Засіб Актара від колорадського жука - ось воно, неонікотиноїдів синтетичного виду

Препарат Актара розроблений швейцарським виробником «Сингента».

Він призначений для знищення колорадського жука, який чудово пристосовується до різних отрут. За допомогою цього ефективного інсектициду можна дієво захистити урожай від щорічних шкідників.

Інсектицид Актара зміг зарекомендувати себе як практичний і високоефективний препарат, призначений для знищення не тільки колорадського жука, але також зернівки і попелиці.

Вчені, які займалися вивченням даного препарату одноголосно зійшлися на думці щодо переваги Актара в порівнянні з іншими препаратами сучасного ринку.

Доказом цього є те, що після обприскування він на 100% знищує личинки колорадського жука терміном на 21 день, в той час як інші препарати, які були використані при перевірці, всього на 74-86%. Більш того, після обробки відзначається підвищення врожайності картоплі на 20-40%.

Форма випуску та склад

Недоліком засіб від колорадського жука Актара є те, що його складно знайти, так як мінімальна кількість спеціалізованих магазинів розташовують цим товаром.

При покупці цього інсектициду немає потреби перевіряти якість продукту, так як, Актара є новинкою, і про випадки підробки препарату поки не повідомлялося.

Випускається в ВДГ (воднодісперсіонних гранулах). Упаковується в упаковку з фольгованого матеріалу, з масою 4 г, а також випускається у флаконах по 250 г кожен. У його хімічний склад входить речовина тіаметоксам (240 г / л і 250г / кг).

Актара - це неонікотиноїдів синтетичного виду і широкого спектру дії.

Його форма випуску відрізняється по концентрації суспензії (рідина 25-35%, 25% гранули, 1% порошок водорозчинний, 1% таблетки).

Механізм дії

Завдяки знаходиться в препараті теометоксаму, який позитивно впливає на розсаду, підвищується активність і рівень певного роду білків, які виконують життєво необхідну функцію рослин.

Отже, вони краще розвиваються і стають більш стійкими до зовнішніх чинників. Актара не тільки бореться з шкідником, але і підсилює процес росту рослини.

Вплив на комах і жуків

Після того як ви справите обробку проблемних ділянок, на яких скупчилися шкідники, вже протягом тридцяти хвилин Актара почне діяти безпосередньо на травні функції шкідників, і вони на даний момент припиняють харчуватися.

Після закінчення двадцяти чотирьох годин жуки гинуть. Якщо ви внесете препарат безпосередньо під корінь рослини, то воно буде захищене від шкідників протягом двох місяців, а обприскування забезпечить вам чотиритижневе позбавлення від жуків.

Сумісність з іншими препаратами

Велика частина отрут є несумісною з іншими препаратами, але це не стосується Актара.

Його можна поєднувати з різного роду інсектицидами, фунгіцидами, пестицидами та регуляторами росту, але тільки не з препаратами, які мають лужну реакцію (про те, які на ринку існують кращі препарати від колорадського жука, можна дізнатися тут, а в цій статті розказано і про інших не менш популярних і дієвих засобах, спрямованих на боротьбу з цим шкідником).

Спосіб застосування

Перед тим як почати роботу потрібно підготувати обприскувач і перевірити його працездатність. Сам процес обприскування найкраще робити в ранковий або вечірній час.

Не забувайте, що це потрібно робити тільки в спокійну і тиху погоду, а так само звертайте належну увагу на те, щоб отрута не потрапляв на рослини, які знаходяться поруч. Актара можна використовувати під час або після дощу, так як його дія буде не ефективним.

приготування розчину

Важливим є те, що розчин для обприскування необхідно готувати виключно на вулиці, а не в приміщенні! Для приготування субстанції знадобиться двох літрова посуд, в яку необхідно висипати вміст з пакетика з отрутою і залити все це літром води.

Ця суміш є своєрідним початковим розчином, так як підсумкова отрута, призначена для обприскування, готується безпосередньо в самому обприскувачі.

Як розводити Актара для обприскування? Залийте в агрегат воду, обсяг якої становитиме четверту частину обсягу самого обприскувача, після чого влийте двісті грамів початкового розчину. Далі влийте стільки води, щоб в результаті вийшло п'ять літрів отрути.

Але якщо вам необхідно залити отруту безпосередньо по корінь культури, тоді необхідно взяти ємність на десять літрів, заповнити водою і додати вісім грам Актари.

Кількість розчину можна приготувати і менше, просто дотримуючись інструкції, яка розміщена на упаковці препарату. Якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій, то зможете уникнути фітотоксичності.

Пропонуємо вам ознайомитися також з такими ефективними засобами від колорадського жука: Корадо, Блискавки, Апачі, Престиж, Табу і Командорі, Танрек і Регенті.

Запобіжні заходи

Отрута від колорадського жука Актара має помірну токсичністю (її показник дорівнює трьом), але він досить небезпечний для людини. Всі маніпуляції з ним необхідно проводити, попередньо убезпечивши своє тіло від попадання отрути на шкіру.

Для цього прекрасно підійде спеціальна одежа, окуляри, що захищають очі від частинок препарату, які витають у повітрі під час обприскування, рукавички і респіратор. Такі прості запобіжні заходи зможуть захистити вас від отруєння.

Після того як ви закінчили обприскування, відразу ж переодягніться, ретельно вимийте руки з милом і прополощіть ротову порожнину.

Препарат Актара чудово справляється з різного роду шкідниками, але він також може нашкодити вам і вашій рослині, якщо не правильно його використовувати, і в точності не дотримуватися всіх запропонованих рекомендацій.

Пам'ятайте, що після обприскування необхідно витримувати зазначений час до збору врожаю!

Схожі Статті