Застосування добрив для томатів: Малишок, Червоний велетень, Маг бор і інших

Для повноцінного розвитку помідорів необхідний комплекс мінералів - макро- і мікроелементів. До макроелементів, необхідним для вегетації рослин, відносяться азот, фосфор і калій.

Основними мікроелементами, без яких томати не зможуть нормально розвиватися і плодоносити, є бор, цинк, сірка, марганець і магній.

Сонце, вода, м'який клімат - ось, здавалося б, і все, що потрібно рослинам на вашому городі. Однак не все так просто.

Найщедріша, найродючіші землі рано чи пізно «втомлюється» - виснажується, втрачає корисні властивості, перестає вигодовувати своїх зелених дітищ. Як же допомогти і тим, і іншим?

Особливості готових підгодівлі

Основна мета готових добрив - заповнити ту саму нішу в харчуванні рослин, яку не може заповнити грунт цієї ділянки або району.

Причини можуть бути різні: убогість грунтового покриву, водна або вітрова ерозія, неписьменний сівозміну і т.п. Добрива за своїм хімічним складом поділяються на кілька груп.

 1. Органічні і органо. До органічних відносяться речовини виключно рослинного і тваринного походження - гній, торф, компост. Найчастіше їх заготовляють прямо на місці. Добрива такого роду покращують фізичні, хімічні, біологічні властивості грунту, повітряний і водний режим.
 2. Мінеральні. Речовини неорганічного походження. Бувають твердими і рідкими, однорідними і комплексними. За живильному елементу діляться на мікродобрива (цинкові, марганцеві, борні) і макродобрива (фосфор, калій, азот, кальцій, сірка).
 3. Бактеріальні. Ці препарати сприяють розвитку бактерій, що впливають на поживний режим грунту. У складі - певні види мікроорганізмів. Виділяють фітогормони, стимулятори росту, дренаж і меліоранти.

Пропонуємо переглянути відео про те, які добрива підходять для підгодівлі помідорів:

Плюси і мінуси

плюси:

 • Використання добрив робить роботу городника простіше і легше, дозволяючи при мінімалізувати витрати, але отримати при цьому великий урожай.
 • Препарати доступні за ціною.
 • Рослини стають більш стійкі до хвороб і шкідників.
 • Для використання препарату не потрібна спеціальна освіта - досить інструкції.

мінуси:

 • Недотримання дозувань, зазначених в інструкції, призводить до отруєння овоча.
 • Теж саме стосується і техніки безпеки: не звернувши увагу на клас небезпеки і не використовую захисні атрибути, легко отруїтися і людині.
 • Надлишок добрив негативно впливає на грунт.
Для томатів можна використовувати не тільки готові підгодівлі, а й нашатирний спирт, перекис водню, йод, дріжджі, золу, а також фосфорні добрива та комплексні.

Опис, способи застосування, ціна в МСК, СПб та інших великих містах

«Малишок» для томатів і перців

Судячи з відгуків, це препарат з такою ласкавою назвою подобається дуже багатьом. Та інакше і бути не може - він містить всі необхідні мікроелементи, важливі для розвитку і зростання помідорів: азот, фосфор, пісок, доломітове борошно, калій і торф. А ось хлору в ньому немає зовсім, тому ніжним листям не будете отримувати будь опіки. Цей препарат універсальний: «Малишок» можна використовувати і для замочування насіння, і для розсади, і для дорослих томатів.

«Малишок» можна використовувати також для підгодівлі баклажанів і перцю. Він стимулює ріст, підвищує якість грунтового складу і змушує кореневу систему формуватися інтенсивніше.

Схема використання:

Для замочування насіннєвого матеріалу використовуються наступні пропорції: - 30 мл препарату на 500 мл води. Термін - добу.

Для розсади: 10 мл добрива розводять в літрі води, ллють під корінь після появи першого листка.

Повторна підгодівля - після появи третього. Середня ціна - 25-30 рублів за 250 мл.

«Червоний велетень»

Ще одне безхлорне комплексне добриво, яке забезпечує розсаді томатів збалансоване харчування від посадки до плодоутворення. Підвищує врожайність, зменшує ураженість грибковими та бактеріальними захворюваннями.

Застосування: 1 ст. л. (Без гірки) вноситься на 10 л грунту перед висаджування розсади.

Пропорції для кореневих підживлень: 20 г розсіяти на 1 кв. м. Вартість - 60-90 рублів за 1 кг.

«Аммофоскі» для помідор

«Аммофоскі» випускається в гранулах. Велика кількість калію і сірки в складі (більше 14% і того, і іншого) роблять кущі більш стійкими до шкідників і стресових ситуацій, дозволяють нарощувати рясну зелену масу і багато плодів.

За рахунок того, що гранул повільно розчиняються в грунті, рослина отримує харчування тривалий час. Ще одні «плюс» - можливість підживлювати рослини в будь-який час року, крім зими. Аммофоскі не токсична, і не всмоктує зайвий азот, але при порушеннях правил дозування підвищує кислотність грунту.

Для першої підгодівлі достатньо 20 г на квадратний метр. Суміш розкидається по поверхні і закладається граблями. Під час висадки розсади в посадкову ямку додається по 1 ч.л. порошку. На етапі цвітіння і дозрівання помідорів під кущ можна вилити до 1 літра розчину.

У березні препарат можна розкидати по тане снігу, влітку і восени розчиняти в теплій воді, обов'язково видаляючи осад. Оскільки цей препарат відноситься до 4-го класу небезпеки, при роботі обов'язково потрібно використовувати захисний одяг, рукавички та маску. Ціна починається від 99 руб. за кг.

«Нітрофоска»

Ще одна гранульована суміш для помідор з класичним комплексом NPK (фосфор, азот, калій).

Список її переваг великий: гранули добре і без залишку розчиняються у воді, не злипаються при зберіганні, завдяки високій концентрації основних елементів зростання сільськогосподарських культур помітно прискорюється, а врожайність підвищується на 30-40%.

Але і недоліки істотні: термін зберігання препарату становить всього півроку, а перевищення дозування (навіть мінімальне) призводить до накопичення нітратів в плодах.

Нітрофаска легко запалюється і може вибухнути при недотриманні заходів обережності!

З 3 існуючих різновидів добрива для підживлення помідорів підходять сірчанокисла і фосфоритне. При вирощуванні в промислових масштабах гранули розсипають на грунті перед висадкою, але в приватних господарствах зручніше насипати гранули в лунки.

Пропорції такі: 1 ст.л. на лунку перед висадкою.

Для приготування рідкого розчину 50 г речовини розчиняють в 10 л теплої води. Таким же розчином можна полити розсаду через 2 тижні після пересадки. Вартість варіюється в межах 25-30 рублів за кг.

Пропонуємо переглянути відео про препарат «Нітрофоска»:

«Богатир»

«Богатир» - органоминеральное добриво в рідкому вигляді. Гумінових речовин в складі - 18%, азоту - 21 г / л, фосфору - 48 г / л, калію - 72 г / л.

Рідке органоминеральное добриво Богатир «Для Томатів і Перцев» містить повний набір поживних речовин, необхідних для повноцінного росту і розвитку рослин Рекомендовано для підгодівлі розсади томатів і перців. Зміст гуматов - 18%

Для підгодівлі коренів 10 мл добрива розводять в 1 літрі води, використовують з дня появи першого аркуша 1 раз в 2 тижні. Для обприскування ліостьев частку препарату зменшують в 2 рази. Ціна: 70 руб. за 0, 3 літра.

«Байкал»

Використання добрива «Байкал» для томатів дозволяє зібрати урожай до 4 разів більше, ніж при використанні простої органіки. Щотижневе обприскування дає прибавку від 50 до 100%, замочування - від 10 до 60%. Смакові якості томатом поліпшуються, підвищується термін лежкости плодів. Крім того, повністю зникають шкідливі шкідники, фітофтороз, при ранніх заморозках і посуха стійкість підвищується в рази.

До складу препарату входять молочнокислі бактерії, дріжджі, азотофиксирующие і фотосинтезуючі бактерії.

На 1 літр обсягу даної підгодівлі міститься близько 1 мільярда ефективних мікроорганізмів. Цей дуже вигідна розробка - з 1 літра отримують 1000 литров добрива.

Використовувати препарат для кореневих підживлень можна тільки в тому випадку, якщо ґрунт прогрівся до 12-15 градусів, інакше бактерії замерзнуть. Розводять в пропорції 1: 1000. Для підвищення родючості землі грядки восени мульчують тирсою і поливають розведеним препаратом. Навесні обробку добривами необхідно повторити. Вартість - від 600 рублів за літр.

«Маг бор»

Екологічно чисте добриво для томатів останнього покоління.

плюси:

 • Підвищує стійкість до грибків.
 • Підвищує родючість кислих грунтів, врожайність і якість.
 • Чи не обмежена агрохімічна придатність.

Пропорції для робочого розчину: 15-20 г на 10 л води, обприскування проводиться після формування повноцінного листа. Для кореневого підживлення препарат розкидають по ділянці, а після його перекопують.

Пропорції: 25 г на 2-3 кв.м землі. Добриво вважається відносно безпечним, але від дітей і домашніх тварин його потрібно ховати. Ціна - 20 руб. за 100 г.

«Гумі омі» для томатів, баклажанів і перцю

Натуральне, органічне добриво «Гумі омі» призначене для томатів, баклажанів, перцю на основі курячого посліду, що містить повний набір мікро- та макроелементів (в тому числі мідь, бор і добриво Гумі).

Застосовують в сухому вигляді або розведеним у воді. Для підгодівлі 6 столових ложок препарату наполягають в 10 літрах води 2-3 години. Даний препарат є стимулятором росту, він допомагає рослинам зміцніти, і значно підвищити опірність до різних хвороб і грибкових інфекцій.

Також він захищає посадки від нападів комах, виділяючи фунгіциди, що відлякують тлю, плодожорку, павутинного кліща та інших шкідників. Оброблена гуматами розсада легше переносить пересадку у відкритий грунт, менше хворіє, ставати більш стійкою до перепадів температури.

Можна використовувати кожні 2 тижні. Вартість: 36 рублів за 700 г.

«Зав'язь»

Даний препарат стимулює утворення зав'язей томатів навіть при несприятливих погодних умовах, збільшує загальний і ранній урожай на 30%, підвищує якість продукції. Препарат «Витязь» є порошок білого кольору без запаху.

Для підгодівлі помідорів 2 г добрива розводять в 2 літрах води кімнатної температури, ретельно перемішують, настоюють 10-15 хвилин і використовують протягом 24 годин.

Якщо необхідно підвищити врожайність, то води слід взяти в два рази менше. Обробку потрібно проводити в суху безвітряну погоду, в ранкові або вечірні години.

Вартість: 50 грн. за 2 м

«Хом»

Основна складова препарату «Хом» для томатів - хлорокис міді. Засіб сумісно з іншими препаратами для обробки: покриваючи листову пластинку тонкою плівкою, не дає інфекції проникати вглиб тканин. 40 г порошку розводяться 10 літрами теплої відстояної води і використовують відразу ж. За період вегетації обробку слід провести 4 рази (з інтервалом в 5 днів). Додавши літр молока на відро розчину, можна збільшити здатність препарату утримуватися на листках.

Металеві ємності для розмішування цього препарату використовувати не можна! Середня вартість добрива - 27-30 руб. за 20 гр.

«Атлет»

Це екологічно чисте, неагресивна речовина, яка стимулює формування кореневої системи томатів, запобігає витягуванню стебел рослини, збільшує врожайність. Він не завдає шкоди комах і безпечний для людського організму. Продається в ампула по півтора мілілітра. Обприскування проводять, коли у рослини сформується третій лист: 15 г речовини розводять в 10 л води. Через 7 днів проводять повторне, ще через тиждень - третє (можна зробити розчин більш концентрованим).

Після поливу під корінь поливати можна тільки через 2-3 дня. Якщо обприскували - через добу. Вартість: 13-20 руб. за 1, 5 м

висновок

Урізноманітнити «меню» рослин обов'язково потрібно, але це вимагає грамотного підходу. Надлишок і недолік, поживних речовин негативно позначається на врожайності, тому обробка кожен культури вимагає знання певних правил. Городники не народжуються досвідченими - вони вчаться, прислухаючись до порад книг і фахівців. Дотримуйтеся заходів інструкцій, дбайливо поводьтеся зі своїми рослинами - і вони дадуть відповідь вам здоровим видом і смачними плодами.

Схожі Статті