Японський сорт томату Чорний Трюфель - до 6 кг з одного куща!

Все більшу популярність отримують томати незвичайного кольору, а саме чорні. Про один з таких видів мова піде в нашій статті, це гість з Японії, називається він «Чорний Трюфель». Має безліч цікавих якостей і характеристик.

Якщо вам цікавий цей томат, ми раді представити вам корисну інформацію на цю тему. Читайте в нашій статті повний опис сорту, його характеристики та особливості вирощування.

Томати Чорний Трюфель: опис сорту

«Чорний Трюфель» - це індетермінатний гібрид, кущ штамбовий. Відноситься до середньоранніх типам томатів, від висадки розсади до дозрівання перших плодів проходить 105-115 днів. Має хорошу стійкість до основних захворювань і шкідників. Рекомендований фахівцями для вирощування як у відкритому грунті, так і в тепличних укриттях.

Після того, як плоди досягли сортовий зрілості, вони фарбуються в фіолетовий колір. Томати не надто великі і в масі досягають 250 гр, але частіше менше, приблизно 180-200 гр. За формою вони грушоподібні. Зміст сухих речовин 5-7%, кількість камер 5-6. Зібрані плоди можуть зберігатися тривалий час.

Як ми говорили вище, сорт трюфель має кілька різновидів, що відрізняються за кольором, наприклад, томат японський трюфель рожевий.

Томати цього сорту - це результат праць японських вчених. У Росії став з'являтися в кінці 90-х років, реєстрацію як сорт для вирощування у відкритому грунті і теплицях отримав в 2001. З тих пір томат Японський Трюфель Чорний користується успіхом у садівників і фермерів завдяки своїм високим сортових якостей.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плода
чорний трюфель180-250 грам
лялька250-400 грам
дачник55-110 грам
лентяйка300-400 грам
Президент250-300 грам
Буян100-180 грам
Кострома85-145 грам
солодка гроно15-20 грам
Чорна гроно50-70 грам
Столипін90-120 грам

Характеристики

Помідор «Чорний Трюфель» дуже любить світло і тепло, тому якщо вирощувати його у відкритому грунті, то для цього підійде південь Росії. Такі регіони як Крим, Астраханська область і Північний Кавказ будуть ідеальними для цього виду томатів. У тепличних укриттях можна вирощувати в районах середньої смуги. На врожайність це не впливає.

Володіючи не тільки прекрасними зовнішніми даними, ці плоди прекрасні на смак, вони дуже гарні для вживання в свіжому вигляді. Також їх можна використовувати при консервації, вони ідеально підходять для цього завдяки своїм розмірам. Для виготовлення соків і паст їх майже не використовують, так як м'якоть щільна через високий вміст сухих речовин.

У цього виду томатів непогана врожайність, при правильному догляді і хороших умовах з однієї рослини можна отримувати до 5-6 кг плодів. При схемі посадки 2 куща на кв. м виходить 10-12 кг.

Порівняти врожайність цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
чорний трюфельдо 10-12 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв
банан червоний3 кг з куща
Гуллівер7 кг з куща
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
медове серце8, 5 кг з куща
товстий Джек5-6 кг з куща
квочка10-11 кг з кв.метрів

Читайте на нашому сайті все про хвороби томатів в теплицях і способах боротьби з ними.

А також про сортах високоврожайних і стійких до хвороб, про томатах що не піддаються фітофторозу.

фото

Гідності й недоліки

Серед безперечних плюсів томата Трюфеля Чорного відзначають:

  • стійкість до захворювань і шкідливим комахою;
  • високі смакові якості;
  • лежкість плодів.

З недоліків відмічено:

  • примхливість до світлового і температурного режиму;
  • слабкі гілки вимагають обов'язкової підв'язки;
  • вимогливість до добрив.

особливості вирощування

Головною особливістю «Чорного Трюфеля» є колір його плодів. Ще одна особливість цих томатів полягає в тому, що вони особливо багаті вітамінами груп В, К і РР, це дуже цінна якість, для тих хто потребує особливому режимі харчування після перенесених захворювань. Також до особливостей варто віднести високу стійкість до хвороб і паразитів.

Гілки цього сорту часто ламаються через ваги плодів, тому вони потребують підв'язках. Кущ слід формувати в 2 стебла. «Чорний трюфель» дуже добре відгукується на підживлення, що містять фосфор і калій.

Хвороби і шкідники

Найбільш імовірне захворювання томата Японський Трюфель - це верхова гниль томатів. З нею борються зменшуючи вміст азоту в ґрунті, а вміст кальцію при цьому підвищують. Також дієвими заходами буде збільшення поливу і обприскування уражених рослин розчином кальцієвої селітри.

Друга за поширеністю хвороба - це бура плямистість. Для її профілактики і лікування треба знижувати полив і відрегулювати температуру. З шкідників цей вид томата схильний колорадського жука, він може завдати непоправної шкоди рослині. Цих комах збирають вручну, після чого рослини обробляють препаратом «Престиж». Зі слимаками борються розпушуванням грунту, присипаючи перцем і меленої гірчицею, приблизно 1 чайна ложка на кв. м.

Особливих складнощів у догляді за цим томатом немає. Досить дотримуватися світловий і температурний режими. Удачі вам і хороших урожаїв.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів, що мають різні терміни дозрівання:

скоростиглісередньостиглісередньопізні
білий наливІлля Муромецьчорний трюфель
ОленкаЧудо світуТимофій F1
дебютБійськая трояндаІванович F1
Боні МСливка Бендриккулька
кімнатний сюрпризПерсейросійська душа
Анюта F1жовтий гігантгігант червоний
Солероссо F1Метелицяновинка Придністров'я

Схожі Статті