Який вплив робить борна кислота, якщо її капати в вуха при вагітності?

Жінка в цікавому положенні може зіткнутися з проблемами зі здоров'ям. Так як хворіти і приймати ліки під час вагітності зовсім не бажано, важливо максимально захистити себе від будь-якого роду недуг. У цій статті йтиметься про лікування отитів вагітних борною кислотою. Здавалося, перевірене десятиліттями ліки від запалення вушних раковин, практично нешкідливе, адже його застосовують при лікуванні отитів у дітей, але це не так. У цій статті розглянемо як впливає борна кислота, якщо її капати в вуха при вагітності.

Чи можна її капати майбутній матусі?

Для початку потрібно розібратися, як медикамент допомагає при лікуванні отитів. Борна кислота, яка входить до складу засобу, має протизапальну, знезаражувальним властивістю.

Відразу потрібно зазначити, що борну кислоту в отоларингології вагітним раніше застосовували досить часто. У зв'язку з тим, що наука і медицина рухаються вперед, стало відомо, що борна кислота не так вже й необразливо діє як на вагітну жінку, так і на дитину.

Увага! Вибір на користь борної кислоти роблять тільки в тих випадках, коли іншого вибору немає і тільки після консультації з лікарем.

Особливості застосування борної кислоти:

  • розчин повинен бути нагрітий приблизно до температури тіла людини;
  • не можна капати борну кислоту, якщо спостерігаються різного роду виділення з вуха;
  • якщо через 3-5 днів не настає поліпшення, то застосування слід припинити.

Процедура застосування борного спирту як вушних крапель така:

  1. навіть якщо турбує одне вухо, лікувати потрібно обидва;
  2. закопувати треба 2-4 краплі в кожне вухо 3 рази на день;
  3. перед тим, як закапати вуха, необхідно їх добре почистити, можна за допомогою перекису водню;
  4. після процедури краще полежати в теплі 15-20 хвилин.

Який вплив робить на жінку?

Самий явний шкоду борний спирт може нанести - це викликати алергічну реакцію. Можуть виникнути почервоніння, висип в різних місцях, навіть у тих вагітних, у яких раніше не виникало негативної реакції на ліки. У рідкісних випадках може статися інтоксикація організму, після перевищення дозування, або через особливої ​​чутливості до препарату. Це відбувається швидко, тому що краплі негайно всмоктуються в тканини і, відповідно, кровотоки.

У жінки може з'явитися нудота, головний біль. Це небезпечно ще тим, що період розпаду борної кислоти в організмі людини приблизно 5-6 днів. А накопичувальний ефект після неодноразового застосування кислоти може бути досить плачевним.

Вплив на дитину

Дитина в утробі матері також може постраждати від впливу таких ліків. Це можуть бути всілякі алергічні реакції (висип, почервоніння на шкірі). З найбільшою обережністю потрібно застосовувати борну кислоту, коли у плода діагностуються захворювання нирок, сечостатевої системи.

Важливо! Перед застосуванням навіть такого, на перший погляд, нешкідливого препарату, слід отримати консультацію лікаря, гінеколога. Використання борної кислоти при лікуванні вушних хвороб у дорослих перевірено роками і рекомендовано медиками, потрібно лише слідувати інструкції по застосуванню. Читайте статті наші експертів про те, як зробити турунду або компрес, а також дізнаєтеся, в чому відмінність борної кислоти від однойменного спирту і саліцилової кислоти.

Борний спирт Цей препарат не зовсім одне й те саме з кислотою.

Як вибрати препарат?

Найчастіше використовують борну кислоту 0, 5-10% спиртового розчину. Це досить висока концентрація, і на цілком здорової людини вона може вплинути зовсім несподівано, вже тим більше, після 3-5 днів лікування.

Для дітей і вагітних існує 2-3% розчин борної кислоти. Такий оптимальний варіант дозволяє впоратися із запаленнями вуха без негативних наслідків.

Якщо ситуація важка, можна кілька разів закапати в вуха 5% розчин, нолекарственное засіб повинен бути підкориговано під пацієнта.

безпечні аналоги

Як і в багатьох лікарських препаратів, у борної кислоти існують аналоги. В основному, вони з більш щадним ефектом, що не викликають алергію. Отіпакс зручний тим, що його можна використовувати як вагітним, так і немовлятам. До його складу входять лідокаїн (знеболююче) і феназон (протизапальну). Отофа також гідно замінить всім відому кислоту. На закінчення слід зазначити, що, незважаючи на токсичність борної кислоти, її широко продовжують використовувати в лікуванні отитів

Схожі Статті