Замороження часнику на зиму - спосіб, про який не варто забувати

Сучасні господині придумали мільйон способів зберігання овочів на зиму.

Часник, наприклад, зберігають і в банках, і в ящиках, і в косах, але найбільший термін зберігання має заморожений часник.

Він добре зберігається в звичайному морозильній відділі холодильника і не займає там багато місця.

Чи можна заморожувати часник на зиму в морозильній камері?

Дізнайтеся з наших статей про способи зберігання часнику в погребі, про те, як зберегти часник в домашніх умовах, в тому числі про особливості зберігання озимого часнику в умовах квартири.

Переваги і недоліки

Замороження часнику часто застосовується господинями для його зберігання. Такий спосіб має як плюси, так і мінуси. А саме:

плюси:

 • часник зберігає антибактеріальні властивості;
 • зберігає корисні мікроелементи;
 • зберігається довше, ніж будь-яким іншим способом;
 • готовий до використання відразу ж.

мінуси:

 • трохи втрачає аромат;
 • смак не такий яскраво-виражений як у свіжого;
 • після розморожування втрачає зовнішній вигляд, «розповзається».

Плюси і мінуси перекривають один одного, в результаті чого кожна господиня сама оцінить доцільність заморозки часнику. Альтернативою може стати такий метод збереження часнику на зиму, як його висушування на приправу за допомогою побутової техніки або свіжого повітря.

способи

Часник заморожують:

цілком неочищеним

Чи можна заморожувати часник в морозилці цілком? Такий метод застосовується досить рідко.

Цілком заморозити часник можна, але при подальшому розморожуванні він втратить форму і буде дуже нелегко його очистити. З цієї причини такий метод заморозки не рекомендується.

Якщо все-таки вирішено вдатися саме до заморожування цілих головок часнику, їх потрібно просто скласти в поліетиленові мішечки. Ці мішечки помістити в морозильне відділення холодильника.

очищеними часточками

Такий спосіб краще попереднього. Часник заморожується вже очищеним, після вилучення з морозильника він вже готовий до застосування в приготуванні страви, соусу і т.д.

часниковою масою

Непоганий варіант заморозки часнику. Часник перекручують на м'ясорубці і заморожують в контейнерах. При необхідності витягають контейнер з морозильної камери, ножем відрізають часникову масу стільки, скільки необхідно. Контейнер з залишилася масою поміщають назад в морозильник.

Чи знаєте ви, що для заморозки часнику навіть існують спеціальні пристосування? Про один з них в цьому відео:

підготовка

Часник для зберігання попередньо потрібно підготувати:

 • після збору врожаю обробити головки, зрізавши стебла, кореневу систему;
 • впорядкувати. Для заморозки можна використовувати ті головки часнику, які не підходять для зберігання в свіжому вигляді. Якщо пошкодження некритичне, можна відокремити непридатні часточки і викинути. Це можливо, оскільки часник рідко заморожують цілком, його все одно розбирають на частини;
 • очистити часточки від лушпиння;
 • перемолоти, якщо планується зберігання у вигляді замороженої маси.

Де краще заморожувати часник? Немає ніякої різниці, чи буде часник заморожений в морозильній відділі холодильника або окремому морозильній скрині. Часник не такий крихкий, як болгарський перець, наприклад. З ним нічого не трапиться навіть, якщо щільно скласти мішечки з ним в контейнер морозильника.

У чому заморожувати часник в домашніх умовах? Заморожувати часник краще:

 • в поліетиленових мішечках;
 • в пластикових контейнерах (особливо якщо це часникова маса).

Підійдуть практично будь-невеликі пластикові ємності. Можна заморожувати часник на підкладках, обернувши їх харчовою плівкою.

Спосіб заморозки часниковою маси в формочках для льоду в цьому відео:

Інструкція

Як заморозити часник на зиму? При якій температурі заморожувати?

Для заморозки будь-яких овочів, які зберігаються таким способом, ідеально підходить температура -18 градусів.

Вона підтримується в морозильній камері холодильника і в будь-яких морозильних камерах. При такій температурі часник збережеться довго, не втратить корисних властивостей і буде готовий до вживання відразу після розморожування.

Перед заморожуванням часнику в морозильній камері потрібно виконати ряд кроків:

 1. Обробити часник: відокремити непридатні часточки, вибрати неушкоджені.
 2. Очистити зубчики часнику від лушпиння.
 3. Скласти їх в поліетиленові мішки, якщо планується заморозка цілих часточок.
 4. Перемолоти в м'ясорубці і скласти масу в пластикові контейнери, якщо вирішено заморозити часник у вигляді маси.
 5. Помістити мішечки або контейнери в морозильну камеру.

Краще взяти невеликі контейнери для заморозки часниковою маси і маленькі поліетиленові мішечки для заморозки зубчиків. Це вкрай практично. Заморозивши часник невеликими порціями, його зручніше використовувати.

Термін зберігання

Основна перевага заморозки часнику перед іншими способами - термін зберігання. Він значно збільшується і становить 12 місяців.

Якщо при виборі інших способів зберігання, завжди є ризик, що часник «не доживе» визначений термін, то при заморожуванні він точно пролежить весь рекомендований період зберігання.

Таким чином, часник придатний для заморозки на зиму. Такий спосіб дає можливість зберегти часник довше, ніж будь-який інший. Недоліками методу виступає втрата часником виду і форми після розморожування.

Однак при заморожуванні часниковою маси, цей недолік взагалі не актуальне. Замороження часнику дозволить зберегти навіть ті сорти, які не підходять для тривалого зберігання в свіжому вигляді.

Про спосіб заморозки часнику меленого і неочищеними зубчиками, а також про різні способи зберігання часнику в домашніх умовах в цьому відео:

Схожі Статті