Заощаджуємо місце: теплиця на даху приватного будинку

Кожен любитель присадибної землеробства прагне виростити у себе на ділянці максимальну кількість овочевих культур. Але не завжди розмір земельної площі дозволяє досягти бажаного результату.

У таких випадках незамінним рішенням може стати теплиця на даху приватного будинку або навіть теплиця на даху гаража.

Переваги покрівельної теплиці

Спорудження тепличної конструкції на даху містить в собі ряд переваг:

 • таку теплицю сміливо можна використовувати для вирощування розсади, а також травневих помідорів і огірків уже в ранній період весняного сезону.

  Ця перевага досягається завдяки тому, що з одного боку крізь горище і дах проходить тепло, яке надходить з внутрішніх кімнат, а з іншого - покрівля відмінно висвітлюється сонячними променями;

 • така конструкція не вимагає заливки фундаменту. Підстава в подібних спорудах зводиться простішими методами, які будуть згадані нижче;
 • теплиця на даху приватного будинку висвітлюється денним світлом максимально тривалий кількість часу і не потребує орієнтуванні по сторонах світу;
 • немає проблем з вентиляцією. Відкриту з усіх боків споруду можна легко провітрювати навіть в безвітряну погоду;
 • при бажанні зробити опалювальну теплицю, істотно спрощується підключення обігріву за рахунок того, що через її робочий простір можна провести труби центрального опалення та витяжки;
 • економія місця на присадибній ділянці.

Де можна побудувати покрівельну теплицю

Будівництво тепличних покрівельних конструкцій має різні варіанти виконання. Для зведення таких споруд можна використовувати як дах приватного будинку, так і покрівлю лазні або гаража. Однак про все по порядку.

Особливістю зведення теплиці на даху приватного будинку є та обставина, що в таких випадках покрівельна конструкція дуже рідко має плоску форму. Тому тут функцію тепличного каркаса зазвичай виконує двосхилий дах.

Для обладнання теплиці досить буде демонтувати покрівельний матеріал, а замість нього встановити скло або полікарбонат.

Довідка: північну або торцеву сторону даху можна залишити непрозорою.

Зведення теплиці на даху гаража відрізняється тим, що гаражні споруди, як правило, обладнані плоским дахом. Це дозволяє спорудити конструкцію будь-якої конфігурації, будь то аркову або у формі будиночка.

Недоліком в цьому випадку є те, що гаражі в більшості своїй не опалюються, а значить, обігрів тепличного приміщення буде здійснюватися лише за рахунок природного тепла, або його потрібно буде робити додатково.

Що стосується спорудження на бані, то тут можливі різні варіанти конструкцій, з огляду на те, що покрівлі банних будівель можуть бути як плоскими, так і скатними. Така теплиця також має можливість отримувати додатковий обігрів за рахунок опалення самої лазні.

Примітка: крім розглянутих способів будівництва покрівельних теплиць існує також варіант запланованої конструкції. В цьому випадку спорудження тепличної споруди планується при зведенні будь-якого з перерахованих типів будівель.

фото

Дивіться нижче: теплиця на даху будинку, гаража фото

Підготовчі заходи перед початком спорудження теплиці

Щоб прискорити і спростити процес будівництва, слід зробити деякі підготовчі процедури. При цьому потрібно визначитися з матеріалами для спорудження конструкції, а також приділити увагу проектування і складання креслення з розмірами майбутньої споруди.

Примітка: так як питання спорудження теплиці при наявності похилого даху більш-менш ясний, далі увагу буде приділено будівництву на пласкій покрівлі.

Вибір матеріалу здійснюється виходячи з несучих здібностей будови, на якому буде встановлена ​​теплиця. Чи не кожен дах здатна витримати істотну масу тепличної конструкції.

Для покриття найкраще використовувати стільниковий полікарбонат, так як скло володіє значною вагою. Як показує практика теплиця на даху з полікарбонату більш надійна і довговічна, а також доступна за своєю вартістю.

Не варто застосовувати в цьому випадку поліетиленову плівку, з огляду на те, що вплив вітру на відкритому просторі посилюється, в результаті чого плівка легко може бути пошкоджена.

Каракас можна спорудити з деревини або пластикових труб. При бажанні побудувати металеву конструкцію слід все добре продумати і переконатися в тому, що покрівля витримає таку масу.

При складанні проекту потрібно приділити особливу увагу швах, так як, на відміну від наземної споруди, така конструкція буде сильніше обдуватися вітрами. Часто для спорудження північної сторони використовують більш міцні, не продуваються матеріали.

Теплиця обов'язково повинна бути обладнана кватирками для вентиляції, так як таке споруди потребує більш частому провітрюванні через посиленого впливу сонячних променів.

Розміри теплиці:

 • ширина і довжина конструкції визначаться виходячи з розмірів споруди, на якій здійснюється будівництво. При цьому бажано, щоб стіни теплиці збігалися зі стінами будівлі - це дозволить виключити можливість збільшення тиску на перекриття;
 • оптимальна висота теплиці становить від 2 до 3 м.

В якості фундаменту можна використовувати цегляну або блокову кладку. Також каркас може бути прикріплений з самої даху.

спорудження теплиці

Найбільш часто використовуваний варіант для зведення покрівельних теплиць - арочна конструкція. Завдяки такій формі поліпшується здатність опору споруди сильного вітру і рясних снігопадів.

Варіант каркаса арочної конструкції:

Довідка: застосування в якості тепличного покриття стільникового полікарбонату, забезпечує істотну економію матеріалу, завдяки тому, що в цьому випадку конструкція має мінімальну кількість стиків. Таким чином, зменшується витрата стрічок, герметиків, деталей кріплення.

Спорудження тепличної конструкції проводиться з урахуванням наступних деталей і параметрів:

 • для додання металевим конструкціям арочної форми використовується спеціальний інструмент - трубогиб;
 • бажано, щоб довжина конструкції була підігнана під певну кількість смуг полікарбонату, ширина листа якого становить 210 см. Це дозволить зменшити кількість відходів;
 • відстань між арками має бути як мінімум 100 см;
 • горизонтальні перемички повинні розташовуватися один від одного з проміжком не більше 100 см. В іншому випадку можливе просідання всієї споруди;
 • деталі металевого каркаса з'єднуються за допомогою зварювання;
 • в місцевості з помірним кліматом можна обійтися застосуванням тонкого полікарбонату, товщиною 0, 6-0, 8 см;
 • загальна площа передбачуваних кватирок не повинна перевищувати четверту частину всієї площі поверхні споруди;
 • металевий каркас будівлі слід добре обробити для запобігання виникнення корозії. Для цього деталі конструкції необхідно покрити спочатку ґрунтовкою, а потім фарбою.

Збірку каркаса найкраще виконувати на землі, наскільки це можливо. Після цього можна підняти конструкцію на дах і завершити монтаж. Такий порядок дій забезпечить зниження ризиків, які в тій чи іншій мірі виникають при виконанні висотних робіт.

Спорудження покрівельної теплиці - захід не з найпростіших, однак з урахуванням безлічі переваг цієї споруди, такий варіант цілком має право на існування. А будинок з теплицею на даху, плюс до всього, ще й виглядає вельми оригінально.

Про те які види теплиць і парників можна також виготовити самостійно, читайте в статтях на нашому сайті: арочні, з полікарбонату, з віконних рам, односхилі пристінні, парники, парник під плівку, парник з полікарбонату, міні-парник, з ПВХ і поліпропіленових труб, зі старих віконних рам, теплиця-метелик, пролісок, зимовий парник.

Схожі Статті