Захистіть здорованя! Засоби від бліх для цуценят

Блохи - найчастіші і шкідливі супутники собак.

«Подорожуючи» від однієї тварини до іншої, вони поширюють цілий букет інфекційних захворювань: глисти, чумну паличку, блошиний тиф та інші.

Укуси бліх викликають нестерпний свербіж у тварини і бажання скоріше полегшити страждання улюбленця у господаря.

Це точно блохи?

Перш за все, переконайтеся, що свербить вихованець дійсно через бліх.

 • Якщо виявиться висип, почервоніння або лупа - швидше за все це алергія.
 • Якщо шкіра чиста - можливо у малюка просто відростає нова шерстка.
 • Ну а якщо в шерсті з'явилися паразити, значить діагноз поставлений вірно і звіра потрібно лікувати.
Важливо! Препарати, які використовуються для обробки від комах у дорослих собак, для цуценя не підійдуть, так як можуть нашкодити незміцнілий організм.

Народні засоби

Незалежно від вибору, успіх лікування буде залежати від терпіння і наполегливості господаря. У будь-якому випадку обробляти цуценя доведеться кілька разів. Якщо порушити режим - блохи обов'язково повернутися. До того ж не всі лікарські рослини так безпечні, як прийнято думати.

 • полин

Володіє характерним запахом, який відлякує комах. Відваром трави протирають шерсть тварини. Будьте готові до того, що паразити почнуть активно зістрибувати з собаки. Також траву набивають в подушку і використовують її як підстилку для цуценя. Для вихованця метод абсолютно нешкідливий.

 • гребінь

Можна спробувати вичесати собаку за допомогою дрібного гребеня. Але, по-перше, процес цей досить трудомісткий. По-друге, блохи активно поширюються по квартирі. По-третє, повторного зараження це ніяк не завадить.

 • чемерічний вода

Продається в аптеці. Ліки рясно наноситься на пелюшку, в яку потрібно звернути тварина на 15-20 хвилин.

 • часник

Відлякує комах різким запахом, але м ожет викликати розлади травлення у собаки при випадковому попаданні в шлунок. Застосовувати часник для лікування цуценят - не можна.

Важливо! Якщо тварин кілька, лікувати від паразитів потрібно відразу всіх, інакше повторне зараження неминуче.

Професійний підхід

У ветеринарних аптеках в широкому асортименті представлені препарати на основі хімічних сполук, що володіють стійким інсектицидною дією.

спреї

Для боротьби з блохами у цуценят можна використовувати спреї. До їх складу входять спеціально підібрані хімічні речовини, безпечні для тварини, але смертельні для паразитів. Ефект досягається швидко і триває до декількох тижнів.

Дозування таких препаратів (кількість натискань на флакон) зазвичай залежить від довжини вовни і ваги вихованця. Спрей наносять на весь тулуб собаки проти росту волосся з відстані 15 - 25 см. Щоб не викликати роздратування, очі і ніс цуценяті краще закрити рукою. Обробку проводять на відкритому повітрі. Протягом 48 годин після використання водні процедури протипоказані.

 • Найменшим - «Фронтлайн спрей».

Малотоксичний при випадковому злизуванні, застосовується з 2-го дня життя тварини.

 • Починаючи з 10-го тижня життя можна використовувати «БлохНет» або «Барс».

Вітчизняні препарати швидко позбавлять цуценя від бліх, кліщів, гнусу та інших ектопаразитів. Протиблошині ефект зберігається до 2-х місяців. Спрей «Барс» може використовуватися в якості репеленту.

 • «Hartz Ultra Guard» для цуценя з 6 тижнів.
 • «Hartz Ultra Guard Plus» - з 12 тижнів.

Незалежно від обраної марки, будь-який препарат може викликати індивідуальну непереносимість у тварини. Також потрібно пам'ятати, що у спреїв є істотний недолік - при розпилюванні вони можуть потрапляти в легені вихованця і його господаря.

краплі

Виготовляються на основі інсектоакарицид, які надають нервово-паралітичну дію на бліх, що призводить до загибелі комах і їх личинок.

Необхідна кількість крапель (визначається за інструкцією) потрібно нанести на холку цуценя і втерти в шкіру тварини. Препарат не потрапляє в системний кровотік. Він вбираються сальними залозами і рівномірно розподіляється по шкірі вихованця, забезпечуючи тривалий захист від паразитів.

Ризик потрапляння хімії в шлунок цуценя мінімальний - злизати отруту з холки тварина не зможе. Після обробки водні процедури краще відкласти на кілька годин.

Важливо пам'ятати, що інсектицид, що входить до складу препарату, володіє токсичністю і може викликати алергію. До вибору крапель потрібно підходити з обережністю, орієнтуючись на вказаний в інструкції мінімальний вік тварини.

 • «Stronghold» - з 6 тижнів.
 • «Чистотіл» - з 2-х місяців.
 • «Барс» для цуценят старше 10 тижнів з масою тіла від 2-х кілограм.
 • «Hartz» - з 12 тижнів.

Детально про дії, переваги та побічні ефекти крапель від бліх читайте в окремій статті.

нашийники

Являють собою гнучку стрічку з полімерного матеріалу із застібкою, що дозволяє регулювати довжину в залежності від розміру тварини. На стрічку наноситься хімічно активна речовина, яка вбирається в шерсть і шкіру вихованця, не залишаючи блохам жодного шансу.

Від водних процедур ефект не слабшає. Багато нашийники також мають властивості репеленту. Правильно надітий нашийник не викликає дискомфорту, носити його собака повинна постійно.

Цей метод боротьби з паразитами відмінно зарекомендував себе по відношенню до дорослих особин. Використовувати його у цуценят потрібно з великою обережністю, так як інсектицид, яким оброблений нашийник, може викликати у малюків алергічні реакції, аж до інтоксикації організму.

Перед застосуванням уважно прочитайте інструкцію. У графі «Протипоказання» виробники вказують обмеження за віком для тварини.

 • Нашийник «Hartz» дозволений до застосування з 6-тижневого віку.
 • «Барс» - з 8 тижнів.
 • «Kiltix» для самих маленьких - починаючи з 2-х місяців.
 • Нашийники для особин старше 6 місяців повинні використовуватися з обережністю навіть при дотриманні вікових обмежень. Наприклад, виробник «Beaphar» окремо вказує, що тварина з нашийником не повинно контактувати з маленькими дітьми.

Детальніше про нашийниках від бліх для собак можете прочитати в нашій статті.

таблетки

Після проковтування потрапляють в шлунково-кишковому тракті собаки, потім розподіляються по всьому організму, надходять в кровотік. Вкусивши тварина, паразити гинуть. Періодичність застосування залежить від марки.

Виробники протиблошині таблеток запевняють в їх безпеки і мінімальному негативному впливі на організм вихованця. Незважаючи на це, популярність цього засобу у російських собаківників невелика.

шампуні

Дуже часто є препаратом вибору досвідчених кінологів при лікуванні від бліх маленьких цуценят. Вони завдають мінімальної шкоди вихованцеві, при цьому досить ефективні для боротьби з паразитами. До складу багатьох шампунів входять спеціальні засоби для догляду за шерстю.

Для досягнення максимального ефекту слід дотримуватися простих правил:

 1. Температура води повинна бути комфортною для собаки, близько 37 градусів.
 2. Купання треба проводити не менше 6 хвилин.
 3. Обробляти мильним розчином всю шерсть тварини.
 4. Виключити можливість проковтування шампуню разом з водою.
 5. Дуже важливо ретельно змити засіб, інакше воно потрапить в організм цуценя при «вилизуванні».
 6. Щоб уникнути повторного зараження, процедуру бажано періодично повторювати.

Вікові обмеження для цуценят при застосуванні шампуню від бліх:

 • «Доктор Zoo» - з двотижневого віку.
 • «Mr. Bruno »- починаючи з 1 місяця.
 • «Beaphar» і «Фітоеліта» - можна застосовувати, починаючи з 2-х місяців.

Блохи можуть існувати і поза собаки. Уподобавши плед, килим, диван, м'яку іграшку, простір за плінтусом, вони можуть чекати цуценя і, вкусивши, повертатися додому.

Важливо! Одночасно з лікуванням вихованця потрібно провести санітарну обробку квартири з використанням спеціалізованих засобів. Місця, де спить і їсть тварина - особлива увага! Підстилку або килимок краще викинути.

Більш докладно про шампунях від бліх для собак читайте тут, а з цієї статті ви дізнаєтеся, як вивести паразитів покупними і народними засобами.

Вибираючи засіб від бліх для цуценя, важливо пам'ятати, що очікувана користь від лікування не повинна перевищувати можливу шкоду для здоров'я вихованця.

Схожі Статті