Яка грунт для азалії найкраща? Склад, кислотність, огляд готових сумішей і самостійний підбір грунту

Азалія (рододендрон) - одне з найбільш розкішних рослин, цвітіння якого радує око в холодну пору. Незважаючи на це вона досить вимоглива до відходу і при нехтуванні їм може створити враження одноразового рослини.

Важливою складовою «гарного самопочуття» азалії є ретельно підібраний грунт. У нашій статті є відповіді на всі питання про відповідний грунті для рослини.

Особливості грунту, яка потрібна для кімнатного і вуличного рододендрона

Звичайний грунт, який використовується для посадки інших рослин, з великою ймовірністю не підійде для азалії, так як в коренях рододендрона знаходяться важливі грибкові мікроорганізми-симбіонти (про роль коренів в житті азалії і про укоріненні квітки читайте тут).

З їх допомогою рослина отримує необхідні для життєдіяльності живильні речовини з грунту, в разі їх загибелі рослина втрачає свою життєздатність. Існування цих мікроорганізмів обумовлено середовищем з високим вмістом кислотності.

Яку землю любить квітка, а яку ні?

Для того, щоб азалія відчувала себе комфортно, грунт повинен володіти волого і водопроникністю, бути легкою і досить пухкої, з вмістом необхідної кислотності, великої кількості гумусу і поживних речовин, а також добре утримувати вологу.

Для посадки категорично не підходить нейтральна грунт, це обумовлено тим, що кислоти і луги містяться в ній повністю збалансовані і призводять до нейтралізації один одного. Вкрай не рекомендується використовувати як дренаж вапняний щебінь, так як він подщелачивает грунт, роблячи її менш кислим.

Довідка. Не можна вносити в грунт золу і використовувати добрива, що містять хлор і вапно.

необхідний склад

Склад грунту:

 • Хвойна земля - ​​обов'язковий компонент для спеціально створеного грунту.
 • Листова земля підсилює кислотні реакції.
 • Торф створює мінеральний баланс для грунту.
 • Біогумус.
 • Мінеральні речовини.
 • Річковий пісок, перліт - розпушувачі грунту.
 • Подрібнена соснова кора (пропарена) - додатковий компонент, який є Підкислювачі для грунту.
 • Мох-сфагнум і деревне вугілля мають знезаражувальним дією.
 • Керамзит виконує роль дренажу.

кислотність

Розглянемо, який рівень pH грунту підходить для рододендронів та якомога підкислити грунт. pH повинен перебувати на рівні 3, 5-5, 5 і не виходити за дані рамки, якщо він підвищений, то треба підняти рівень кислотності грунту. Для цього непогано підходять верхової торф, перепрілий хвойний опад, а також тирсу, листової компост, свіжий гній, мох-сфагнум.

Важкі глинисті грунти подкисляют за допомогою мінералів, перерахованих нижче:

 • Колоїдна сірка. Використовується для істотної зміни кислотності: внесення 1 кг гранульованого речовини на 10 м2 знижує рН на 2, 5. Бажано вносити під зиму, на глибину 10-15 сантиметрів. Результат проявляється через 8-12 місяців.
 • Сульфат заліза. Використовується для швидкого і більш м'якого зниження рівня кислоти. При внесенні 0, 5 кг порошку на 10 м2 pH зменшується на 1. Результат настає через місяць.
 • Для легкого підкислення субстрату застосовують навесні - аміачну селітру, під осінню перекопування - сульфат амонію, а восени - сірчанокислий калій.

Швидкий результат забезпечують розчини кислот:

 • Розчин з лимонної кислоти. Приготування: Пара чайних ложок лимонної кислоти змішуються з відром води.
 • Розчин з сірчаної кислоти або невикористаного електроліту. Приготування: в 10 літрах води розводять 50 мл електроліту, об'єм розчину використовують на 1м2 посівної площі.
 • Розчин з 9% оцту. Приготування: Змішати в пропорції 100 мл на 10 л води. Цей варіант найгірший, бо дає короткочасний ефект і знищує грунтову мікрофлору.

Готова грунт або зроблена своїми руками - що краще?

Азалії добре підходить не тільки готовий грунт, але також і самостійно зроблений. Початківцям садівникам бажано використовувати готовий грунт, щоб грунт містила точні пропорції всіх необхідних речовин.

Важливо! До вибору готових сумішей слід підійти відповідально, оскільки існує дуже велика кількість виробників, які випускають різні грунти для рослин. Їх якість і ціна сильно різняться.

Також необхідно пам'ятати, що куплений в магазині грунт не можна зберігати довго. Його термін придатності обмежується двома роками через зниження поживних властивостей.

Для людей, що мають досвід в складанні сумішей, самостійне приготування грунту є найкращим варіантом. Аргументується це тим, що Ви самі контролюєте приготування і склад суміші, екологічність і якість її компонентів.

Чи підходить земля?

Від рододендрона іншим рослинам

Грунт азалії відмінно підійде для менш вимогливих рослин, які віддають свою перевагу грунті з підвищеною кислотністю.

Він підійде для таких рослин як:

 • лохина;
 • осока;
 • гербер;
 • вересові рослини;
 • філодендрона;
 • журавлина;
 • гортензія;
 • герань;
 • платіцеріум.

Від інших рослин самому квітці

Головною складністю у вирощуванні азалії є її «примхливість» - це те, що не дозволяє в переважній більшості випадків використовувати для її посадки грунт інших рослин.

Опис варіантів з магазину

В даний час варіанти грунту, що продається в спеціалізованих магазинах, дуже різноманітні. Кожен квітникар може підібрати склад, який підходить, на його думку, найкраще. Незаперечним плюсом є зміст всіляких гранул і комплексів мінеральних добрив, що дуже заощаджує час їх підбору.

для антуріума

Грунт для антуріума повністю відповідає вимогам до грунту для азалій, тому його застосування для азалії можливо. Але для найкращого результату бажано придбати або приготувати спеціальну суміш, адже ця рослина дуже вимогливо.

«Сад чудес»

Магазинний грунт «Сад чудес» середньої кислоти з пухкої консистенцією, в його вміст входить пісок, перліт і невелика кількість поживних речовин.

Виготовлений з:

 • суміші верхових торфів;
 • річкового піску;
 • перліту;
 • біогумусу;
 • мінерального добрива.

Склад, вказаний на упаковці, відповідає необхідному для комфортної життєдіяльності азалії.

«Фаско»

«Фаско» визначає своє місце на ринку як професійний спеціалізований грунт для рододендронів. Його склад: низинний торф, верховий торф, дренаж і добриво з мікроелементами - то, що забезпечує особливо красиве і здорове цвітіння, прискорює ріст і розвиток рослини в домашніх умовах і в саду.

Яку покупну суміш вибрати?

У магазинах, що спеціалізуються на даній темі, вибір готових сумішей дуже великий, але найбільшим попитом користуються грунти таких виробників, як «Русский торф» (пропонує повністю готовий субстрат для посадки рослин), «Райський сад» (виготовляє грунтосуміші нового покоління) і «Сад чудес »(чиї субстрати є поживними і містять біогумус).

Як підготувати суміш самостійно?

З'ясуємо, який грунт для рододендрона можна зробити самим, чи потрібен в його складі торф. Приготування грунту своїми руками вимагає абсолютного дотримання всіх пропорцій речовин, які вказані нижче:

 • Хвойна земля - ​​2 частини.
 • Листова земля - ​​2 ч.
 • Торф - 1 ч.
 • Вересковая земля - ​​1 ч.
 • Річковий пісок - 1 ч.
Важливо! Слід звернути увагу, що обов'язковими складовими є торф і хвойна земля.

Для знезараження грунту додається мох-сфагнум або деревне вугілля. Мох перед додаванням потрібно добре промити, висушити і подрібнити.

Перліт і річковий пісок є розпушувачами. Рихлість землі сприяє гарній проникності повітря і води. При її нестачі відбувається застій вологи, що сприяє розвитку захворювань.

Керамзит можна застосувати як дренаж. Його засипають окремо на дно горщика шаром приблизно в 3-4 см, не змішуючи з грунтом. Це дозволяє уникнути утворення на верхньому шарі грунту цвілі.

посадка деревця

Посадка саджанців проводиться навесні. Місце, де будуть рости квіти, слід вибирати з особливою увагою, воно повинно бути добре освітлене. Найкраще підійде півтінь, так азалія буде захищена від прямих сонячних променів і при цьому його буде досить для її своєчасного розвитку. Глибина висадки - 50 см, ширина - 70 см.

Перед внесенням грунту влаштовується дренаж, товщина якого повинна становити 15-20 см. Після того, як саджанці рододендрона посаджені, їх поливають і мульчують опалим хвоєю, мохом, подрібненої корою (тирсою) і торфом для збереження вологи в грунті, а також це послужить захистом для коренів від сильних морозів, сонячних променів і шкідників (про шкідників і хвороби азалій читайте тут).

Висаджування контейнерних саджанців проводиться протягом літнього та весняного сезонів.

Допоміжні препарати для посадки:

 • Фітоспорін використовується для запобігання грибних хвороб і кореневих гнилей.
 • Циркон допомагає з нарощуванням кореневої маси, а також є антистресовим препаратом.
Азалія - ​​дуже гарна квітка. Про нього у нас підготовлено багато інших матеріалів. Читайте про видах, розмноженні, цілющих і корисних властивостях рододендрона Адамса та інших видів, про відмінності азалії від гарденії і рододендрона, про вирощування на штамбі, про цілющу чаї з рослини.

Можливі проблеми та шляхи їх вирішення

Опадання листя (не плутати з Листопадній азалій!), Відсутність цвітіння, в'янення - сигнали про те, що грунт підібрана неправильно. Причинами можуть стати надмірний вміст торфу, недолік кислотності або тяжкість землі. Єдиним шляхом вирішення цих проблем є пересадка. У випадку з недоліком кислотності, її необхідно збільшити.

Увага! Згодом грунт можливо осяде. У такому випадку його необхідно досипати і мульчівіровать.

Необхідно пам'ятати, що грунт - важливий компонент для життєдіяльності азалії. Якщо грунт підібраний правильно, то рослина буде рости, цвісти і піднімати настрій своєю красою, так що краще ретельно підійти до його вибору. При належному догляді і хороших умовах азалія перестане бути одноразовим рослиною.

Схожі Статті