Яскравий представник темноплодних - томат «Чорномор» опис сорту і його характеристика

У колекції досвідчених городників завжди є незвичайні сорти. Одним з таких може стати томат Чорномор, яскравий представник темноплодних томатів.

Великі фіолетово-бордові плоди виглядають дуже красиво, до того ж вони відрізняються приємним насиченим смаком. Але це - не єдині достоїнства сорту. Читайте в нашій статті докладний опис томатів, знайомтеся з їхніми характеристиками, вивчайте особливості вирощування.

Томати Чорномор: опис сорту

Чорномор - середньостиглий високоврожайний сорт. Кущ напівдетермінантний, досягає у висоту 1, 5 см. Гілки з важкими плодами вимагають підв'язування.

Плоди великі, округло-плоскі, ребристі. Вага середнього томата - близько 300 м Відмітна особливість сорту - забарвлення плодів. В процесі дозрівання томати змінюють колір зі світло-зеленого з плямою біля плодоніжки на насичений червоно-бордовий з фіолетовим відливом.

Щільна шкірка оберігає помідори від розтріскування. Смак приємний, насичено-солодкий з легкою кислинкою, м'якоть щільна і соковита.

Сорт російської селекції, підходить для вирощування в теплицях і у відкритому грунті. Рекомендований для середньої смуги, але успішно вирощується і в інших регіонах, крім північних.

Врожайність хороша, зібрані плоди довго зберігаються і підлягають транспортуванню. Помідори Чорномор можна зривати в фазі технічної стиглості, насичений колір і смак вони придбають в домашніх умовах. Томати можна їсти свіжими, використовувати для приготування салатів, гарячих страв, супів, гарнірів, соусів, соків. Для консервування використовується рідко.

Як і інші темноплодние томати, Чорномор багатий антиоксидантами і може бути рекомендований для дитячого і дієтичного харчування.

У таблиці нижче наведені для порівняння дані по вазі плодів у інших сортів томатів:

Назва сортувага плодів
Чорномор300 грам
товстий Джек240-320 грам
прем'єр120-180 грам
квочка90-150 грам
Полбіг100-130 грам
Буян100-180 грам
Чорна гроно50-70 грам
грейпфрут600-1000 грам
Кострома85-145 грам
американський ребристий300-600 грам
Президент250-300 грам

При вирощуванні томатів важливо знати до якого типу рослин відносяться ті чи інші сорти.

Читайте все про індетермінантні сорти, а також про детермінантні, Напівдетермінантні і супердетермінантние сорти.

Переваги і недоліки

Серед основних переваг сорти:

  • красиві і великі плоди з приємним смаком;
  • непогана врожайність;
  • підходить для теплиць і відкритого грунту.

З врожайністю цього та інших сортів ви можете познайомитися в таблиці:

Назва сортуврожайність
Чорномордо 15 кг з куща
Про ля ля20-22 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
банан червоний3 кг з куща
Гуллівер7 кг з куща
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів

Серед недоліків варто відзначити сприйнятливість до фітофторозу і необхідність уважного формування кущів. Томати чутливі до поживності грунту, вимагають регулярних підгодівлі і помірного поливу.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

фото

На фото представлені томати Чорномор:

особливості вирощування

Томат сорт Чорномор висівають на розсаду в першій половині березня. Якщо планується висадка у відкритий грунт, посів можна відкласти на 10-15 днів. Грунт повинна бути легкою і поживною.

Готові суміші не підійдуть, краще використовувати садову землю і перегній, взяті в рівних пропорціях. Перед посівом насіння замочують в стимуляторе зростання.

Читайте докладніше про грунт для розсади та для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

Підготовлені насіння висаджуються із заглибленням в 1, 5-2 см, обприскуються водою і накриваються плівкою. Для успішного проростання потрібна температура від 23 до 25 градусів. Коли розсада зійде, контейнери виставляються на яскраве світло. Полив помірний, з мелкоячеистой лійки. Використовується тільки тепла відстояна вода.

Після появи 2 справжніх листків розсаду пікірують в окремі невеликі горщики і підгодовують рідким комплексним добривом. Ще одна підгодівля проводиться перед переміщенням в грунт. У теплицю рослини пересаджують в першій половині травня, у відкритий грунт - не раніше початку червня. Грунт повинна повністю прогрітися. В лунки висипається по 1 ст. ложки суперфосфату або деревної золи.

Рослини висаджуються на відстані 40 см, між рядами залишається простір в 60 см. У міру зростання частину бічних відростків і нижнє листя можна видалити. Важкі гілки своєчасно підв'язують до опори. Поливати рослини потрібно 1 раз в 6-7 днів, використовуючи теплу м'яку воду. Через кожні 2 тижні посадки підгодовують рідким комплексним добривом, яке можна чергувати з розведеним коров'яком.

Збір плодів ведеться в міру дозрівання. У теплиці сезон плодоношення тривають до середини осені.

Шкідники і хвороби: заходи боротьби і профілактики

Томати сорти Чорномор чутливі до деяких недуг сімейств пасльонових. Головна проблема - фітофтороз.

Уникнути його допоможе часте провітрювання теплиці, своєчасне пасинкування і видалення бур'янів. Рекомендуються профілактичні обприскування медесодержащими препаратами.

Позбутися від сірої або прикореневій гнилі допоможе дотримання правил поливу і обробка посадок Фітоспорін або іншим протигрибковим препаратом.

Від комах-шкідників вбереже мульчування грунту торфом або соломою. Виявлену тлю змивають водним розчином господарського мила, а летючих комах знищують за допомогою інсектицидів.

Сорт томата Чорномор - дуже цікавий сорт, його варто посадити в власному городі. Кілька кущів забезпечать сім'ю великими і красивими томатами з прекрасними смаковими якостями.

Схожі Статті