Якщо потрібен рясний урожай - допоможе томат «Будьонівка»: опис сорту, фото, характеристика

Сорт томатів Будьонівка, має тільки позитивні відгуки навіть серед самих вибагливих городників. Рослина не вимагає особливо ретельного догляду. Дає рясний урожай навіть при поганих погодних умовах.

Томати великі, соковиті, смачні. Спробувавши виростити одного разу томат Будьонівка - ви залишите його назавжди в своїй теплиці.

А отримати додаткову інформацію про сам сорт, його характеристики, особливості вирощування та інші важливі тонкощі ви можете далі в нашій статті.

Томат Будьонівка: опис сорту

Помідори Будьонівка схожі за типом рослини і формі, смаку плодів на відомий і звичний багатьом сорт Волове серце. Сорт даних томатів дасть фору будь-якому гібриду по стійкості до хвороб і загальному стану. У гібридів є ряд переваг, такі як імунітет до погодних умов, самозапилення. Вартість їх набагато вище сортовий, а головний мінус гібридів - неможливість вирощування з їх насіння хорошого врожаю на наступний рік - вони втрачають якісні властивості.

Сорт Будьонівка - томати індетермінантні. Індетермінантні рослина вважається, якщо не має точок закінчення росту. Таким чином, необхідно прищипувати верхівку. За типом куща - НЕ штамбові. Має середній зріст, до 120 см, іноді до 150 см, в середньому близько 1 м. Кореневище потужне, розростається буйно більше півметра вшир. Стебло має тонкий, необхідно підв'язування - слабке стебло не витримає великих плодів. Листя на стеблі мало, кистей простого типу близько 6-8 штук.

Лист типово помідорний темно-зеленого кольору мають середній розмір і зморшкувату структуру без опушення. Суцвіття просте, проміжне - перша утворюється над 9-11 листом, далі проміжок в 3 листа або більше. З суцвіття зав'язується від 6 великих плодів. Видалення декількох квіток (можна залишити 6-8) дозволяє плодам розвиватися краще.

За часом дозрівання вважається середньоранніх, дозрівання плодів починається на 100 - 110-а доба після сходів. Дозрівання проходить швидко і злагоджено.

Сорт стійкий до фітофторозу, борошнистої роси та інших поширених захворювань. Вирощувати томати Будьонівка можливо в теплицях, відкритому грунті, під плівковими покриттями. У відкритому грунті рослина буде менше в розмірах. Рекомендовано вирощування в відкритому грунті в теплих регіонах країни.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію на тему: Як виростити багато смачних томатів у відкритому грунті?

Як отримувати хороші врожаї в теплицях цілий рік? Які тонкощі агротехніки ранніх сортів слід знати всім?

фото

Дивіться нижче: помідори Будьонівка фото

Характеристики

Форма - округла з витягнутим закінченням-носиком, серцеподібна, малоребрістие. Деякі городники розглянули в плодах перевернуту форму головного убору червоноармійців, що дало загальновідоме назва сорту. Розміри більше 15 см в діаметрі, вага близько 300 г, бувають більше (800 г). Шкірочка тонка, щільна, гладка. Забарвлення незрілих плодів - типово світло-зелена, зрілих - рожева, іноді темніше.

Порівняти вага плодів сорту Будьонівка з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
будьонівка300
квочка90-150
Андромеда70-300
Пінк Леді230-280
Гуллівер200-800
банан червоний70
Наостанок150-200
Про ля ля150-180
Діброва60-105
земляк60-80
Золотий ювілей150-200

Відзначають зрілість плодів при самому блідому рожевому кольорі. М'якоть червона м'ясиста, м'яка, смачна. Багато насіння, розподілені в рівних частинах по 4 камерам, іноді камер більше. Кількість сухих речовин до 5%. Зберігаються плоди довгий час, транспортування переносять добре. Плоди на дозаривании зберігаються до листопада. Дозаривание - збір врожаю не зрілих плодів для подальшого дозрівання. Зберігати томати необхідно в темному сухому місці.

Помідори сорт Будьонівка - один з видів сибірської колекції, успішний результат Державного інституту сільськогосподарських овочевих культур РФ. З нами в Держреєстрі по РФ для вирощування у відкритому грунті, під плівковими укриттями в 2002 році. Запатентований. Припустимо вирощування на всій території РФ.

За способом вживання - універсальний. Має безліч вітамінів. Смак кислувато - солодкий. Підходить для вживання в свіжому вигляді - сирі овочеві салати, бутерброди, нарізка, після обробки теплом - гасіння, супи. Консервують зазвичай в подрібненому вигляді - закуски на зиму. Для виробництва томатної пасти та соусів підходить, смак вийде незвичайно приємний. Для продукції соку підходить середньо - він виходить дуже густим.

З однієї рослини можна скласти рясний урожай - близько 7 кг, а це близько 20 кг з 1 м. Кв. Завдяки високій кваліфікації селекціонерів у сорту не виявлено недоліків при нормальному догляді.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
будьонівка20 кг з кв
Катя15 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Верлиока5 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
вибух3 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

Має ряд переваг:

  • великі плоди;
  • раннеспелость;
  • високий і довгий урожай;
  • великий відсоток стійкості до хвороб і шкідників;
  • невибагливість;
  • стійкість до поганих погодних умов.

особливості вирощування

У багатьох новачків виникає справедливе запитання як вирощувати томат Будьонівка, яка його врожайність. Нічого складного в процесі вирощування немає. Сорт помідор Будьонівка розроблений з виключенням розтріскування плодів (якщо це не хвороба). При зміну вологості, при перепадах нічних і денних температур плоди починають тріскатися.

На розсаду висаджують в середині березня при подальшому тепличному вирощуванні, при вирощуванні у відкритому грунті можна посадити пізніше.

Насіння знезаражують в слабкому розчині марганцівки, вимочують кілька годин в засобі для стимуляції росту. Промивають і висаджують в прогріту продезинфіковану грунт на глибину 2 см рядами в загальну ємність. Відстань між рослинами і рядами - близько 2 см.

Для швидкого всхода рослин насіння іноді пророщують у вологому матеріалі кілька днів. Після посадки необхідно полити і накрити поліетиленом для утворення потрібної вологості. Це сприяє доброму розвитку. Після появи сходів поліетилен знімають. При утворенні 2-3 повноцінно розвинених листочків проводиться пікіровка в ємності близько 300 мл.

Пікіровка проводиться для кращого розвитку коренів і самої рослини. Краще використовувати торф'яні або паперові стаканчики. Бистроразлагающееся матеріали дозволять прямо в стаканах висадити на постійне місце рослини, не травмуючи їх. За 2 тижні до пересадки необхідна гарт розсади. Висаджувати розсаду потрібно на добре освітлені ділянки. Висадка відбувається в добре прогріту грунт в лунки з добривом.

Схема посадки - шахова, відстань між рослинами близько 50 см. Необхідно відразу підв'язати рослини через слабкі стебел. Підійде підв'язка до шпалери або індивідуальним опор. Пасинкування проводять при рослині висотою близько 50 см, формують кущ в одне стебло. Пасинкування проводять раз в 10 днів. Полив потрібен не частий, під корінь. Розпушування, прополка за потребою. Підживлення раз в 2 тижні.

Хвороби і шкідники

Проводять профілактичні обприскування мікробіологічними препаратами загального спектра дії. Помідори Будьонівка - відмінний сорт в сімействі невибагливих великоплідних томатів.

Схожі Статті