Які сорти томатів найстійкіші до хвороб? Вчимося купувати правильний посадковий матеріал

Для отримання хорошого врожаю помідор, потрібно не тільки організувати належний догляд за культурою, але і купити правильний посадковий матеріал - гібриди, стійкі до хвороб. Всі рослини схильні до тих чи інших захворювань, і томати не виняток. Хвороботворні мікроорганізми можуть оселитися на насінні, на конструкції теплиці і навіть в грунті і на садовій інструменті.

Далі докладно розповімо про те, які сорти краще підійдуть для посіву в теплиці, а які - для відкритого грунту. А також які види томатів найурожайніші і менш схильні до хвороб.

Що може позбавити врожаю?

Багато досвідчених городників знають, що вірусні та грибкові захворювання можуть не тільки зменшити кількість плодів, а й повністю позбавити врожаю томатів.

  • Фітофтороз - захворювання, яке дуже важко діагностувати в початковій стадії, а після його виявлення боротися з ним дуже важко. Цей гриб-паразит здатний вражати не тільки рослина, але і плоди, які починають загнивати.
  • Прикоренева гниль, теж може знищити посадки, якщо не почати вчасно боротися з цим захворюванням.
  • Тютюнова мозаїка теж здатна знищити більшу частину врожаю. При цьому рослина стає млявим, слабким, квітконоси опадають.
Тому дуже важливо ретельно підходити до вибору посадкового матеріалу.

Чи бувають помідори, які не хворіють?

Якщо ви побачите на пакетику з насінням томата напис - 100% стійкість від вірусів і хвороб, то це всього лише комерційний хід виробника посадкового матеріалу. Немає сортів томата, які б повністю протистояли вірусних інфекцій.

Є гібриди, які віддають урожай до того моменту, поки не починається активна фаза у багатьох грибкових захворювань та інфекцій. Ну і звичайно профілактика, не застосовуючи яку неможливо уберегти рослину від захворювань. Хочете отримувати хороший урожай, купуйте гібриди ранніх строків дозрівання і забезпечуйте томатам належний догляд.

Насіння для теплиць

Розглянемо сорти томатів для закритого грунту, які, за відгуками досвідчених городників стійко переносять різні захворювання і інфекції.

харизма F1

Високоврожайний, середньостиглий гібрид, який починає віддавати врожай на 115 день. Один плід в середньому має вагу 170 г, а з одного куща за сезон можна зняти до 7 кг червоних, круглих томатів. завдяки своїй середньо стиглості гібрид стійкий до фітофторозу, мозаїці, кладоспоріозу. Стійко переносить перепади температур.

Вологда F1

Тепличний, середньостиглий гібрид. Виростає і віддає 5 кг плодів з кожного куща за 115 днів. Вага одного томату 100 г, вони зібрані в великі кисті. Добре переносити всі види захворювань і вірусів.

Урал F1

Середньостиглий сорт для вирощування в закритому грунті. Урожай починає дозрівати на 120 день. Плоди великі, круглі і червоні, вага одного помідора 350 грам.

Кущ формується в одне стебло, так він здатний дати 8 кг за сезон.

Сорт стійкий до перепадів температур і до багатьох видів вірусів і хвороб.

Жар-птиця F1

Ранньостиглий, салатний гібрид для закритого грунту, але може добре плодоносити і на відкритій ділянці в південних регіонах країни. Сорт з детермінантний кущем висотою не більше 90 см, який потрібно підв'язувати і формувати. На головному стеблі може утворюватися 5 кистей, на яких розташовується по 7 помаранчевих плодів масою 150 г. гібрид не тільки стійко протистоїть різним захворюванням, але і здатний віддавати врожай при низькій температурі і нестачі сонячного світла.

Богема F1

Гібрид з детермінантний видом куща. Сорт вважається універсальним. На одній кисті може зародитися до 5 важких томатів, при цьому кущ подарує до 6 кг стиглих плодів. Сорт виведений зі стійкою стійкістю до всіх видів захворювань.

Для відкритого грунту

Розглянемо сорти томатів для відкритого грунту, які стійко переносять різні вірусні та грибкові хвороби.

бліц

Ранньостиглий, детермінантний томат, який добре себе почуває в умовах відкритого грунту. На 80 день здатний дати перші, ароматні червоні плоди вагою в 100 грам. Селекціонери постаралися прищепити сорту стійкий імунітет до всіх хвороб.

Кенігсберг

Індетермінантний, середньостиглий гібрид з висотою куща в два метри, що вимагає підв'язки і формування куща. Перші помідори можна зняти з куща вже на 110 день з моменту посіву.

Сорт призначений для вирощування у відкритому грунті в Сибіру, ​​тому з його вирощуванням впорається навіть недосвідчений городник.

Крім того, що сорт стійкий до різних хвороб, він ще і високоврожайний. З одного квадрата площі можна отримати до 18 кг плодів, при належному догляді.

Чіо-Чіо-сан

Середньостиглий сорт, який здатний на 110 день дати перші смачні помідори. Незважаючи на те, що помідори дрібні до 40 грам, на одній кисті може утворитися 50 плодів. З одного куща можна отримати 6 кг. гібрид універсальний для відкритого грунту.

Кущ росте до 2 метрів у висоту, його потрібно формувати і підв'язувати шпалерним способом.

Сорт стійкий до перепадів температур, може з успіхом рости на Далекому Сході і в Сибіру в умовах відкритого грунту. Не схильний до захворювань пасльонових.

Яблунька Росії

Відмінний гібрид із середнім терміном дозрівання, який віддає круглі, червоні плоди вагою 100 грам через 118 днів після висіву насіння. Сорт детермінантний, кущик росте в метр заввишки, не вимагає підв'язки та пасинкування.

Гібрид абсолютно безпроблемний, і відмінно росте у відкритому грунті навіть в суворих умовах. Сорт вважається високоврожайних, так як на одній рослині можуть одночасно заспівати до 100 невеликих, акуратних плодів з чудовими смаковими якостями. Гібрид стійкий до багатьох вірусів і хвороб.

Пузата хата

Індетермінантний, ранньостиглий сорт. Великі, красиві, ребристі плоди масою 300 г починають дозрівати на 105 день. Плоди солодкі, зріють швидко. Кущ росте 1, 5 метра у висоту, його потрібно формувати і підв'язувати. Стебла у цього томата дуже тоненькі, тому потрібно підв'язувати не тільки стебла, а й кисті на яких утворюється до 5 помідорів. З куща можна зібрати до 11 кг плодів, при хорошому догляді. Має стійкий імунітет до всіх видів інфекцій.

Найстійкіші і врожайні

Отримати хороший урожай можна висадивши на ділянці високоврожайні гібриди.

бананові ноги

Невеликі кущики рослини, рідко досягають висоти більше 60 см. Плоди чудової форми, які підходять для засолювання яскраво-жовтого кольору. Невеликі кущики не вимагають особливого догляду - підв'язки і пасинкування. Сорт ранньостиглий на 80 день починають дозрівати помідори масою 100 грам.

В одній руці може народитися до 5 штук витягнутих помідорів, які на кущі розташовані дуже щільно. Смак у плодів дуже екзотичний, тільки в солоному вигляді вони стають слідкувати-солодкими. Сорт має імунітет до вірусних захворювань, не боїться нападок грибів-паразитів.

водоспад

Ранньостиглий томат з дуже високим кущем, який вимагає шпалерної підв'язки і пасинкування. Перші маленькі, червоні помідори масою всього 18 грам починають дозрівати на 100 день. Сорт ідеальний для консервування, високоврожайний, так як одна кисть містить до 10 плодів. Кисті розташовуються дуже щільно. Сорт стійкий до хвороб пасльонових і вірусам.

Гейша

Ультрораннеспелий сорт томата, який може віддати плоди на 65 день.

Кущ росте міцним і може спокійно витримати плоди масою в 200 г, яких на кисті зріє по 5 штук. Помідори соковиті, смачні, універсальні. Селекціонери постаралися виробити імунітет у рослини до захворювань і вірусів.

Ілліч F1

Відмінний гібрид який практично не хворіє. Ультроранній гібрид з терміном дозрівання 85 днів. За цей час плоди наливаються до 150 грам, а на гілці їх утворюється 5 штук. Кущики геть увесь усипаний помідорами, сорт високоврожайний і хороший в домашніх заготовках.

малиновий гігант

Ранній, високоврожайний сорт з міцним кущем, який спокійно витримує плоди масою 300 г, які почнуть дозрівати на 100 день. На одній кисті утворюється 6 плодів. Сорт відмінно протистоїть хворобам, за що і став таким популярним у городників.

Схожі Статті