З'ясовуємо ніж підгодувати розсаду перців, а також коли і як часто це робити, які добрива використовувати

Правильна і своєчасна підгодівля розсади перцю в домашніх умовах - необхідна умова отримання здорової, міцної розсади.

Рослини, які отримали всі необхідні мікроелементи на ранній стадії розвитку, формують потужну кореневу систему і здатні адаптуватися в майбутньому до несприятливих впливів зовнішнього середовища.

Тема сьогоднішньої статті - розсада перцю: чим годувати, як підгодовувати розсаду перцю, хімічні і народні засоби підгодівлі.

Чим підгодувати розсаду перцю для росту?

Рішення про першій підгодівлі розсади перців кожному городникові необхідно приймати, орієнтуючись на склад грунту, в яку він сіяв насіння. Якщо використовувався спеціальний грунт для розсади перцю і томатів, рання підгодівля не потрібна. До складу такого грунту входять спецдобавки, що забезпечують сіянці харчуванням на самих ранніх етапах.

Коли підгодовувати розсаду перцю? Якщо посів проводився в звичайну городню грунт, перша підгодівля проводиться після появи перших двох справжніх листочків. При цьому слід врахувати, що саме в цей час проводиться пікіровка перцю. Якщо процедура мала місце, то підгодівлю відкладають на 14 днів.

Для першого добрива готується суміш з сечовини (0, 5 ч.л.) і гумату калію (2, 5 мл). Також для першого підживлення підійде суміш аміачної селітри (0.5 г), суперфосфату (3 г), калію (1 г). Дана кількість розчиняють в літрі води.

Друга підгодівля необхідна через 14-15 днів. Склад мінеральної суміші беремо той же, але дозування збільшуємо в два рази. Паростки перцю вже трохи подорослішали і їм необхідна більша кількість корисних речовин.

Третя процедура проводиться за тиждень до передбачуваної висадки перцю в грунт на постійне місце. У цей період в складі суміші збільшується кількість калійного добрива - до 8 г на літр.

натуральні підгодівлі

Якщо ви проти живлення рослин хімічними сумішами, можна скористатися іншими способами, наприклад, підгодівля розсади перцю народними засобами:

 1. Кропив'яний настій - 100 мл, деревна зола - 20-30 г на літр.
 2. Чорний чай. Спиться заварка в кількості 1 стакан заливається трьома літрами води і настоюється 5 днів.
 3. Шкірка від бананів. У ній міститься велика кількість калію, благотворно впливає на зростання перцю. 2-3 екземпляри настоюється в трьох літрах води три дні. Процідженим настоєм поливається розсада 2-3 рази за період вирощування.
 4. Настій шкаралупи яєць. Стимулює ріст і розвиток розсади. У трилітрову банку закладається подрібнена шкаралупа на третину висоти, заливається водою і настоюється три доби. Розчин готовий до застосування, коли з'явиться характерний запах сірководню.
 5. Цибулева настоянка. Готується з лушпиння цибулі, настояної 4-5 днів (20 г на 5 літрів).

Навіщо перцю йод і дріжджі?

Підживлення йодом і дріжджами сприяють розвитку стійкості рослин до різних захворювань, завдяки антисептичному ефекту.

Якщо в процесі вирощування на рослини потрапив якийсь грибок, полив йодовую або дріжджовим розчином запобіжить його розмноження.

Для підгодівлі розсади перцю 1-2 краплі йоду розчиняють в літрі води. Можна також додати в розчин 100 мл молочної сироватки.

Дріжджова підгодівля проводиться перебродившим розчином. 100 г живих дріжджів і 125 г цукру додають в трилітрову банку з водою. Після закінчення процесу бродіння 15-20 мл розлучається в літрі води і розчином поливається розсада.

Як стверджують досвідчені городники, такі підгодівлі згодом дозволяють збільшити кількість квітів на рослинах, а отже, підвищенню врожаю.

ВАЖЛИВО! Не використовуйте для підгодівлі розсади перцю свіжий гній, його ця рослина не переносить.

готові суміші

Застосовуючи готові суміші, слід пам'ятати, що її краще недогодувати, ніж перегодувати. Надлишок мікроелементів швидше зашкодить рослинам, ніж сприятиме їхньому розвитку.

Вибираючи добрива для розсади перцю, перевагу слід віддавати рідким формам. При використанні порошків, їх потрібно спочатку розвести у воді в потрібній концентрації. Молоді рослини краще засвоюють хелатную форму, відомості про неї можна знайти на упаковці.

ВАЖЛИВО! При покупці обов'язково зверніть увагу на інформацію про те, чи можна застосовувати добриво для розсади. Дозування для розсади повинна бути в два рази менше, ніж для дорослих.

В даний час у продажу досить широкий вибір спеціальних сумішей для підживлення розсади різних культур або добрив для перцю. Досвідчені городники рекомендують ніж удобрювати розсаду перцю:

  • Кемира-Люкс. Спеціалізоване добриво для розсади та квіткових культур. Співвідношення для розведення 1 г на літр для першого підживлення, 2-3 г - для другої.
  • Кристалоном. Стимулятор росту і формування коренів. Використовується у вигляді розчину 2 г на 1 літр для другої підгодівлі. Блакитний - для розсади із застосуванням штучного освітлення, білий - при зростанні без підсвічування, червоний - проти витягування рослин в похмуру погоду.

 • Суміш «Гумі Кузнєцова». Містить азот, фосфор, натрій і калій. Є потужним стимулятором росту розсади, підвищує їх стійкість до стресів. Використовується в кількості 1 г на літр.
 • Ідеал. Сприяє розвитку кореневої системи, підвищує стійкість до стресів рослин і стійкість їх до різних хвороб. Розлучається для першого підживлення 0, 5 мл на 1 літр, для другої - 1 мл на 1 літр.
 • Ортон Мікро Fe. Застосовується для обприскування в фазі 3-4 листків. Містить всі необхідні для вегетації мікроелементи. Підвищує імунітет рослин, активізує фотосинтез. Розлучається в співвідношенні 1 г на 1 літр.
 • Аквадон Мікро. Полімерно-хелатний комплекс.

Правила проведення підживлення

Щоб рослини отримали максимум корисних речовин і при цьому не постраждали, необхідно дотримуватися правил внесення добрив:

 • Процедура проводиться в ранкові години, щоб до вечора, коли температура знижується, грунт вже трохи підсохла. Вологий грунт в прохолодні години може спровокувати розвиток грибкових захворювань.
 • Підживлення проводяться строго під корінь, без потрапляння розчинів на листя. Якщо краплі добрива випадково потрапили на листя і стебла перцю, змийте її теплою водою.
 • Вода для розведення суміші повинна бути теплою.
 • Будь-які добрива вносяться у вологий грунт.
 • Між підгодівлею грунт в ящиках з розсадою потрібно регулярно рихлити.

Ознаки нестачі харчування у рослин

Спостерігайте за зовнішнім виглядом рослин. Якщо ви застосовуєте якесь добриво, а на паростках з'являються будь-які ознаки старіння, змініть склад мінеральних сумішей.

Дізнатися, яких речовин не вистачає рослинам можна по наступних проявах:

 • Посветленіе нижніх листя - нестача азоту.
 • Світлі верхні листочки - недолік заліза.
 • В'янення листя - нестача міді.
 • Фіолетові прожилки на листі - недолік фосфору.

Якщо ви помітили якийсь із цих ознак, зробіть позачергову підгодівлю з підвищеним вмістом потрібного мінералу.

Застосовуючи підгодівлі потрібного складу в різні періоди розвитку перцю, ви зможете виростити здорову розсаду, яка швидко приживеться при висадці у відкритий грунт.

Отже, ми з'ясували чим і коли підгодувати розсаду перців, підгодівля готовими сумішами, навіщо використовувати йод і дріжджі, дали рецепти народних підгодівлі.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування та догляду за перцем: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

 • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посадкою?
 • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
 • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
 • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
 • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
 • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

Схожі Статті