З'ясовуємо чи можуть клопи жити в одязі: звідки беруться, яку вважають за краще, як вивести

Традиційним місцем проживання клопів є ліжко і м'які меблі. Їх населяють постільні клопи.

Однак при значному їх кількості в будинку вони можуть переміститися і в складки вашого одягу.

Крім того, в одязі можна принести цих шкідників в свою квартиру. І це не єдиний шлях звідки беруться клопи в будинку.

Чи можуть клопи жити в одязі?

Клопи вважають за краще селитися в місцях, де тримається постійна температура і є доступ до тіла людини. Комахи, які харчуються кров'ю людини раз в тиждень, вважають за краще робити це вночі, коли він спить. Вдень же вони вважають за краще відсиджуватися в глибоких складках тканини матраців або м'яких меблів.

Але коли комах стає занадто багато, їм доводиться вибиратися і вдень, і шукати нові місця проживання і джерела живлення. Так комахи потрапляють на повсякденний одяг людини і разом з нею можуть переселитися на нове місце.

Переселитися на речі вони можуть і в тому випадку, якщо шафа розташований поруч з ліжком. У темному і теплому гардеробі вони знаходять надійне укриття. Там клопи легко переповзають на предмети, вважаючи за краще ті, які недавно контактували з тілом людини.

Таким чином можна принести кровососів в свій будинок з готелю, або відвідуючи будь-якої будинок. Підчепити їх можна і в поїздці на природу, де вони переселяться на людину з теплокровних тварин. Через деякий час після поїздки ви можете раптом виявити, що ваш будинок заражений.

Потрапивши в житло, комахи швидко заселять затишні куточки вашого житла і розмножаться в них з неймовірною швидкістю.

Зовнішній вигляд кровососів

Клопи - невеликі комахи 3-8 мм в довжину. Найчастіше вони коричневого кольору - від світлого до темного. Після того, як насосутся крові, набувають червонуватого відтінку або стають чорними. Термін життя особини - один рік. Самка здатна відкласти до 500 яєць і за 40 днів з них виводиться безліч нових екземплярів.

При нестачі їжі, можуть впадати в сплячку і виходити з неї при настанні сприятливих умов. При зниженні температури до мінус 15-ти, комаха гине. Клоп видає характерний запах при роздавлювали.

Речові клопи - фото комах:

Яку люблять?

Комахи віддають перевагу моделям з численними швами, в яких легко можна сховатися. Особливо вірогідний їх поселення в піжамах, домашньому одязі, нижній білизні, оскільки саме на них найбільше залишається запах тіла. Якщо ви помітили на речах маленькі коричневі цятки, значить, вони на ній живуть.

ЦІКАВО! Чи можуть клопи кусати через одяг? Ні, їх ротової апарат не настільки потужний для цього. Хоча їх укуси неприємна річ, особливо у дітей.

А ось хутряні вироби комахи не люблять, тому що їх лапки не можуть зачепитися за хутро і вони не в змозі пересуватися по ньому. До того ж у хутряних моделей недостатній контакт з тілом, тому шкідників там робити нічого.

Як позбутися від клопів в одязі?

При виявленні ознак появи їх в одязі, необхідно відразу ж вживати заходів до їх знищення.

У стародавні часи від кровососів позбувалися за допомогою гасу, скипидару, нафталіну.

Сучасна наука забезпечила людини більш ефективними хімічними засобами для знищення комах.

Як обробити одяг від клопів? Виявивши їх, рекомендується зробити наступні дії:

  1. Вивісьте одяг на сонці або мороз, так як клопи бояться яскравого світла і гинуть при температурі 15-20 градусів.
  2. Можна випрати речі при гарячої, понад 50 градусів, температурі. Цей прийом допоможе знищити дорослих особин і їх яйця.
  3. Комахи не переносять різких запахів, тому може допомогти обробка предметів спиртом денатуратом з наступним пранням.
  4. Ефективним способом знищення є обробка тканини отпарівателем.
  5. Народними засобами боротьби з клопами є сильно - пахнуть речовини: скипидар, нашатир, оцет.
  6. Шкідника напевно загинуть в сушарці, не витримавши високої температури.
  7. Можна скласти всі заражені речі в мішок, покласти його в машину і поставити транспортний засіб на сонці. Температура всередині салону підніметься до критичної, при якій кровососи напевно загинуть.
ВАЖЛИВО! Якщо ви виявили клопів в одязі, доцільніше провести обробку ліжку і м'яких меблів. Комахи могли вже переповзти на предмети меблів і можуть дуже швидко там розмножитися. Обробіть також платтяна шафа, в якому висіли речі.

Особливості застосування хімічних інсектицидів

Промисловість випускає різноманітні засоби від комах. Тканини можна обробити аерозолями Карбозоль, Перфос-П, Раптор, Рейд, Чистий дім, Комбат.

При їх використанні потрібно дотримуватися деяких правил:

  • Проводьте обробку далеко від продуктів харчування, краще робити це на вулиці або балконі.
  • Бажано перед окропленням одягу надіти маску для захисту дихальних шляхів.
  • Після того, як дія препарату закінчиться (див. Інструкцію), виперіть по можливості оброблену річ.

Клоп - істота, швидко розмножується і дивно живуче, тому обробку для його знищення потрібно проводити якомога ретельніше і при першому ж виявленні. Сьогодні ми відповіли на такі питання: чи живуть клопи в одязі і як їх вивести звідти?

Корисно! Якщо ви все ж принесли паразитів і заразили весь будинок, то такі кошти вам допоможуть: Кат, Карбофос, Гет, Тетрікс. При сильних заражених рекомендується звернутися до фахівців.

Схожі Статті