Як зробити своїми руками теплицю з арматури: вимоги до матеріалів і спорудження

Бажаючи прискорити початок процесу збору врожаю, дачники беруться за облаштування теплиць у себе на ділянці. Тепличні споруди можуть бути виготовлені з різних матеріалів, маючи при цьому різні розміри і форму.

Один з найбільш поширених варіантів - теплиця з арматури. Це проста конструкція, яка не потребує великих матеріальних вкладень. Як зробити теплицю з арматури своїми руками, розглянемо нижче.

Види і особливості конструкції

Арматурні тепличні споруди можна розділити на два види:

 • теплиця з сталевої арматури;
 • теплиця з пластикової (композитної арматури).
Читайте на нашому сайті про інших конструкціях теплиць: з профільної труби, дерева і полікарбонату, алюмінію і скла, оцинкованого профілю, пластикових труб, віконних рам, з дахом, що, двостінної, збірно-розбірний, арочної, голландської, теплиця по Мітлайдера, у вигляді піраміди, міні-теплиці, тунельного типу, для розсади, купольна, для підвіконня і даху, а також для зимового використання.

Обидві ці конструкції мають практично однакові плюси і мінуси. До переваг можна віднести наступні показники:

 • простий і швидкий монтаж каркаса;
 • можна було легко розібрати конструкцію;
 • прийнятна вартість матеріалів.

Недоліки конструкцій:

 • довгу арматуру незручно зберігати;
 • пластикова арматура більше підходить для зведення невеликих споруд;
 • металева арматура має властивість іржавіти, тому потребує періодичної обробці ґрунтовкою.

Приблизний ескіз (креслення) теплиці з арматури:

Матеріали для покриття

Для покриття арматурного каркаса використовують плівку, полімер, пористий пластик. Відносно недавно у продажу з'явився стільниковий полікарбонат, який дачники стали використовувати в якості замінника скла.

Переваги полікарбонату:

 • висока здатність пропускати сонячне світло;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • термін служби теплиці з полікарбонату становить близько 20 років;
 • стійкість до впливу вологи і води.

недоліки:

 • полікарбонат є горючим матеріалом і плавиться при впливі відкритого вогню;
 • відрізняється високою вартістю на відміну від інших матеріалів.
Найбільш поширений вид покриття - це плівка, яка відрізняється зручним монтажем і прийнятною ціною.

Існує кілька типів плівки, використовуваної для спорудження теплиці:

 1. Нестабілізована плівка. Здатна пропускати до 80% сонячного світла. Недоліком цього покриття є малий запас міцності, в результаті чого плівку необхідно міняти від сезону до сезону.
 2. Прозора гидрофильная мембрана. Відрізняється підвищеною міцністю, ударостойкостью і еластичністю, а також паропропускной здатністю. Основна перевага цього матеріалу полягає в тому, що краплі конденсату не падають згори, а стікають по покриттю, що сприяє росту рослин. Матеріал добре утримує тепло, накопичене протягом дня.
 3. Теплоудержуючою поліетилен. Збільшує температуру всередині споруди на 1-3 градуси, зберігаючи її. Термін служби матеріалу становить близько 9 місяців. Обсяги врожаю при такому покритті на 20-30% більше, ніж при використанні інших видів плівки. Недолік теплоудержуючою поліетилену полягає в порівняно невисокою міцності.
 4. Армований поліетилен. Цей матеріал практично не рветься, що дозволяє використовувати його протягом двох сезонів. Мінусом є низька провідність світла.
 5. Полівінілхлоридна плівка - найбільш стійка до змін клімату і зовнішніх пошкоджень. Термін служби складає до 6 років.

Примітка: так як теплиця з сталевої арматури є більш стійку і міцну конструкцію, нижче буде приділено увагу саме цієї споруди, обладнаному плівковим покриттям.

Фундамент для теплиці

Тепличний каркас з сталевої арматури вимагає спорудження фундаменту. Така конструкція відрізняється великою вагою, тому незакріплена в бетоні арматура буде поступово «занурюватися в грунт».

Для армування фундаменту використовують прути діаметром 12 мм, сам же каркас можна спорудити з більш тонкої арматури - перетином 8 мм.

Теплиці, оснащені стрічковим фундаментом, глибина якого складає до 100 см, зберігають близько 10% тепла.

Для великовагового арматурного каркаса необхідне зведення стрічкового фундаменту. Оптимальні розміри конструкції:

 • глибина 0, 5-0, 8 м;
 • ширина - мінімум 20 см.

У північних областях закладка фундаменту виконується на глибину промерзання грунту. Крім того, він потребує утеплення за допомогою закладених в траншею шматків пінопласту.

Приблизний варіант фундаменту:

Процес спорудження фундаменту для теплиця з арматури своїми руками:

 1. Викопується траншея необхідної глибини і ширини. Розмічаючи периметр, слід вивірити його по діагоналі, після чого по кутах встановити кілки.
 2. Споруджується опалубка, висота якої повинна складати від 10 до 15 см. Для її виготовлення можна використовувати дошки товщиною 25 мм, плити ДСП, фанеру. Зверху опалубку необхідно вирівняти за допомогою рівня.
 3. Триває підготовка армуючої сітки з арматури.
 4. Укладається армуюча сітка.
 5. У траншеї встановлюються заздалегідь підготовлені каркасні секції.
 6. Заливається бетон в кілька шарів (товщина кожного шару 15-20 см). Кожен шар необхідно утрамбовувати, щоб уникнути утворення пустот. Не слід укладати в траншею камені або подрібнений цегла - це негативно позначиться на міцності фундаменту.
Додатково можете дізнатися на нашому сайті, як побудувати теплицю своїми руками: фундамент, каркас з доступних матеріалів, профільної труби, чим покрити теплицю, як вибрати полікарбонат, якого кольору, як зробити кватирки, тепла підлога, інфрачервоний обігрівач, внутрішньо облаштування, також про ремонт, догляді взимку, підготовці до сезону і як вибрати готову теплицю.

виготовлення каркаса

Для отримання міцної і довговічної конструкції прути арматури краще зварити один з одним, але також можливий варіант використання в'язального дроту. Щоб збірка не викликала зайвих труднощів, каркас споруджують поза траншеї.

Він являє собою споруду у вигляді арок з арматури, встановлених на певному відстані один від одного і скріплених між собою горизонтальними прутами.

Кількість прутів обумовлено глибиною фундаменту, так як внизу конструкція потребує якісного посилення.

Насамперед виготовляються арки з арматурних прутів з урахуванням висоти майбутньої споруди і глибини фундаменту. Далі готові деталі встановлюються в траншею і зварюються один з одним за допомогою горизонтальних перекладин. Відстань між арками становить 0, 4-0, 5 м.

Можливий варіант каркаса:

Примітка: необхідно, щоб арки розташовувалися посередині ширини фундаментної стрічки.

Кріплення плівки до металевого каркасу

Для кріплення плівки до сталевого каркасу в основному використовують два способи.

 1. Спосіб із застосуванням кліпси. Багато варіантів теплиць, які є у продажу, укомплектовані спеціальними зажимами. При самостійному спорудженні теплиці можна власноруч виготовити ці деталі. Затискачі виготовляються з гнутих листової сталі.

  При фіксації кріплень необхідно використовувати гумові прокладки, завдяки яким плівка прослужить довше. Прокладки захистять покриття від зіткнення з металевими зажимами.

 2. Готові затискачі, як зразок:

 3. Для фіксації плівкового покриття можна використовувати також крупноячеистой сітку, яка натягується зовні і всередині тепличної конструкції. Таким чином матеріал буде щільно закріплений між двома сітковими шарами.

Сталеві арматурні конструкції з плівковим покриттям - про дин з найбільш надійних і ефективних методів спорудження теплиць. До того ж міцність і довговічність залізного каркасу не змусить шкодувати про зроблений вибір любителів землеробства.

Корисне інформація в відео нижче:

Схожі Статті