Їх більше ніж здається! Види бліх з фото

Блохи належать до шкідників, відомим людству з давніх часів. Ніщо не заважає цим безкрилим комахою підкорювати величезні дистанції.

Вони відмінно стрибають і з легкістю переміщаються на потенційних носіях, наприклад собаках або птахів, на будь-які відстані.

Блохи харчуються кров'ю, що підвищує їх рівень небезпеки для людини, вони здатні переносити серйозні захворювання. А їх різновиди безпосередньо пов'язані з тим, на кого вони мешкають. Детально про це далі в статті.

відмінності

Блохи не такі прості, як здаються на перший погляд. Зовні представників різних видів практично не відрізнити. Людське око бачить тільки маленьку темну точку, яка зникає з поля зору, як тільки хтось спробує її зловити. Простежити її пересування неможливо. Крихітний кровососи стрибає високо.

Відомо більше 2 тисяч видів бліх. Серед них найчастіше зустрічаються:

 • людські;
 • речові або постільні;
 • котячі;
 • собачі;
 • щурячі;
 • курячі.

Практично кожен рід ссавців має свого паразита. Речові, домашні або постільні блохи частіше мешкають в складках одягу, заповнюють простір в ліжку або ховаються в килимах і доріжках.

Білими блохи бувають тільки на стадії личинки. Тоді вони має червоподібну форму. Личинки бліх ще не здатні кусати і пити кров. Тому, поки підростають, живуть ближче до органічним залишкам.

Крім вище перерахованих різновидів бліх існують земляні і трав'яні. З наших матеріалів ви дізнаєтеся, що це за комахи і як з ними боротися, а також як виявити і позбавити від паразитів папугу і хом'яка.

людські

Вкусити людину може котяча, собача і будь-яка інша блоха, якщо паразит голодний, а людина перебуває поблизу. Потенційно вибрати людину на роль жертви можуть майже 1, 5 тисячі видів цих паразитів. Але існують і справжні людські блохи. Їх головне джерело харчування - кров людини.

ДОВІДКА: Комахи не живуть на своєму безпосередньому господаря постійно, як багато хто звик думати. Вони встрибують тільки, щоб поїсти. Найчастіше вони знаходяться в русі.

Розмір людської блохи близько 3 мм. Це багато в порівнянні з розмірами інших родичів. При таких габаритах кровососи підкорює відстань до 50 см в довжину. Виявити його можна на тих ділянках тіла, де найбільше волосся. Ця особливість схожа з місцями проживання вошей.

людська блоха

Постільні або речові

Постільні, білизняні, речові блохи - один з підвидів, який класифікується не тільки про особливості своєї будови, скільки за місцем проживання.

Ці комахи мають потужний хітиновий покрив і сплющене з боків тіло. Саме тому їх не так уже й просто вбити.

Вони мають темно-коричневе забарвлення і в довжину не перевищують 3 мм. У цьому різновиді дуже розвинені задні кінцівки, що дозволяє здійснювати воістину гігантські стрибки.

В умовах сучасних квартир можуть мешкати не тільки в білизні та одязі, а й в килимах, підстилках домашніх тварин, в меблів і за плінтусами (детально про те, звідки беруться блохи в квартирі і як їх відрізнити від інших паразитів, читайте тут). Активні блохи в будь-який час доби, після насичення перечікують деякий час в складках постільної білизни або одягу.

Небезпечні тим, що можуть викликати стійкі алергічні реакції і є переносниками двох сотень захворювань, різних за ступенем небезпеки для людини (дізнатися більше про те, чи є небезпечними блохи для людини і які хвороби вони переносять, можна тут).

Речові або постільні блохи

котячі

Вважаються найбільш поширеним видом в Росії. Зазвичай вони харчуються кров'ю кішок. Але голодні представники свого виду НЕ погребують пообідати і на собаці. Встрибуючи на людей, вони передають небезпечні захворювання. Котячий паразит на відміну від людського, опинившись на тілі, намагається вкусити за відкриті і безволосі ділянки.

Помилковою є думка, що якщо у кота завелися блохи, то для людини вони нешкідливі. Як бачимо, все навпаки. І виводити паразитів потрібно не тільки з шерсті тварин, але також з дому (звідки беруться блохи в будинку?).

ДОВІДКА: Відомо, що котячі блохи не живуть в шерсті тварин. Вони встрибують поїсти і ховаються в затишних місцях поруч з джерелом їжі. Це можуть бути плінтуси поблизу с котячим лежаком або місце прямо в підстилці.

котячі блохи

собачі

Вони менш поширені, ніж котячі, не так швидко розмножуються, але успішно заражають всіх чотириногих, які трапляються на їхньому шляху. Як і всі інші види шкідників, собачі паразити мають приплюснуті тільце і темне забарвлення.

Під мікроскопом привертають увагу занадто довгі задні лапки комахи. Саме вони забезпечують стрибки на дистанції, що перевищують розміри паразита в сотню разів.

ДОВІДКА: Найстаріший стрибучий комаха була знайдена в скам'янілому бурштині, якому більше 55 мільйонів років.

Собачі блохи успішно полюють на людину. Особливо це відбувається при сильному зараженні тварини. Підчепити шкідника вихованці можуть від зараженої собаки під час прогулянки, від кішки, або щури і навіть від людини, якого паразит використовував для «транспортування».

собачі блохи

щурячі

Розрізняють європейських і південних представників цього виду. Перші живуть на шерсті домашніх гризунів. Паразитують на щурах і мишах в європейських країнах. Вони є відомими носіями щурячого ціп'яка і переносниками чуми.

Південні родичі - одні з найнебезпечніших в світі. Спочатку кусаючи щура, а потім людини, комаха передає мишачий тиф і бубонну чуму.

щурячі блохи

курячі

Від цих паразитів страждають всі представники курячого сімейства. При сильному зараженні шкідники здатні довести птицю до виснаження. Особливо важко доводиться від кровососів молодому поколінню. Тому виводити комах потрібно своєчасно, ще до появи на світло потомства.

курячі блохи

Чорні блохи в квартирі

Чорні блохи - це узагальнене побутова назва всіх видів бліх, які можуть мешкати в людському житло. До них відносяться і котячі, і собачі, і щурячі і постільні блохи.

Потрапити в житло можуть як з тваринами, так і самостійно, наприклад, з зараженого підвалу. Розмножуються швидко, мешкають неподалік від джерела живлення, переносять захворювання і викликають алергію.

чорні блохи

Як позбутися від чорних бліх:

 1. Обробити домашніх тварин спеціальними засобами.
 2. Провести ретельне прибирання в будинку, використовуючи потужний пилосос для скорочення чисельності яєць в килимах і меблів.
 3. Одяг і постільну білизну, штори і пледи піддати тепловій обробці. Комахи гинуть при температурі від +50 градусів. Згубні для них і низькі, від -15 градусів, температури.
 4. Обробити квартиру інсектицидні засобами, особливу увагу приділяючи можливих місць проживання бліх:
  • плінтуси;
  • меблі;
  • стіни на 1-1, 5 метра від підлоги.
Всі дезінфекційні роботи потрібно провести в один день. Після закінчення забезпечити домашніх тварин спеціальними нашийниками для запобігання повторної інвазії.

Детальніше про те, як боротися з блохами ви можете прочитати в серії матеріалів нашого сайту.

Ми приготували для вас статті на теми: що використовувати для виведення бліх з вовни домашньої тварини, огляд найефективніших засобів для будинку і які народні методи варто використовувати.

Різні види комах непомітно відрізняються один від одного. У них трохи відрізняється розташування частин тіла. Вони стрибають на різні відстані і за кольором теж відрізняються. Але з огляду на крихітні розміри, розглянути деталі неозброєним поглядом неможливо. Якщо людини кусають блохи, тільки ентомолог може відрізнити, до якого виду вони належать.

Розмножуються паразити однаково, розкидаючи яйця, де попало.

Людини здатна вкусити будь-яка блоха. Разом з частинками крові вона переносить від тварин небезпечні захворювання. Особливо слід остерігатися щурячих паразитів.

Від зараження ніхто не застрахований. Тому важливо проводити профілактичні заходи - регулярно перевіряти шерсть вихованця, своєчасно виводити кровосисних шкідників.

Схожі Статті