Як зробити кватирку для теплиці з полікарбонату своїми руками? А також інші варіанти розміщення кватирки

Кватирка - конструкція, яка потрібна в кожній теплиці.

З її допомогою ви створите умови, необхідні для зростання сільськогосподарських культур в закритому грунті.

Навіщо потрібна кватирка

Зверніть увагу на те, що кватирка повинні бути в кожній теплиці. Правильно зроблена вентиляція не тільки дозволить створити потрібний мікроклімат, але і запобіжить поява на посадках хвороботворних мікроорганізмів, комах-шкідників і бактерій.

Дуже важливо правильно зробити кватирку в теплиці з полікарбонату, адже цей матеріал не пропускає повітря. А ось сонячні промені проходять безперешкодно, повітря розжарюється. Щоб рослини не «згоріли», зробіть мінімум дві кватирки. Якщо теплиця велика, то кватирок може бути і більше.

Теплиці використовуються для вирощування культур в холодну пору року. Конструкція зберігає тепло, створює умови для росту рослин. Але висока вологість і температура зашкодять сільськогосподарським рослинам.

Кватирка необхідна для загартовування розсади. За допомогою цієї конструкції ви уникнете застій повітря, знизите рівень вологості. Це дуже важливо для помідорів і огірків, адже саме ці культури найчастіше вражають грибкові хвороби.

Кватирки бувають наступних видів:

 • звичайні механічні;
 • автоматичні, оснащені системою відкривання.

Ви легко зробите клапан своїми силами, особливих знань і дорогих інструментів не потрібно.

Детальніше про терморегулятори ви можете прочитати тут.

Варіанти розміщення клапанів і їх монтаж

Де повинні бути кватирки в теплиці? Якщо ви бажаєте зробити в теплиці отвори для провітрювання, то уважно вибирайте місця.

Розташовуйте кватирки по вертикалі, поміщаючи їх в різних частинах парника.

Один клапан зробіть внизу, а інший - під стелею. Саме тут, на місці перетину балок знаходиться прямокутна ділянка.

Уважно вибирайте місце розташування отвору. Не потрібно його робити з того боку, звідки дме вітер, адже це може стати причиною зниження нормального рівня вологості в теплиці. Зробивши клапан з захищеної від вітру боку, ви збережете природну циркуляцію в парнику.

Зверніть увагу, що система буде ефективна тільки в невеликому парнику. Якщо ви висадили в теплицю високі рослини, або сама конструкція має велику довжину, то потрібна вентиляція іншого типу.

Як дізнатися, що наявних отворів в теплиці недостатньо? Зверніть увагу на конденсат. Якщо він є на стінах парника, то теплицю потрібно модернізувати. Встановіть додаткові вікна, там ви забезпечите нормальну циркуляцію повітря в теплиці.

Для збільшення притоку повітря всередину парника можна зробити кілька вікон у верхній частині, наприклад, на даху. Це дозволить швидко виконати процес провітрювання. Ви можете встановити пристрої двох видів:

 • автоматичні;
 • ручного типу.

Автоматичні підвищать ефективність процесу. Вони самостійно відкриваються, коли температура всередині парника досягає певного значення.

Коли вона починає знижуватися, клапан повільно закривається. Але варто врахувати, що автоматичні системи встановити складніше. Вважається, що система вентиляції буде працювати високоефективно, якщо вікна будуть займати ¼ площі теплиці.

Тут на фото варіанти розміщення кватирок.

Які інструменти знадобляться?

Які інструменти знадобляться, щоб зробити кватирку для теплиці з полікарбонату своїми руками? Щоб зробити кватирку, знадобиться шуруповерт і саморізи. Вибирайте ті, які мають спеціальне кільце ущільнювача. Купіть саморізи з широким капелюшком. Для обробки краю профілю, використовуйте напилок.

Придбайте ножівку по металу, для створення конструкції знадобиться U-профіль. Якщо не можете його купити, то кріплення замініть перфорованої стрічкою. Для роботи вам знадобляться листи полікарбонату і скотч.

Вибір кріплення також дуже важливий. Для вікон використовуйте наступні кріплення:

 • на шарнірах;
 • на поворотних механізмах.

Типу кріплення на вентиляцію парника не впливає. Але при установці автоматичних систем краще заздалегідь обміркувати цей момент, це дозволить уникнути в подальшому складнощів з вентилюванням приміщення. Вибравши спосіб, встановіть кватирки.

Монтаж складається з наступних етапів:

 1. Виріжте частина стіни. Працюйте акуратно, звертаючи увагу на розміри віконця.

 2. Візьміть профіль, використовуйте в роботі більш тонкі листи, ніж на самому парнику. Відріжте шматок. Для збільшення міцності додайте ребра жорсткості, або зробіть стяжку, використовуючи для цієї мети монтажну стрічку.

 3. Прикладіть каркас до того місця, де ви збираєтеся встановити клапан. Якщо краї співпадуть з отвором, то візьміть напилок і обробіть їм краю.

 4. Купіть ґрунтовку світлого кольору. Покрийте конструкцію, або пофарбуйте її звичайною фарбою. Це захистить матеріал від впливу середовища.

 5. Коли каркас буде готовий, прикрутіть полікарбонат. Ретельно подрежьте ті частини листа, які виступають за контури рамки.

 6. Візьміть герметик, або скотч. Ретельно покрийте ними все місця стиків. Ретельно захистіть нижній край конструкції. Якщо бажаєте, обклейте краю кватирки гумою.

 7. Прикріпіть шарніри і поставте вертушку з обмежувачем, які будуть виконувати функцію замка.

 8. Встановіть кватирку.
Сконструювати і встановити кватирку для теплиці своїми силами досить легко. За допомогою клапана ви зможете провітрювати парник в будь-який момент, коли в цьому виникне необхідність.

А тут відео про те, як зробити кватирку в теплиці своїми руками.

У цьому відео розглядається бюджетний варіант теплиці з кватиркою на даху.

Схожі Статті