Засоби боротьби з комахами: як позбутися від мокриць в квартирі самостійно?

Можливо, ви бачили в своїй квартирі це досить неспокійне і неприємне на вигляд комаха під назвою мокриця. Хоч воно здійснює потайний темний образ життя, ви мали можливість з ним просто не зустрічатися.

Чому вони з'являються у ванній і туалеті? Чи небезпечні вони для людини? Читайте далі і ви дізнаєтеся, чи потрібно звертатися до відповідних служб або можна боротися з цими комахами домашніми засобами самостійно. Які при цьому можуть виникнути труднощі. А також, які профілактичні заходи варто вжити, щоб ці членистоногі не з'явились знову.

Що це за комаха?

Мокриці - комахи, які належать до підвиду ракоподібних, мають округлим тілом, розділеним на розділи (більше про те, до представників якого типу, класу і загону відноситься мокриця, читайте в цій статті). Воно включає голову, грудну клітку, а також живіт. Комахи виникають протягом року і вважаються найбільш інтенсивними навесні і восени, розмноження відбувається в літній період, при цьому цікаво, що самка носить свої яйця в мішку, на власному тілі, поки не знаходить захисне від хижаків місце, щоб їх перенести.

На замітку. З усіх представників - це неповторне комаха, які найкраще адаптувалися до суші, однак, незважаючи на це вони так само дихають зябрами.

Дізнатися більше про те, як виглядають мокриці, які є види цієї комахи, можна тут.

Причини виникнення

В основному в квартирі мокриця виникає в місцях, де волого: під плиткою, в підвалах, ванною, ще під камінням, в душових, а також туалетах і тріщинах. Тривалість їх існування становить 2-3 роки. Харчується комаха в основному розкладаються рослинами (вельми рідко свіжими), в деяких випадках можуть завдати шкоди городу, більше страждають папороті, орхідеї, певні типи кактусів, однак також їх робота сприяє збагаченню грунту, забезпечуючи її калорійними елементами.

Спіймати комаха не так важко, досить просто перекрити йому шлях, як воно зупиняється. Їх запобіжної реакцією вважається те, що комахи згортаються в клубок, «панциром» назовні, як би прикидаючись померлими.

Причини виникнення мокриць: в 100 відсотках випадках - це вологість, так як це бездоганна середовище для проживання, а в зручних умовах вони стрімко збільшуються і плодяться, наприклад мокриці у ванній трапляються досить часто. З 160 зареєстрованих типів мокриць (а в цілому їх близько трьох тисяч) тільки лічені одиниці зможуть винести сухе повітря.

Мокриці проживають в недосяжних ділянках під підлогою, шпалерами, кахлем. Самі комахи зможуть виникнути з темних кутів, щілин, при зберіганні вологих рушників або речей. Якщо ж затопили сусіди або підтікають труби, є значна ймовірність того, що ви виявите у себе в квартирі даних комах.

Для появи мокриць потрібні особливі атмосферні умови, однак дані спалаху їх навал тривають недовго. Мокриці не люблять світло і ведуть інтенсивний спосіб життя в нічний проміжок часу.

Боротися самостійно або викликати фахівців?

У боротьбі з шкідниками дивовижні не все без винятку кошти - деякі і зовсім марні. Наприклад, на дачі незалежна боротьба з ними призводить тільки до тимчасовому поліпшенню ситуації. Навіть якщо численні ракоподібні потрапляють в пастки або під атаку інсектициду, в кутах їх залишається досить, щоб продовжувати активно погіршувати вам життя.

До вирішення проблеми важливо підійти сукупно. Тільки лише висококласні дезінсектор конкретно розуміють, як і чим труїти мокриць, щоб вони пропали назавжди.

Позбавляємося різними засобами

Розповімо, як вивести комах будинку.

хімічними

В даний час в асортименті можна знайти спеціальні засоби, спрямовані не тільки проти мокриць, але і інших побутових шкідників. Більш популярні: «Дихлофос», «Тетрікс», «Кріт» і ін. Крім згаданих, прекрасно може допомогти гель німецького виробника Schabengel. По суті він вважається отруйною наживкою для ракоподібних. Багатофункціональний, застосовується майже для всіх паразитів.

Важливо! Пам'ятайте, що безпосереднє використання подібних речовин досить небезпечно, з цієї причини слід грунтовно слідувати інструкції і здійснити всі заходи, щоб діти, тварини могли без шкоди перебувати в приміщенні.

Неодмінно квартиру необхідно провентилювати і через зазначений час вимити оброблені поверхні.

Чим ще можна вивести неприємних ракоподібних?

народними

Як ще можна вбивати мокриць? Чи не менше результативними є народні способи, вони в першу чергу найбільш дешеві, при цьому не є небезпечними. Знищення комах за допомогою народних засобів можливо, крім того швидко, подібно застосуванню отрут.

Розглянемо основні способи як звільнитися від мокриць народними методами:

 • Рідкий склад з квасу, окропу - в співвідношення 100 гр на півлітра, розпорошується по приміщенню. Через день вже можливо змивати.
 • Борна кислота - готується склад в тій же пропорції, як і квасовий, метод використання подібний.
 • Хлорка - розводиться водою у співвідношенні 40 грам на один літр води, речовиною необхідно обробити всі підлоги, стіни.
 • Буде потрібно суміш з половини чайної ложки перцю, соди, тютюну - розвести в літрі води, після чого обробляти основні місця скупчення мокриць, а через деякий час необхідно змити водою з хлором.
 • Сіль - сиплеться по кутах, щілинах.
 • Віники березові - поставити по кутах на всю ніч, для мокриць їх дію як пастка, з ранку віники з комахами необхідно викинути.
 • Картопля - в цьому овочі робиться пайову отвір, готову пастку необхідно викласти в місце скупчення комах. Протягом ночі в картопля забираються велике число особин, з ранку пастка викидається.
 • Вапно - вельми ефективний спосіб в разі якщо з'явилася труднощі як звільнитися від мокриць в квартирі. Негашене хлорка поміщається в відро, виготовлена ​​місткість гаситься водою. Після проведених маніпуляцій необхідно впритул прикрити двері і не входити в кімнату кілька діб.
На замітку. Будь-який з методів негативно впливають на сферу проживання комах, з цієї причини, найімовірніше, вони обов'язково залишать окуповану зону.

Проте, в разі якщо причина, чому безпосередньо мокриці проживають в даній місцевості своєчасно не ліквідована, в такому випадку необхідно бути готовим до нового навалі невеликих непрошених сусідів.

Тепер ви знаєте, як знищити неприємних комах.

фото

На фото можна бачити, як боротися з комахами в своєму будинку.

Що не рекомендується робити?

Хімічні розчини не рекомендується використовувати в домашніх умовах. Це величезний ризик для дитини і домашніх тварин, які можуть піддаватися отруєння. При їх застосуванні необхідно бути дуже акуратними. Для того щоб захистити себе, краще використання хімікатів остерігатися.

Проблеми і труднощі

Ви швидше за все розумієте, що застосування хімії може бути небезпечним для здоров'я. З цієї причини поводитися з нею необхідно дуже акуратно. Безумовно, після того, як хімія зробила власну справу, її необхідно добре змести.

Важливо! Якщо в будинку діти, домашні тварини або алергіки, в період оброблення їх необхідно перемістити з квартири в інше місце.

При роботі з хімією застосовуйте рукавички і маску. Вікна залишайте розкритими. Також як і хлор, на комах дуже впливає негашене вапно.

профілактика

Відомо, що мокриці воліють воду. Для того щоб не допустити вторинного виникнення комах слід спостерігати за ступенем вологи в будинку. Корисні рекомендації:

 1. Після гідрофітних операцій постійно провітрювати ванну кімнату або залишати її відкритою.
 2. 1 раз на добу поверхні в приміщенні насухо протирати.
 3. Здійснювати у ванній кімнаті скрупульозну прибирання, приділяючи особливу увагу ділянкам під ванною, унітазом, раковиною.
 4. При наявності домашніх рослин спостерігати, щоб не було скупчення зайвої води в піддонах.
 5. Виносити покидьки кожен день.
 6. Білизна правильніше сушити на балконі або на вулиці, проте не у ванній.
 7. Своєчасно ліквідувати протікання, закладати щілини і тріщини в стінах.
 8. Встановити витяжку в ванній.

Як бути, якщо з'явилися знову?

Навіть в разі якщо з комахами ви впораєтеся, але не приберете першопричину їх появи, незабаром вони знову вас відвідають. Для того щоб повністю звільнитися від даних ракоподібних, необхідно регулярно зберігати чистоту в квартирі, часто провітрювати приміщення, уникати поява вогкості підлог, стін.

Без вологості комахи пропадуть. З цієї причини, грунтовно висушіть приміщення, упевніться в тому, що труби не відволожуються, не течуть.

Дивимося відео по темі:

Мокриці є предками ракоподібних, які розвивалися в водному середовищі, а після - перебралися на сушу. Певні види адаптувалися до різних місць проживання, завдяки чому можуть виживати в будь-яких умовах. На нашому сайті ви знайдете корисну інформацію про найпоширеніші різновидах мокриць, в тому числі і про білу.

висновок

Як бачимо, заходи, які необхідно вжити, не відрізняються особливою складністю, проте продуктивно зведуть до мінімуму всі без виключення можливості виникнення в будинку небажаних комах. В результаті, в разі якщо дотримуватися всі необхідні правила, то можливо бути цілком переконаним, що ваша житлоплоща буде захищена від такого роду малоприємній проблеми, як вторгнення мокриць. Тепер ви знаєте, як позбутися від цих комах раз і назавжди.

Схожі Статті