Зберігання кабачків в погребі не зажадає від вас особливих зусиль

Недостатньо тільки виростити врожай - необхідно його ще й зберегти. Щоб цілу зиму балувати своїх близьких різноманітними стравами з кабачків, хороша господиня повинна знати деякі тонкощі їх зберігання.

Хочеться відзначити що кабачки мають в своєму складі багато корисних і таких необхідних людському організму вітамінів і речовин. Наші поради допоможуть Вам дізнатися, як зберегти кабачки свіжими на зиму в погребі.

дезінфекція льоху

Турбуватися питанням підготовки льоху слід ще влітку. Щоб уберегти Ваш урожай від цвілевих грибків і хвороботворних мікроорганізмів, приміщення слід добре продезинфікувати. Найдоступнішим способом є побілка стін вапном.

Щоб приготувати вапно, Вам будуть потрібні 1 відро вапняного тесту і 5-6 відер води. В отриману суміш можна додати мідний або залізний купорос, взятий в співвідношенні: 1 кг купоросу на 1 відро побілки.

Іншим популярним способом дезінфекції є обкурювання сірчистим газом, який згубно діє на шкідників. Після підпалу Черепкова сірки або сірчаних шашок слід негайно покинути приміщення. Двері в льох щільно закриваються, і кілька діб входити туди не можна. Після закінчення цього часу льох або підвал відкривається для провітрювання.

Але пам'ятайте, що в середині спекотного дня краще не провітрювати, оскільки проникли в приміщення тепле повітря призведе до утворення на стінах і стелі конденсату.

Всі наявні полки, стелажі та ящики краще продезинфікувати окремо. Для цього їх потрібно обробити розчином мідного купоросу або формаліну, а потім винести на вулицю. Не зайвим буде пофарбувати дерев'яні полиці оліфою.

Температура зберігання

Рекомендована температура для зберігання кабачків в погребі варіюється від +4 до +10 градусів Цельсія. Як утеплювач для холодного льоху підійдуть газонаповнені полімерні матеріали, наприклад, пінополістирол.

оптимальна вологість

Оптимальна вологість для зберігання цих овочів складає близько 85-90%. У приміщенні з більш високою вологістю кабачки почнуть швидко гнити. У боротьбі з надлишковою вологістю повітря допоможуть вентилятори або спеціальні абсорбуючі речовини (наприклад, гашене вапно, хлорид калію, сірчана кислота). Але не забувайте, що надмірна сухість також шкідлива. У дуже сухому погребі кабачки можуть підсохнути і втратити свій соковитий смак.

Перевага і небажані «сусіди»

Щоб зберегти врожай максимально довго, слід приділити увагу питанню про сумісність продуктів. Як відомо, не всі плоди можна зберігати разом, оскільки деякі з них можуть згубно впливати на інші.

Кабачки можна сміливо зберігати поруч з гарбузами, перцями і огірками. А ось сусідства з картоплею, цибулею і часником слід уникати, так як ці плоди можуть просочити своїм запахом кабачки, і ті втратять свій смак.

А якщо ви задалися питанням: «Як зберегти кабачки на зиму в погребі по сусідству з капустою і чи можна?», То поспішаємо вас засмутити, робити це небажано. Оскільки капуста виділяє вологу і тепло, що скоротить терміни зберігання кабачків. Поганими сусідами будуть яблука і помідори, що виділяють велику кількість етилену, який прискорює дозрівання плодів.

важливі правила

Перш ніж починати ламати голову питанням, як зберігати кабачки на зиму в погребі, варто задуматися які сорти краще для цього підійдуть. Довше за всіх інших можуть зберігатися такі товстошкірі зимові сорти кабачків, такі як Золотий кубок, Фестиваль, Грибовський.

З ранньостиглих сортів для зберігання підходять: Аеронавт, Грушовидний, Якір, жовтоплідного, Арліка, Негреня. Добре зберігаються італійські кабачки цукіні, наприклад, Золотинка, Циганча, Чорний красень, Зебра, Неро де Мілано. Крім подовженої форми ці кабачки відрізняються товстою шкіркою і дрібними насінням.

готуємо кабачки

Зберігати можна тільки зрілі плоди, шкірка яких вже загрубіла і ущільнився. Відрізнити такі кабачки можна по характерному глухому звуку, що лунають при простукуванні плодів. Уважно огляньте кожен кабачок. Для зберігання підійдуть тільки ті, на шкірці яких немає подряпин і вм'ятин. Плоди з пошкодженої шкіркою швидко зіпсуються і підданий такій же небезпеці весь урожай. Зрізати кабачки слід тільки гострим ножем.

Зверніть увагу на плодоніжки плода. Для довгого зберігання підійдуть тільки кабачки з щільною, але соковитою плодоніжкою. Перестиглі плоди з підсохлої плодоніжкою вже втратили свій ніжний смак і довго не збережуться.

Зрізуючи кабачки, необхідно залишити ніжку 5-6 см, яка захистить плід від проникнення збудників інфекцій. Після збору врожаю кабачки слід очистити від землі і підсушити на сонці. Під дією ультрафіолетових променів їх шкірка загрубіє ще більше і зможе краще захистити соковиту м'якоть. А ось мити кабачки ні в якому разі не можна!

У чому краще зберігати?

Хорошим варіантом для зберігання будуть дерев'яні ящики-стільники з шаром тирси всередині. Якщо у Вас немає дерев'яних ящиків, можна використовувати звичайні картонні коробки. Деякі дачники воліють зберігати кабачки в закріплених до стелі сітках.

Для зберігання підійдуть і стелажі, посипані сіном. Але пам'ятайте, що кабачки краще розміщувати на верхніх полицях стелажів.

терміни

Терміни зберігання кабачків визначаються їх сортом. Ранньостиглі сорти, як правило, зберігаються не більше декількох місяців. Зимові сорти Золотий кубок і Грибовський спокійно пролежать до середини зими. Сорт Фестиваль може зберігатися до 10 місяців. А цукіні можуть радувати Вас своїм смаком до нового врожаю.

різні способи

Запам'ятайте, що кабачки не повинні стикатися один з одним. Добре зарекомендував себе спосіб зберігання плодів в сітках. Кожен кабачок поміщається в окрему сітку, яка потім підвішуються до стелі або до високих полицях.

Якщо Ви вирішили зберігати кабачки на полицях стелажів, викладіть їх соломою, хвоєю або вощеного папером. Укладаються кабачки тільки в один ряд, хвостиками догори. Розмістити стелажі слід подалі від вентиляційних отворів, так як кабачки дуже чутливі до холодного повітря.

Крім того, кожен плід можна загорнути в м'яку тканину, це вбереже кабачки від світла, здатного спровокувати проростання насіння, і заморозків. Зберігати плоди можна і в дерев'яних ящиках або картонних коробках.

Кабачки, укладені в ящики і коробки, засипаються великою кількістю сухих тирси, сіна або соломи. Небажано розставляти ящики з кабачками на підлозі, краще помістити їх на високі полиці. В кінці літа і початку осені починається пора зимових заготовок. Наші експерти підготували статті про те, як зберігати взимку кабачки в квартирі, а також як правильно їх заморозити, сушити і в'ялити.

Вибираючи легкі сорти і правильну тару для зберігання, підтримуючи оптимальний температурний режим і дотримуючись деякі інші нескладні правила, Ви зможете максимально довго зберігати свій урожай. Сподіваємося, що поради цієї статті допомогли вам дізнатися, як зберігати кабачки взимку в льосі.

Схожі Статті