Захистіть свого малюка! Блохи у хом'яків, як вивести паразитів

У багатьох в будинку є хом'як. Хоча він і охайний, у нього теж можуть бути блохи.

Вони живуть не тільки на ньому, але також переходять до інших тварин, що живуть в цьому ж приміщенні.

Розпізнати паразитів у маленького пустуна проблематично, адже він завжди чиститься. Все ж можна помітити недобре по частому чосу і ранки під шерстю.

Зовнішній вигляд і шляхи їх появи

Комахи, що живуть в шерсті хом'яка практично нічим не відрізняються від тих, які живуть на кішках, собаках. Вони можуть стрибати з місця на місце і жити не тільки на хом'як, а й на інших тварин. Читайте про бліх у кішок і собак.

їх тільце приплюснуті, всього близько 3 мм. Майже все тіло коричневого кольору.

Розмножуються через присутність собаки чи кішки поруч, адже блоха може зробити стрибок до 30 см. Також нежданих гостей може принести людина на своєму взутті або одязі. Про те, як можуть з'явитися блохи в квартирі, ми докладно писали в окремому матеріалі, а як вони розмножуються ви дізнаєтеся тут.

Розпізнаємо бліх у хом'яка за ознаками

Оскільки гризуни мають властивість постійно свербіти і вмиватися, визначити наявність бліх в їх вовни досить проблематично. Якщо господареві здається, що у його улюбленця вони все ж оселилися, слід придивитися до поведінки гризуна.

Як тільки хом'як став неспокійним під час чищення шерсті, у нього спостерігаються:

  • залисини на деяких ділянках шкіри;
  • лупа, якої ніколи не було;
  • скоринки в області шкіри.
При цих ознаках слід показати гризуна ветеринара.

Щоб упевнитися в наявності бліх, потрібно розсунути шерсть домашнього улюбленця і подивитися, повзають там дрібні, темні комахи.

Яку небезпеку несуть

Позбавити гризуна від обридлих «гостей» необхідно якомога швидше, оскільки вони:

  • турбують хом'яка укусами;
  • змушують гризуна постійно свербіти;
  • можуть занести інфекцію (тиф, чума).

Хом'як стає нервовим через інтенсивне свербіння. Коли блоха впорскує свою речовину, організм реагує сильним роздратуванням.

З'являється дерматит, який провокує випадання шерсті, запальні процеси на шкірі.

На слину блохи у хом'яка може бути токсична реакція. При відсутності належних заходів, може розвинутися дерматофіліаз.

Спільно з блохами починають з'являтися гельмінти (глисти). Виходить, вони досить небезпечні як для тварин, так і для людей. Вони не гребують людською кров'ю, але на тілі практично не залишають слідів. Про те, наскільки небезпечні блохи для людини, ви дізнаєтеся з цієї статті, а як виглядають укуси на шкірі ви можете подивитися тут.

Важливо! Блохи мобільно розмножуються. Якщо вчасно не обробити приміщення (а не тільки клітку), дуже скоро в квартирі їх буде дуже багато.

Як позбавити хом'яка від бліх

Прибрати бліх на Хомі можна, варто лише придбати інсектицидні засоби, що продаються в спеціалізованих відділах. Вони розроблені спеціально для цієї мети і не принесуть шкоди гризуна. Найчастіше користуються інсектицидною пудрою, спреями, краплями на холку.

Шампуні від бліх використовувати не можна, оскільки хом'яків можна мочити. Зараз є ласощі, діюча речовина в яких відлякує дрібних стрибунів на хом'як.

Як тільки починаються процедури по виведенню бліх, слід врахувати, що їх личинки з яйцями знаходяться не на хом'як, тому обробка повинні проводитися не тільки в області клітини.

Щоб обробка була успішною, і в подальшому блохам не було шансу потрапити на територію квартири, потрібно з'ясувати, хто міг принести комах на собі.

Слід піддати обробці винуватця зараження і його «житлову» область.

Також рекомендується почистити спеціальними засобами хом'яка і його житло. Заодно помити з певним розчином підлоги, ковролін, меблі, постільна білизна. Про методи боротьби з блохами читайте в цій статті.

Все найефективніші методики боротьби з такими блохами, як земляні, білизняні, трав'яні, щурячі, курячі і у папуг ми описували в інших статтях на нашому сайті.

профілактика

Важливо регулярно проводити профілактику, які будуть захищати будинок і його мешканців від неприємних і нав'язливих кровососів. Для собаки слід купити нашийник, що відлякує комах. Вона повинна в ньому ходити стільки, скільки належить за інструкцією.

Також можна використовувати полин, гілочки якої розкласти по периметру житла вашого улюбленця. Вона добре відлякує непроханих гостей.

Котів потрібно частіше купати зі спеціальним розчином або шампунем, капати краплі на холку, створені спеціально для виведення комах.

У будь-якому випадку наявності бліх у вихованця, слід проконсультуватися з фахівцем, хоча б віддалено. Вчасно вжиті заходи допоможуть уникнути неприємних наслідків і зберегти здоров'я не тільки домашніх тварин, а й власне.

Схожі Статті