Якщо немає льоху, як зберегти буряк на зиму в домашніх умовах: в підпіллі, квартирі і холодильнику?

Буряк давно і міцно влаштувалася в раціоні кожної людини. Крім привабливих смакових якостей, вона має ще й ряд корисних властивостей. Тому, не дивно, що люди прагнуть вирощувати її на своїх дачних ділянках і городах.

З давніх-давен, зібравши урожай з осені, люди намагалися якомога довше зберегти його. Щоб отримати можливість їсти овочі і взимку. За довгі роки шляхом виробилися основні правила зберігання для кожного овоча.

Про те, як зберігати буряк в домашніх умовах, безпосередньо в квартирі, а також в підпіллі будинку, дізнаєтеся в цій статті.

правильна підготовка

Підготовка зберігання буряків і моркви на зиму проходить в кілька етапів, кожен з яких дуже важливий. Насамперед необхідно потурбуватися часом збору врожаю. Буряк не витримує заморозки. Тому збирати її необхідно до їх настання.

Оптимальний термін для середньої смуги - початок жовтня. Для південних широт - кінець жовтня або початок листопада. Про терміни збору моркви читайте за посиланням.

Збір врожаю буряка необхідно проводити в ясний, сонячний день. Щоб мати можливість підсушити овочі в цей же день. Сушку необхідно проводити в тіні на вулиці.

Якщо з погодою не пощастило. Те сушити буряк можна в критому приміщенні. В цьому випадку час сушки триває кілька днів.

Сухі бульби ретельно очистити від бруду. Ні в якому разі не мити! Намоклий коренеплід незабаром почне псуватися. Перевірити буряк - пошкоджену і почала псуватися, необхідно використовувати відразу. Така буряк не буде зберігатися.

Обірвати корінці. Центральний корінь буряка обрізати ножицями, якщо він занадто товстий. Бадилля так само обрізати ножицями, залишивши лише 1-2 см. Обламувати бадилля руками не можна. У місці облому буряк може почати псуватися.

Після всіх цих процедур, залишити овочі на тиждень в сухому приміщенні з хорошою вентиляцією. І тільки після цього тижня, помістити коренеплоди в приміщення, де вони будуть зберігатися. Де і як зберігати буряк і морква на зиму в квартирі читайте далі.

Місце

Загальновідома місце зберігання овочів - підпілля будинку або в простолюдді, підвал. Але, адже не в кожному багатоквартирному будинку передбачені місця в підвалі. Кошти, виділені мешканцям в особисте користування.

Люди пробували різні місця зберігання овочів. Найпопулярніші з них: засклений балкон, сходова клітка, комора, місце під ліжком.

Можна так само зберігати буряк просто в ящику в кімнаті або в холодильнику. Про зберігання моркви в погребі і без нього читайте тут.

Але, останні два варіанти можна розглядати тільки в тому випадку, якщо планується не тривале зберігання.

Про основні особливості, як зберегти буряк і морква в домашніх умовах, читайте далі.

У чому зберігати?

Отже, коли ви вже визначилися з місцем розташування овоча на наступні кілька місяців, варто задуматися про способи зберігання буряків на зиму в домашніх умовах. Багато в чому це залежить від передбачуваної тривалості зберігання буряків та обраного місця.

Якщо планується вжити буряк протягом найближчого місяця, то підійде і зберігання в холодильнику, в звичайних поліетиленових пакетах. Пакети не повинні щільно закриватися, щоб буряк не стала псуватися від надлишку вологи.

Можна самостійно проробити в пакеті невеликі дірочки. У самому холодильнику волога так само не повинна бути підвищеною.

Як краще зберігати буряк в підпіллі дивіться на фото.

Можна зберігати буряк в спеціальних ящиках прямо на кухні. Тримати такий ящик краще подалі від плити. Краще біля балконних дверей або вікна. Трохи довше можна зберігати буряк в тіні, під ліжком або в коморі у великих мішках. Кілограмів на 20-30. Знову ж, мішок можна зав'язувати, інакше буряк почне пріти.

Якщо ж планується харчуватися, зібраної восени буряком, до весни, то варто розглянути інші варіанти. Дуже добре зберігати буряк в дерев'яних ящиках, прокладених плівкою. Буряк при цьому пересипають деревною золою, стружкою крейди, тирсою, піском або умочують кожен бульба в бовтанку з глини.

Все це робиться для того, щоб овочі не стикалися між собою. Так значно подовжується термін їх зберігання. Пісок, перед використанням, необхідно добре прожарити.

У будинку ящики з коренеплодами спускаються в підвал. У квартирі зберігати їх можна на сходовій клітці або на балконі. Балкон повинен бути заскленим.

До настання морозів годі й укутують буряк. Потім же обов'язково вкрити зверху. Цілком підійдуть для цієї мети старі ватяні ковдри. Читайте також матеріал про те, як зберігати моркву і буряк за допомогою тирси і піску.

температура

Найбільш сприятлива температура для збереження врожаю буряка коливається в межах 1-4 ºC. Потрібно строго дотримуватися цих температур.

При зниженні стовпчика термометра нижче одного градуса, буряк замерзає і піддається різним хворобам. При перевищенні 4 градусів, можливо в'янення плодів і втрата ваги.

Так само необхідно підтримувати в повітрі вологість від 80 до 85%.

Особливості спільного зберігання

Умови зберігання буряків і моркви багато в чому збігаються. Їх можна зберігати в одному льосі або на одному балконі. І навіть в одному ящику. Але, лише за умови, що вони не будуть стикатися.

В ящик засипається шар піску (тирси, деревної золи), потім викладаються овочі. Обов'язково на невеликій відстані один від одного. Потім знову шар піску. І знову овочі.

При зберіганні в одному мішку, знижується лежкість і моркви, і буряка. І, відповідно, зменшується термін зберігання овочів.

терміни

Навіть при кімнатній температурі буряк здатна зберігатися близько тижня. Товста шкірка перешкоджає швидкої втрати вологи. Зміст коренеплоду в холодильнику, в целофановому пакеті продовжує термін зберігання до місяця.

Пересипані піском, тирсою, попелом і млявий стружкою, а так само оброблені глиняного бовтанку, овочі здатні зберігатися близько чотирьох місяців, якщо розташовані безпосередньо в кімнаті.

І до наступного врожаю, якщо розміщені на заскленому балконі. За умови, що дотримується температурний режим і вологість повітря відповідає вимогам. Цікавим буде матеріал про правильну підготовку моркви до зберігання на зиму.

Щоб збільшити термін зберігання буряків, необхідно час від часу перебирати овочі. Видаляти з ящиків і мішків зіпсувала плоди. Не варто робити цього занадто часто. Можна пошкодити шкірку. При зберіганні в холодильнику, необхідно запобігати появі конденсату.

Зберігання буряка в поліетиленових мішках, в пакетах на зиму, а також як зберегти буряк без льоху далі.

способи

Поліетиленові пакети

У поліетиленових пакетах буряк може зберігатися при дотриманні наступних умов:

 1. Ретельно перевірити всі овочі.
 2. Пакет обсягом 35-40 літрів заповнити овочами.
 3. Забороняється затуляти чи зав'язувати.
 4. Зробити часті невеликі проколи по всій площі пакета.
 5. Поставити пакет в прохолодне місце.

Температура не повинна перевищувати 10 ºC. Роблячи проколи, будьте дуже обережні. Щоб не зачепити плоди.

банки

Існує такий спосіб зберігання моркви: коли її миють, сушать і складають в трилітрові банки бадиллям вгору.

Потім цю банку перевертають шийкою вниз і ставлять на полицю в погребі.

Виходячи з того, що умови зберігання буряків і моркви схожі, можна припустити, що цей спосіб придатний і для буряка.

Єдина відмінність цих коренеплодів в форму й розмір. Адже буряк великого і середнього розміру в шийку просто не влізе. І, отже такий спосіб зберігання актуальний лише для дрібної буряків.

холодильник

Як вже говорилося, в холодильнику буряк зберігається близько місяця. Цей спосіб хороший для невеликої кількості овочів.

Якщо холодильник - саме те, що потрібно, то необхідно зробити наступне:

 1. Відібрати плоди середнього розміру.
 2. Перевірити на наявність гнилі і ушкоджень.
 3. Відтерти буряк від бруду сухою ганчіркою.
 4. Обрізати бадилля до 1 см.
 5. Помістити коренеплоди в пакет.
 6. Виконати в пакеті невеликі отвори.
 7. Покласти пакет з овочами в ящик для овочів внизу холодильника.

Втім, термін зберігання буряків в холодильнику можна і продовжити. Якщо, замість звичайних пакетів, використовувати вакуумні. Так буряк зберігатися в два рази довше. Про зберігання моркви в домашніх умовах, читайте тут.

підпілля будинку

Підпілля - найпоширеніше місце зберігання овочів.

Ще перед закладкою овочів в льох, необхідно виконати наступне:

 1. Зробити прибирання, провітрити.
 2. Обробити стіни розчином вапна.
 3. Позбавити льох від гризунів.
 4. Нижній ряд, на якому будуть знаходитися ящики або мішки з буряком, підняти на 15 см від підлоги.

У підготовленому таким чином підполі можна розміщувати на настилі ящики або мішки з буряком. Можна відокремити спеціальну секцію і зберігати врожай буряка там. Висота обмеження цієї секції може доходити до метра.

Крім цього, буряк можна зберігати насипом на полицях, застелених соломою або мішковиною. Пам'ятаючи про небезпеку зіткнення зі стінами, тут потрібно зробити обмежувач. Теж близько 15 см.

Насипати на полиці коренеплоди слід у вигляді пірамідки. Залишаючи проміжок між овочами і верхньою полицею, щоб овочі не псувалися.

Можна опускати в підпіллі квартири ящики з буряком пересипаної крейдою, золою, тирсою і піском. Тут все так само, як і при зберіганні в квартирі. Існують такі способи зберігання буряків як заморозка, в'ялення і сушка.

Як зберігати буряк в підполі дерев'яного будинку дивіться на фото нижче.

Підходить для підпілля і бовтанка. Для цього потрібно розвести водою глину. Щоб вона стала рідкою. Приблизно навпіл. Дати розчину настоятися. Краще залишити на ніч. Потім ще трохи розвести. Занурити кожен коренеплід в цей розчин. Коли глина висохне, перекласти в ящики.

висновок

Способів зберігання буряків дуже багато. Можна перепробувати їх все. Щоб врешті-решт прийти до якогось одного. Який би спосіб не був обраний, головне - пам'ятати основні принципи зберігання буряків.

Підтримувати необхідну вологість і температуру. Вчасно збирати урожай. Не допускати пошкоджень. Періодично перебирати, видаляючи зіпсовані коренеплоди.

Корисне відео!

Якщо після прочитання статті ви ще думаєте про те, як правильно зберігати моркву і буряк взимку в домашніх умовах, якщо немає льоху, то вам варто переглянути ознайомлювальне відео, яке більш детально розкриє цю тему.

Схожі Статті