З'ясовуємо скільки живуть таргани? Домашні та в дикій природі. Який у них життєвий цикл

Домашній тарган - Яйцеживородящие комаха зі своєрідним циклом розвитку і неймовірною плодючістю.

Настільки небажане нами існування домашнього «вихованця» починається зі злиття чоловічих і жіночих статевих клітин в організмі самки.

З яйця в личинку

Підсумком запліднення яйцеклітини є укладену в індивідуальну оболонку яйце. Яйця рівними рядами по 20-30 штук розташовані в оотеке (отлат.ovum - яйце, theca - оболонка). Ця щільна хітинова капсула виконує функцію жіночої матки і служить резервуаром для яєць до моменту виходу з них юних комах.

Через 2-3 тижні після запліднення самка розлучається з капсулою, залишаючи її в затишному місці, де на світ з'являться новоспечені німфи. Сформовані до цього моменту личинки розривають оболонку яйця, прогризають оотеку і відправляються на пошуки їжі.

Результат однієї кладки - 20-30 яєць з виживанням 80-95%.

Довідка! Виживання молодих комах і кількість вилупилися личинок залежить від того, наскільки сприятливими для Ваших сусідів є житлові умови.

дорослішання німфи

Зовні німфа нагадує зменшену копію дорослої особини без крил, більш округлої форми і темного забарвлення.

Тільки що скинула тісний лусочку німфа, навпаки, позбавлена ​​пігменту, через що багатьма людьми приймається за мутанта-альбіноса.

За 2-6 місяців, зазнаючи кілька линьок і вирощуючи, німфа рудого таргана стає статевозрілої особиною, або імаго. Чорного таргана на це буде потрібно більше часу: від 6 місяців до року. А скільки років живуть таргани всього дізнаємося трохи нижче.

На тривалість циклу життя таргана вплив надають вологість, якість їжі, температура. При 22 ° рудий прусак дорослішає за 6 місяців, а при 30 ° - за 2.

Період статевої зрілості починається з останньої линьки і закінчується смертю комахи. Це означає, що самка відтворює потомство протягом всього свого дорослого життя. Відбувається це 6-9 разів.

Цікаво! Генетична інформація чоловічої особини здатна зберігатися в організмі самки кілька тижнів. Тому наступна кладка може здійснитися самкою без участі партнера.

Тривалість життя тарганів

Практичний інтерес представляє тривалість лише стадії імаго. Скільки живуть таргани? Домашні усачи знаходяться в періоді статевої зрілості 7-9 місяців, а чорні - до 2-х років. В цілому термін життя таргана може скласти до 4-х років.

Тривалість життя наступних поколінь вище, ніж попередні. Обумовлено це підвищенням адаптації наших сусідів до умов людського житла. Дикі особини живуть трохи довше.

На піку адаптації

Сучасні комахи мають високі адаптивні можливості і передають їх своїм нащадкам.

Тому життєвий цикл тарганів може збільшуватися з часом.

Ви здатні знизити їх тривалість життя, створивши своїм сусідам несприятливі умови для існування. Або почавши з ними боротьбу відомими хімічними засобами.

Список препаратів добре зарекомендували себе:

  • аерозолі та спреї: Раптор, Чистий дім, Raid, Кат;
  • гелі: Глобал, Дохлокс;
  • пастки: Комбат, Форсайт;
  • олівці: Машенька;
  • порошки: ФАС.

Схожі Статті