не дозволяє встановити його на бічні кватирки;
 • немає можливості використовувати пристрій для відкривання дверей через його невеликої потужності. Також воно не підійде для використання в занадто великих теплицях;
 • при різкому зниженні температури повітря рідина всередині приладу охолоне не відразу (період охолодження становить приблизно 15-25 хвилин). В результаті через відкриті кватирки протягом усього цього часу буде надходити холодне повітря, що може завдати шкоди рослинам.

Автоматична кватирка з використанням гідроциліндра

Важливо! Перш ніж встановлювати пристрій, слід переконатися, що кватирка в теплиці легко відкривається.

Щоб встановити гідроциліндр для теплиць своїми руками знадобляться наступні інструменти:

 • електродриль або шуруповерт;
 • саморізи або шурупи;
 • гідроциліндр.

Етапи монтажу:

 1. Гідроциліндр однією лапою кріпиться до тепличного каркасу.
 2. Друга лапа приладу закріплюється на рамі кватирки.

Якщо діаметр штока і обсяг циліндра розраховані правильно, висота висунення штока сягатиме 40 см при зміні температури рідини від +10 до +30 градусів. Цього зазвичай буває достатньо для відкриття фрамуги.

Автоматизація за допомогою амортизатора

Для автоматичного відкривання кватирки можна використовувати старий автомобільний амортизатор, з яким необхідно виконати наступні процедури:

 1. Потрібно обрізати кулька, розташований на кінці циліндра, залишивши при цьому максимально можливу довжину пенька, на якому він був закріплений.
 2. Циліндр затискається в лещатах. Щоб його не пошкодити, затискати слід за торцеву частину.
 3. У торці обрізаної частини циліндра (тобто в пеньку, до якого кріпився кульку) сверлится отвір діаметром 3 мм.
 4. УВАГА! При свердлінні з циліндра різко вийде повітря, в результаті чого стружка може потрапити в очі. Тому під час цієї процедури варто використовувати захисні окуляри.
 5. На пеньку нарізається різьба.

Циліндр готовий до використання. Працює він за тим же принципом, що і гідроциліндр.

Як видно, самостійне обладнання теплиці автоматичною системою вентиляції - справа нехитра, і цілком під силу будь-якому господареві. Зробивши цю роботу один раз, в майбутньому ви позбавите себе від зайвих труднощів при вирощуванні врожаю.

Схожі Статті