Які мінеральні добрива потрібні помідорів при посадці, що класти в лунку з органіки? практичні рекомендації

Помідори - одне з улюблених рослин багатьох дачників, і головним завданням кожного з них є отримання багатого врожаю.

У всіх городників є свої способи і методи, за допомогою яких ця мета досягається, одні удобрюють томати за допомогою органіки, а інші використовують мінеральні підгодівлі.

Дана стаття допоможе розібратися в різноманітті поживних коштів, що постачають грунт перед висадкою розсади всіма вітамінами і мікроелементами і сприяють отриманню рясного врожаю.

попередні роботи

Незважаючи на те, що посадка томатів виробляється навесні, але підготовчі роботи слід почати ще восени. Попередні роботи проходять в кілька етапів.

Вибір місця під грядку

Під посадку томатів вибираються добре освітлені і теплі ділянки, на яких грунтові води не пролягають близько до поверхні землі. Два роки поспіль помідори не можна садити в один і той же місце, так як це сприяє виснаження ґрунту і підвищенню її рівня кислотності. Краще, якщо розсада або насіння будуть висаджені на те місце, на якому в минулому сезоні виростали:

 • цибуля;
 • часник;
 • морква;
 • огірки;
 • капуста;
 • кабачки;
 • буряк;
 • гарбуз.
Увага! Категорично не можна висаджувати помідори на поле після картоплі та інших пасльонових, так як всі ці культури піддаються нападкам колорадського жука і уражаються фітофторою.

підготовка землі

Восени після збору врожаю землю слід переорати або перекопати вручну на глибину 22 - 25 см. Навесні перед висадкою культури земля піддається обробці вдруге: перекопування лопатою або вилами. Подготавливаемая таким чином грунт насичується киснем, робиться пухкої і м'якою; також при копанні можна витягти і знищити коріння всіх бур'янів.

Підготовка посадкового матеріалу

розсада томатів

 1. Розсада, вирощена в домашніх умовах, обов'язково повинна «гартуватися»: протягом деякого часу (до 15 - 20 днів) контейнери виносяться на вулицю, де залишаються на певний час (від 2 годин до 10 годин щодня). Мінімальний період загартовування - 3 дні, але краще виділити даному етапу більше часу: це тільки благотворно позначиться на адаптаційних здібностях молодих рослин.
 2. За 10 днів до висадки розсади у відкритий грунт полив слід зменшити, а за тиждень і зовсім припинити.
 3. Але напередодні дня висадки молоді саджанці рясно поливаються водою.

насіння

 1. Перед посівом насіння в грунт їх також необхідно обробити: насіння поміщаються в тканинний мішечок і занурюються на 15 - 20 хвилин в розчин марганцівки (1г марганцю на 1 ст. Води), потім промиваються проточною водою.
 2. Наступний крок - їх слід замочити на 12 годин на живильному розчині (1 ч.л. нітроамофоски (нітрофоски) на 1 л води).
 3. Далі на 24 години - в чисту воду.
 4. Після на 1 - 2 доби тканинний мішечок відправляється в холодильник (+ 1С-+ 2С), де час від часу їх необхідно зрошувати щоб уникнути пересихання.

Що класти з органіки?

Розглянемо, що найкраще покласти в лунку при вирощуванні томатів з органічних добрив, то, що завжди під рукою, з перевірених народних засобів.

Важливо! Три життєво необхідних мінералу для нормального розвитку томатів і майбутнього високого плодоношення - азот, фосфор, калій.
 • Азот необхідний рослині в період його активного росту, нестача цього елемента позначається на освіті бічних пагонів, їх силі і забарвленні листя.
 • Фосфор прискорює розвиток плода, стимулює підвищений плодоношення, сприяє активному наростанню кореневої системи рослини.
 • Калій також впливає на розвиток і кількість плодів, їх якість.

гній

Гній - натуральне добриво, яке є джерелом таких мікроелементів, як азот, фосфор, калій, магній, сірка, хлор, кремній, які необхідні для повноцінного розвитку томатів. Завдяки гною формується родючий шар грунту, вона стає рихлою, живильною, знижується рівень кислотності. Принципової різниці в хімічних складах гною різних тварин немає. Рослині буде корисний будь-який з них.

Зазвичай гній збирається в певному місці, де він перепріває, накритий поліетиленовою плівкою. Восени він розкидається по присадибній ділянці (8 кг коров'яку на 1 кв.м.), а навесні вноситься безпосередньо в лунки перед посадкою.

У лунку, викопану під помідори (глибина близько 50 см), вноситься перегнилий гній (250-500 г), далі - шар землі, і тільки потім, через 2 - 3 дні, проводиться посадка саджанців.

Застосування свіжого гною навесні не рекомендується через його підвищеної «агресивності», здатної попалити кореневу систему рослин! З тієї ж причини не слід допускати в лунці зіткнення коренів і гною.

компост

Компост - це органічне добриво, що отримується в результаті розкладання органічних речовин під впливом мікроорганізмів. Компост допомагає грунті відновити життєві сили, покращує її структуру, підвищує родючі якості. Такого ефекту вдається досягти за рахунок того, що в його склад входить такі хімічні елементи, як азот, фосфор, калій і вуглець, що виділяються в процесі гниття.

Довідка! Компост виготовляється з скошеної трави, опалого листя, овочевих і фруктових обрізок, спить чаю і кави, яєчної шкаралупи, лушпиння від насіння, соломи, стружки і т.д.

Категорично не можна в компост класти:

 1. хворі рослини;
 2. бур'яни;
 3. термічно оброблені овочі;
 4. фрукти;
 5. яйця;
 6. кістки;
 7. шкірку цитрусових;
 8. фекалії людини і кішок, собак.

Коли компост стане розсипчастим, злегка вологим і за зовнішнім виглядом буде нагадувати лісову землю, його можна додати в посадочні лунки (200 г на 1 рослину), перемішуючи з грунтом.

цибулиння

Звична всім цибулиння часто в кулінарному процесі просто викидається. Насправді, це унікальна речовина, в хімічний склад якого входять:

 • вітамін Е;
 • групи В;
 • нікотинова і аскорбінова кислоти;
 • фітонциди;
 • флавоноїди;
 • фруктани;
 • Керотин і т.д.

Велика частина перерахованих речовин має антисептичні властивості, але в той же час сприяє розмноженню корисної мікрофлори. Тому досвідчені городники від цибулиння не рятує, а додають її в подрібненому вигляді в лунки (з розрахунку жменю лушпиння під 1 рослину). Це добриво ретельно перед тим, як сипати в лунку, ретельно перемішується із землею.

деревна зола

Деревна зола - чудо-речовину, що містить велику кількість необхідних елементів для росту і плодоношення томатів:

 • кальцій;
 • калій;
 • магній;
 • залізо;
 • фосфор і інші.

Зола не тільки забезпечує грунт необхідними поживними речовинами, а й є прекрасним засобом захисту ґрунту і рослин від багатьох хвороб і шкідників.

Золу можна вносити безпосередньо в лунку перед висадкою розсади (100г сухої речовини на одну рослину). Землю, викопану з посадкової ямки, перемішують з добривом і отриманою сумішшю засипають висаджені рослина.

Важливо! Зола повинна бути продуктом згоряння рослинних залишків!

дріжджі

Дріжджі - екологічно чистий, унікальний продукт, який містить у своєму складі велику кількість вітамінів і мінералів:

 • азот;
 • калій;
 • фосфорна кислота;
 • залізо.

Вони сприяють забезпеченню ґрунту поживними речовинами, сприяю прискореної адаптації томатів, їх посиленому коренеутворення, підвищують імунітет рослин.

При посадці помідорів позитивний ефект дасть попередній протоку в лунки (за 1 добу) дріжджового розчину (20 г на 1 відро теплої води, настоюється 1 добу). У кожне посадочне місце можна влити до 220 г даної рідини.

Які потрібно вносити мінеральні добрива?

Мінеральні добрива вносяться при посадці помідор тільки в тому випадку, якщо органічні з яких-небудь причин внести не вдалося.

 1. Суперфосфат - мінеральне фосфорне добриво, що містить і інші корисні мікроелементи: магній, кальцій та інші.

  Внесення даного добрива забезпечить підвищення врожайності томатів, поліпшення їх якісних характеристик, вдосконалення розвитку кореневої системи саджанців, профілактику багатьох захворювань.

  Необхідна дозування - 10-15 г (1 ст. Л. Гранул на одну посадочну ямку).

 2. Аміачна селітра - мінеральне добриво, переважаючим елементом в якому є азот.

  Цей елемент відповідає за набір зеленной маси і зростання рослини.

  Досить в лунку засипати 1 ст.л. гранул. Інший варіант: 30 г препарату розчинити в 10 л води і пролити в посадкову ямку за добу перед посадкою помідорів.

Які необхідно додавати комплексні добрива?

 1. «Кеміра Універсал» розроблений в Фінляндії і ліцензоване проводиться в Росії. До складу комплексу входять всі необхідні поживні речовини і мікроелементи (азот, фосфор, калій, селен, бор, магній, марганець, цинк та інші), які не дають можливості грунті виснажуватися. Кожна упаковка добрива забезпечена докладною інструкцією про дозування препарату, але частіше за все прямо в лунку вноситься близько 0, 5 - 1 ст.л. гранул, які обов'язково притрушують землею, і тільки потім здійснюється посадка розсади.

  Даний препарат можна придбати за ціною 100-120 рублів за 100г препарату.

 2. Часто досвідчені городники набувають комплексні добрива із серії «Універсал», що містять в своєму складі різні мікро- і макроелементи (основна доза азот, фосфор і калій), які діють загальнозміцнюючий на рослини, підвищують їх стійкість до несприятливих погодних умов, прискорюють процеси цвітіння, плодоношення . Гранули вносяться безпосередньо в лунку з розрахунку 20 г на одну рослину. Контакт коренів з добривом небажаний.

  Орієнтовна ціна - 450 - 500 рублів за упаковку (5 кг).

Недарма кажуть, що найсмачніші помідори ті, які вирощені своїми руками. Допомогти зібрати відмінний урожай можуть різні підгодівлі, що вносяться попередньо в грунт, в ході посадки або в міру росту рослин. Що сипати в лунку - вирішувати тільки овочівники.

Відео по темі

Поради щодо внесення добрив для томатів:

Схожі Статті