З'ясовуємо причини чому у розсади огірків сохнуть краю листя, жовтіють і скручуються листя? Що робити в такому випадку

Огірок досить примхлива рослина, за ним потрібен ретельний догляд. Вирощування розсади справа клопітка і копітка, тут новачкові буде дуже важко, потрібен великий досвід.

Будь-яка зміна, будь то негативне чи позитивне в зовнішніх умовах миттєво впливає на стан розсади. Такі прояви як пожовтіння і пересихання листя розсади досить часта проблема, що виникає у городників. Детальніше читайте в нашій статті.

Чому жовтіє розсада огірків?

Новачкові відразу буде не дуже просто помітити це захворювання. При вирощуванні розсади треба уважно за цим стежити, інакше якщо запустити такий процес, буде пізно рятувати рослину і воно загине.

Є дві групи причин того, що листя жовтіє. Перша - це зовнішні умови, а друга - наявність шкідливих комах, які п'ють соки рослини або під'їдають кореневу систему.

Є й третя причина, окрема, але про все по порядку.

Листя розсади огірків жовтіє з багатьох причин. Одна з них - це недолік мінеральних речовин в грунті. Друга причина - неправильний режим поливу. Також можливою причиною може бути брак світла. Ось чому жовтіють листя у розсади огірків на вікні.

Не варто виставляти молоді саджанці на яскраве сонце, це може викликати опіки листя. Брак місця для кореневої системи теж може викликати пожовтіння молодих листочків.

Є ще одна причина, за якої на розсаді огірків жовтіє листя. Вона сама сумна, якщо так можна сказати, тому що проти неї діючих засобів немає.

Справа може бути в поганих насінні, тоді про хороший урожай можна забути. Тому купувати насіння слід в надійних місцях і правильно їх зберігати. Детальніше про підготовку насіння перед посадкою.

Що робити, якщо жовтіє листя?

Якщо вас здолала така неприємність, то треба насамперед відрегулювати полив, це найчастіша причина того, що розсада початку жовтіти. Також варто вносити більше добрив, але підходити до цього питання треба з обережністю, так як їх надмірна кількість теж може нашкодити молодим паросткам.

Особливу увагу варто приділити добрив, що містять марганець і азот. Якщо все вже зроблено, а листя продовжують в'янути і міняти колір, це може означати, що розсаді мало місця і її треба пересадити в більш просторий горщик. Хоча огірки не люблять, коли їх пересаджують, в даному випадку це просто необхідно, інакше є ризик втратити весь урожай.

Обов'язково варто звернути увагу на те, в якому місці знаходяться ваші пагони. Якщо на протязі, то негайно шукайте інше, більш відповідне місце, огірки не люблять протягів, особливо розсада.

Павутинний кліщ - це головний ворог садівників. Проти цього ледь помітного шкідника вже багато років найбільш ефективним засобом є простий мильний розчин. Їм промивають самі пагони і листя.

Шкідник від цього гине, а рослині ніякої шкоди. Така ж міра буде ефективна проти попелиці. Також можна використовувати засіб «Іскра» або «Фитоверм». Проти листовійки знадобляться більш радикальні заходи - фунгіциди.

Чому у розсади огірків сохнуть краю листя?

Висихання листя - часта проблема при вирощуванні розсади огірків. Причинами цього можуть бути зовнішні умови і шкідливі організми, а також різні захворювання.

Неправильний режим поливу - це одна з найчастіших причин засихання листя. Занадто яскравий або недостатній світло, грунт кислого складу теж можуть бути причинами того, що листя засихають. Також рослина може бути піддано різних грибкових захворювань.

Найчастіші шкідники - це павутинний кліщ, попелиця і білокрилка теплична, особливо якщо розсада виростає в тепличних укриттях. Паросткова муха хоч і рідкісний шкідник, але це не зменшує його небезпека.

Хибна і справжня борошниста роса, коренева гниль теж викликають засихання листя розсади. Таке небезпечне захворювання як фузаріоз здатне погубити не тільки молоді пагони, а й доросла рослина.

Різкі перепади температури, знижена температура або занадто висока теж можуть бути причиною того, що маленькі рослини відчувають себе погано.

Що робити, якщо сохнуть листя?

Справжня борошниста роса - це грибкове захворювання, проти якого застосовують препарати «Топаз» і колоїдну сірку. Треба враховувати те, що це все-таки розсада, тому дозування треба підбирати особливо уважно, щоб не нашкодити. Проти такої хвороби як несправжня борошниста роса ефективний буде препарат «Фітосторін».

У разі вершинної гнилизни треба відрегулювати полив і найкраще поливати розсаду невеликими дозами два рази в день, вранці і ввечері. Воду для цього треба підготувати, тобто вона повинна бути набрана заздалегідь і відстояти не менше 12-14 годин або пропущена через фільтр.

Проти попелиці та павутинного клещика допомагає старий добрий мильний розчин, зроблений зі звичайного господарського мила.

Їм протирають лисяча і пагони майбутніх огірків. Проти білокрилки тепличної успішно допомагає засіб «Конфідор». Проти росткової мухи буде ефективний препарат «Стріла».

Якщо виникла така хвороба як коренева гниль, треба перевірити грунт і дренаж дна касети або інший ємності, де росте ваша розсада, там може скупчуватися вода, що і викликає гниль коренів. Якщо цим не зайнятися самим ретельним чином, молоді пагони загинуть.

Якщо грунт кислого складу, в такому випадку слід знижувати кислотність, довівши її до нейтрального. Найпростіший і дешевий спосіб - це гашене вапно. Спосіб натуральний і підходить для всіх, хто зайвий раз не хоче використовувати важку хімію і при цьому досить швидкий.

Також можна використовувати доломітове борошно, що досить дорого, але дуже ефективно. Такі засоби як крейда, зола теж досить дієві методи зменшення кислотності грунту. До того ж це може послужити додатковим добривом.

Такі заходи можуть бути ефективні не один сезон, так що і на наступний рік від цієї проблеми ви будете позбавлені.

Розсада огірків - сохнуть і жовтіють листя, фото нижче:

Щоб отримати хороший урожай огірків, треба як слід попрацювати. Особливо це стосується вирощування розсади. Тут новачка підстерігає безліч труднощів. Але якщо виростити її без жовтизни і в'янення листя, тоді можна пишатися по праву і вважати себе досвідченим садівником.

У статті ми з'ясували причини чому гине розсада огірків або жовтіють листя у розсади огірків, що робити в такому випадку? Описали методи боротьби з цими недугами. Застосовуючи їх, практично будь-які проблеми будуть нестрашні, так як найважчий етап позаду. Удачі вам, везіння і терпіння, і звичайно ж великого врожаю.

Корисні матеріали

Вивчіть інші корисні статті про розсаді огірків:

  • Як правильно вирощувати на підвіконні, балконі і навіть в підвалі?
  • Поради з вирощування в різних ємностях, зокрема в торф'яних горщиках і таблетках.
  • Дізнайтеся терміни посадки в залежності від регіону.
  • Причини чому витягується розсада?
  • Всі секрети правильної висадки у відкритий грунт.

Схожі Статті