Засіб від попелиці: які хімікати ефективні в боротьбі з нею?

Вирощуючи на своїй заміській ділянці овочі, ягоди і фрукти, людина змушена постійно захищати їх від впливу різних жуків і комах. Всім добре відомий невеликий шкідник чорного або зеленого кольору, яка наносить непоправної шкоди всім культурним рослинам. Це тля.

У світі відомо понад 4 тисячі її видів попелиці. В результаті того, що тля відмінно переносить всі погодні умови і є довгожителькою, на сьогоднішній день препарати від попелиці, допоможуть повністю знищити її.

Загальна інформація

Препарати проти попелиці, це засоби захисту від шкідників, які використовуються при масовому їх появі на рослинах.

Користуватися ними потрібно тільки в спеціальному костюмі і масці, щоб не допустити проникнення парів речовини в організм.

В іншому випадку препарати для боротьби з попелиць можуть викликати отруєння, шкірні висипання та інші негативні наслідки. Детальніше про методи боротьби з попелиць розказано тут.

Використовуючи хімічні засоби, що дозволяють боротися з попелицею, потрібно уважно читати інструкцію про їх застосування, тому що з підвищенням допустимої дози вони можуть спровокувати загибель корисних комах.

Оброблені овочі і дерева хімічними засобами, починають діяти практично відразу, викликаючи неминучу загибель попелиці. Щоб не викликати звикання шкідників до одного виду препаратів і підвищити його ефективність, необхідно чергувати його з іншими засобами, що мають подібними захисними діями.

Рослини дозволяється обробляти ними тільки до цвітіння або після цвітіння (до появи плодів). Виводяться шкідливі речовини в навколишнє середовище через 3-5 тижнів. До цього часу вживати плоди з обприскати рослину суворо забороняється.

Широко застосовуються при боротьбі з попелицею такі засоби боротьби з попелиць, як Іскра, інтавір, Танрек від попелиці та білокрилки, Актара проти попелиці, Карбофос, Командор, Актофіт проти попелиці та багато інших.

біологічні препарати

Даний вид препаратів діє набагато повільніше, ніж хімічні засоби. Попелиця, з'їдаючи таке обприскати рослину, гине лише через 10-12 днів. У той же самий час, біопрепарати ніякої шкоди бджолам і рибам заподіяти не можуть.

Ці кошти проти попелиці набагато безпечніше, ніж хімічні речовини. Ними можна користуватися в період, коли у дорослих рослин вже є плоди. Їх дозволяється використовувати в їжу вже через 5 днів.

ефективні засоби

Крім хімічних і біологічних препаратів, досить ефективними і нешкідливими для людського організму і рослин є методи боротьби з попелиць, придумані в народі.

Це можуть бути приготовані спеціальним чином розчини з використанням ромашки, кульбаби, чистотілу, тютюну, кірочок цитрусових, бадилля томатів і багатьох інших рослин.

Також не слід забувати про птахів, їжачків, ящірок, сонечок та інших комах, які допомагають в боротьбі з попелиць. Саме тому при наявності даного шкідника на своїй земельній ділянці, що не проганяйте з городу теплокровних помічників, які не тільки не заподіють вам шкоди, а й очистять всі ваші саджанці та розсаду.

Кращі засоби

Найбільш ефективними в боротьбі з попелиць вважаються, звичайно ж, хімічні препарати. Однак в тих випадках, коли люди не хочуть використовувати хімію від попелиці, можна правильно посадити город і деякі види рослин самі будуть відлякувати тлю, тим самим використовувати народні засоби боротьби.

Тут мова йде про цибулю, часник, ромашці, календули, лаванди і чебрецю. Аромати, які виділяються цими рослинами, відлякують комаха і не дозволяють їй розмножуватися на культурних рослинах.

інсектициди

Інсектициди проти попелиці, це препарати, що мають хімічний склад. Вони прекрасно борються з попелиць, її яйцями і личинками.

Залежно від дії подібних препаратів на організм комахи, вони поділяються на кілька груп:

 • контактні - діють на все тіло шкідника;
 • кишкові - потрапляючи в кишечник комахи, викликають у нього отруєння;
 • системні - викликають неминучу загибель попелиці при попаданні їх в організм;
 • фуміганти - потрапляють через дихальні шляхи і викликають отруєння шкідників.

Сьогодні будуть розглянуті найбільш ефективні і найкращі препарати, які допоможуть позбутися від попелиці. Крім того, читайте матеріал «Кращі народні засоби боротьби з попелицею частина 1 і частина 2«.

фитоверм

Це засіб від попелиці належить до біологічних препаратів. Отрута від попелиці, впливає на велику кількість шкідників. Може застосовуватися для обробки культурних рослин на городі і в теплиці. Також не заборонений для обприскування кімнатних рослин.

 • У чому випускається? У спеціалізованих магазинах можна придбати даний препарат в скляних ампулах об'ємом по 2 мл, 4 мл і 5 мл, а також флаконах по 20 мл.
 • Хімічний склад Головними компонентом препарату є аверсектін С. Його кількість в 1 л засобу становить всього 2 грами.
 • Спосіб дії препарату. Відразу цей біопрепарат не діє. З'їдаючи обприскати рослину, через кілька годин тля перестає рухатися і вмирає тільки через 4-5 днів.
 • Тривалість дії. Фитоверм, не втрачає функцій від тижня до трьох тижнів. Сильний дощ і роса знижують дію засоби.
 • Сумісність. Дуже добре поєднується з пиретроидами і іншими препаратами, спрямованими на знищення шкідливих комах і грибкових інфекцій. Суворо забороняється комбінувати з Фітоверма кошти, що мають лужну реакцію. Щоб переконатися, чи можна поєднувати кілька засобів між собою, потрібно провести тест. Якщо в результаті змішування з'явиться осад, така комбінація є забороненою.
 • Коли застосовувати? Обприскування проводять в суху погоду (щоб не було вітру). Робити це потрібно вранці або ввечері. Процес починають в тому випадку, коли на рослинах з'являється попелиця або інші шкідники. Останній раз обробку необхідно проводити хоча б за 5 днів до моменту збору врожаю. Якщо вживати в їжу тільки що оброблений плід рослини, він може викликати отруєння.

  Суворо забороняється проводити обробку в період цвітіння, тому що це неминуче викличе загибель бджіл.

 • Як приготувати розчин? Щоб позбутися від попелиці, потрібно приготувати робочу рідину з 600 мл чистої води і 1 ампули (об'ємом 5 мл) даного препарату. Норма витрати становить 10 л препарату на 100 м2 засадженої площі.
 • Спосіб застосування. Готовим розчином відразу ж добре обробляють листя і плоди рослин. Роботу проводять в захисному костюмі і респіраторі. Обов'язково потрібно буде мінімум 2 рази проводити повторне обприскування через 20 днів.
 • Токсичність. Фитоверм належить до 3-го класу токсичності. При правильному використанні препарату шкоди людині завдати не може.

Даний засіб особливо небезпечно для бджіл і риб.

Може викликати отруєння у людей, якщо оброблені овочі або фрукти з'їсти відразу після обприскування, не дочекавшись повного виведення з них препарату.

трихопол

Трихопол від попелиці, це таблетки, що застосовуються в медичній практиці для лікування різних захворювань, викликаних найпростішими бактеріями. Також при дотриманні правильної пропорції може захистити огірки і помідори від попелиці.

 • У чому випускається? Виробляється у вигляді таблеток. В одній картонній коробці знаходиться 2 блістери, в кожному з яких розташовано 10 таблеток Трихопол.
 • Хімічний склад. В 1 таблетці знаходиться 250 г метронідазолу. До додаткових компонентів належить патока крохмальна, картопляний крохмаль, желатин, стеарат магнію.
 • Спосіб дії препарату. Згубно діє на організм попелиці, викликаючи її параліч і проблеми з серцево-судинною системою.
 • Тривалість дії. Дія закінчується до настання першого дощу. Після завершення дощу процедуру обприскування дозволяється повторювати.
 • Сумісність. Може поєднуватися з будь-якими препаратами, які після змішування з Трихополом НЕ будуть випадати в осад.
 • Коли застосовувати? Застосовують при перших ознаках на овочах попелиці. Можна повторювати процедуру хоч кожен день (якщо після першого обприскування пішов дощ і препарат не встиг подіяти).
 • Як приготувати розчин? 20 таблеток даного лікарського засобу повністю розчиняють в 10 л води і обприскують їм рослини. Чи не забороняється проводити обробку під час цвітіння, тому що ніякої шкоди для бджіл і риби препарат не представляє.
 • Спосіб застосування. Готовим розчином ретельно обробляють саджанці. При цьому роботу можна виконувати без особливих засобів захисту, тому що шкоди для організму він не завдає.
 • Токсичність. Абсолютно нешкідливий для людини препарат, тому що використовується в медичній практиці для лікування різних захворювань.

Актофіт

Прекрасний засіб захисту рослин від попелиці та інших комах. Має біологічне походження. Здатний знищувати шкідників як на городі, так і в теплицях.

 • У чому випускається? Виробляється у флаконах, об'ємом по 200 мл і 40 мл, а також пластикових каністрах, обсяг яких становить 900 мл і 4, 8 л. Крім цього, даний препарат можна придбати в м'яких пакетах по 40 мл.
 • Хімічний склад. Головним компонентом є аверсектін С - 0, 2% (натуральний нейротоксин)
 • Спосіб дії препарату. Ефективний засіб, яке після потрапляння на тіло комахи або безпосередньо в його організм, викликає параліч (через 8 годин після з'їдання обприсканого рослини) і призводить до неминучої смерті шкідника (через 2-3 дні).
 • Тривалість дії. Свої захисні функції не втрачає протягом 2-3 тижнів.
 • Сумісність. Можна комбінувати Актофіт з добривами, регуляторами росту, фунгіцидами, фосфорорганічними препаратами і пиретроидами. Забороняється застосовувати аналізоване засіб з препаратами, що мають лужну реакцію.

  Щоб упевнитися в сумісності Актофіту з іншими засобами, потрібно провести тест. При появі осаду - поєднувати їх не можна.

 • Коли застосовувати? Найбільший ефект від використання даного засобу буде в тому випадку, якщо процес обробки сільськогосподарських культур і плодових дерев проводити в сонячну погоду, без вітру. Температура повітря при цьому повинна бути вище 20 градусів.

  Не можна застосовувати під час цвітіння, тому що Актофіт згубно впливає на бджіл. Крім цього, при температурі нижче 18 градусів дію препарату значно зменшується.

  Позитивне властивість цього засобу полягає в тому, що він не викликає звикання у шкідників, тому їм можна користуватися щорічно.

 • Як приготувати розчин? У чисту воду (1 л) додають 8 мл препарату і ретельно перемішують два ці компоненти між собою.
 • Спосіб застосування. Отриманий розчин заливають в обприскувач і обробляють їм сільськогосподарські культури. Зберігання робоча рідина не підлягає. Після останнього обприскування до збору врожаю повинно пройти хоча б дві доби. Щоб остаточно знищити тлю, потрібно застосовувати проти неї Актофіт 2 рази протягом одного сезону (краще з проміжком у два тижні).
 • Токсичність. Належить до 3-го класу токсичності, тому ніякої шкоди для людини не представляє. Однак проводити обробку рослин потрібно тільки в гумових рукавичках і респіраторі, щоб не спровокувати виникнення отруєння організму.
 • Небезпечний для бджіл, але в той же час не забруднює навколишнє середовище і швидко розчиняється в воді.

  Ягуар

  Препарат ягуар від попелиці здатний боротися з бур'янами, а також попелиць, поширеною на злакових культурах.

  • У чому випускається? Придбати препарат можна в пластиковій каністрі, величина якої 5 л.
  • Хімічний склад. Головним компонентом є феноксапроп П - етил (його кількість в 1 л засобу становить 69 грам) а також антидот клоквінтосет-мексил (його обсяг в 1 л препарату налічує 34, 5 грама).
  • Спосіб дії препарату. Практично відразу (через 1-3 години) після обробки Ягуаром посівів, препарат починає всмоктуватися в усі його пагони і коріння. Таким чином, засіб згубно впливає на тлю.
  • Тривалість дії. Захисні властивості зберігає протягом 3-4 тижнів.
  • Сумісність. Ягуар поєднується з багатьма препаратами, однак, щоб уникнути непередбачених реакцій, потрібно попередньо провести тест на сумісність. При появі осаду, комбінувати засоби захисту рослин між собою забороняється.
  • Коли застосовувати? Процес обробки проводять при температурі, яка не повинна перевищувати показники в 25 градусів. Вітер повинен бути дуже тихим або відсутні взагалі. Краще проводити виконувати обприскування хоча б за 3 години до дощу.
  • У тому випадку, якщо температура буде нижче 12 градусів, то ефективність засобу буде значно знижена.

  • Як приготувати розчин? У бак обприскувача наливають менше половини всієї ємності води. Згідно з інструкцією вливають потрібну кількість препарату і ретельно все перемішують. Потім доливають воду до повного наповнення обприскувача. Норма витрати становить 150 л, що припадають на 1 га.
  • Спосіб застосування. Приготований розчин використовують відразу, не залишаючи на інший день. За допомогою обприскувача проводиться ретельна обробка рослин.
  • Токсичність. Належить до 3-го класу токсичності. Проводити обробку рослин потрібно в спеціальному захисному костюмі, рукавичках і респіраторі.
  Забороняється користуватися даними засобом поблизу водойм, тому що Ягуар згубно впливає на риб.

  Чи не становить небезпеки для бджіл.

  Фуфанон

  Засіб від попелиці Фуфанон, препарат, який відмінно бореться з попелиць та іншими комахами, згубно впливають на культурні рослини. Належить до фосфорорганічних засобів.

  • У чому випускається? Фуфанон являє собою концентровану емульсію прозорого кольору. Випускається вона в прозорих скляних ампулах об'ємом 5 мл і невеликих флаконах по 10 мл.
  • Хімічний склад. Головним компонентом вважається малатион. Його кількість в 1 л засобу становить 570 грам.
  • Спосіб дії препарату. Потрапляючи на культурні рослини, речовина швидко всмоктується в стебла, пагони і коріння. Вже через 2 години викликає параліч і утруднене дихання у шкідників. Протягом 24 годин призводить до їх смерті.
  • Тривалість дії. Свої захисні функції не втрачає протягом 4-7 днів.
  • Сумісність. Суворо забороняється комбінувати з іншими засобами захисту від шкідників.
  • Коли застосовувати? Обробку овочів, квітів, плодових дерев та злакових культур проводять в похмуру погоду, без вітру. Краще виконувати цю роботу вранці або ввечері.
  • Суворо забороняється використовувати під час цвітіння, тому що препарат високотоксичний для бджіл.
  • Як приготувати розчин? Одну ампулу препарату обсягом в 5 мл вилити в чисту воду (її кількість повинна становити 5 л). Норма витрати становить 1 л приготовленого розчину на 10 м2.
  • Спосіб застосування. Готову робочу рідину наливають у обприскувач і обробляють їм рослини в момент, коли на них з'являється попелиця. Наносити на рослини потрібна така кількість розчину, щоб він не капав на землю. Вживання в їжу оброблених овочів відразу після обприскування їх фуфанон може привести до отруєння.
  • Токсичність. Має 3-й клас токсичності, тому ніякої шкоди людині завдати не може. Процес обробки проводять обов'язково в респіраторі або марлевій пов'язці, а також гумових рукавицях. Тривалість обприскування не повинна перевищувати 3 годин.

  Препарат повністю виводиться з овочів і фруктів протягом 20 днів.

  Становить підвищену небезпеку для риб і бджіл. Не допускається попадання речовини в річки та інші водойми.

  стріла

  Препарат стріла від попелиці, призначений для знищення попелиці та інших шкідливих комах. Належить до біологічних препаратів. Підходить для обробки рослин як на городі, так і в тепличних умовах. Позбавляючись від попелиці на помідорах, відбувається також додаткова їх підгодівля.

  • У чому випускається? Випускається в невеликих пакетиках, об'ємом по 50 г.
  • Хімічний склад. Головним компонентом даного препарату є битоксибациллин.
  • Спосіб дії препарату. Швидко вбирається в листя рослин, вступаючи до всіх втеч і коренів. Знищує комах вже через 2 дні після обробки.
  • Тривалість дії. Свої захисні функції не втрачає протягом 2-3 тижнів.
  • Сумісність. Може комбінуватися з різними препаратами. Якщо після проведення тесту на сумісність в воді з'явився осад, дані компоненти між собою поєднувати не можна.
  • Коли застосовувати? Використовують в момент першої появи на рослинах попелиці. Обприскування проводять вранці або ввечері в теплу погоду при повній відсутності вітру.
  • Як приготувати розчин? Вміст одного пакета (50 г) висипають у воду (10 л) і ретельно перемішують.
  • Спосіб застосування. Готову рідину заливають в обприскувач і обробляють нею листя помідорів, огірків та інших культурних рослин.
  • Токсичність. Належить до 3-го класу токсичності. Процес обробки цим препаратом рослин потрібно проводити в гумових рукавицях і захисних окулярах. В результаті того, що засіб відноситься до екологічно чистих речовин, ніякої небезпеки для бджіл і риб воно не представляє.

  висновок

  Використовуючи хімічні препарати в боротьбі від попелиці, потрібно строго дотримуватися рекомендацій інструкцій, складених для кожного засобу.

  В іншому випадку це може згубно позначитися на здоров'ї людини і всього навколишнього середовища.

  Корисне відео!

Схожі Статті