Зберігаємо користь: як правильно заморозити капусту брокколі на зиму в домашніх умовах?

Брокколі - це однорічна рослина сімейства капустяні. Капуста брокколі була отримана за допомогою гібридизації та є генетичним попередником цвітної капусти і її близьким родичем.

У їжу вживаються частини рослини - не розкрилися суцвіття, які представляють собою «головки» зеленого або фіолетового кольору.

Брокколі - продукт з високим вмістом білка, що містить вітаміни та мінерали, амінокислоти, клітковину. Цей овоч корисно вживати в їжу людям з серцево-судинними захворюваннями, а також для профілактики ракових захворювань.

Замороження є одним із способів зберігання капусти в домашніх умовах, а ось про те, чи можна зберігати брокколі в погребі чи підвалі, ви можете дізнатися на нашому сайті.

плюси методу

Чи можна заморожувати капусту брокколі на зиму? Заморожені на зиму продукти зручніше зберігати, вони завжди під рукою, економлять час і сімейний бюджет. Про інших способах зберігання брокколі, а також про те, як висушити капусту на зиму в домашніх умовах, ви можете дізнатися з наших статей.

Заморозити можна все, і брокколі не виняток, найголовніше, щоб процес заморозки був виконаний правильно.

Заморожена капуста брокколі: користь чи шкода? Капуста брокколі, що пройшла правильну заморозку, зберігає в собі корисні властивості і смакові якості свіжої капусти.

Основні правила

Як заморозити брокколі на зиму свіжим? Заморожувати брокколі найкраще в середині літа, в червні - липні.

Для заморозки потрібно вибрати наймолодші і зелені суцвіття, яких не торкнулися шкідники і без слідів гнилі і ударів.

Ідеальним буде, якщо ви будете збирати свіжу капусту зі своєю грядки або купувати на ринку.

Як підготувати капусту брокколі для заморозки на зиму? Чим краще буде стан овочів, тим довше буде їх зберігання в морозилці. А щоб підготувати овоч до заморожування потрібно виконати ряд наступних простих дій:

  1. Промийте овоч проточною холодною водою, щоб змити пестициди і забруднення. Якщо на брокколі є комахи, то замочіть її в соляному розчині на пів години, а потім сполосніть.
  2. З брокколі видаліть все листя, зріжте жорсткі стебла. Суцвіття розберіть на більш дрібні, щоб всі вони були приблизно одного розміру.

У чому морозити капусту брокколі?

Заморожувати брокколі найкраще в герметичних поліетиленових пакетах або контейнерах, з яких по можливості видалений весь повітря.

Розкладіть капусту в пакети невеликими порціями, щоб згодом було зручно діставати потрібну кількість. А також не забудьте вказати дату заморожування.

Де заморожувати капусту брокколі? Капусту брокколі заморозити можна в звичайній морозильній камері без сторонніх запахів, бажано з функцією швидкої заморозки.

При якій температурі заморожувати капусту брокколі? Оптимальною температурою для заморозки брокколі на довгострокове зберігання буде температура від-18 ° C до -23 ° C.

терміни зберігання

Правильно заморожений овоч зберігається до дев'яти місяців у звичайній морозилці, а у відділі з глибоким заморожуванням - до чотирнадцяти місяців.

Особливості

У чому особливість заморозки капусти брокколі на зиму для дитячого харчування?

До вибору овочів для дитини підходите особливо ретельно. Вони повинні бути без пошкоджень і жовтизни. Вибирайте тільки молоді тверді суцвіття.

Як заморозити брокколі на зиму для дитини або дітей? Якщо малюк страждає харчовою алергією, то потрібно вимочувати брокколі перед заморожуванням протягом 1-2 годин. Особливо якщо овоч був придбаний вами, а не вирощений на власній грядці.

Використовуйте для заморозки невеликі контейнери. Овочі заморожувати в сухому вигляді, щоб не утворювалося багато льоду.

Чи можна заморожувати капусту брокколі спільно з цвітною капустою? Замороження цвітної капусти абсолютно ідентична заморожування броколі. Ці два овоча можна заморожувати разом, особливо зручно тим, хто часто готує з двох капусти.

Про те, як заморожувати брюссельську капусту в домашніх умовах, а також про замороження білокачанної на зиму читайте на нашому сайті.

способи

Як заморозити брокколі на зиму в домашніх умовах? Для заморозки брокколі використовується бланшування.

Це процес, який руйнує особливу речовину, що міститься в капусті, при цьому зберігається смак і запах капусти після розморожування.

Бланшувати капусту брокколі можна двома способами:

У каструлі

Ставимо на вогонь каструлю, заповнену водою на дві третини. Другу каструлю готуємо з крижаною водою. Коли вода закипить, опускаємо в неї брокколі, кип'ятимо 1-2 хвилини, потім опускаємо в крижану воду.

Порада! Для збереження яскравого зеленого кольору брокколі додайте в холодну воду сік половини лимона.

В пароварці

В пароварці обробіть овочі протягом 3-4 хвилин.

Після бланшування виймаємо капусту і залишаємо сушитися на кухонному рушнику.

Щоб брокколі залишилися після заморозки такими ж смачними і хрусткими, найкраще заморожувати їх в сухому вигляді.

Заморожувати капусту брокколі на зиму дуже просто, головне дотримуватися всіх правил заморозки і зберігання. Тоді зелений овоч буде радувати вас своїм смаком до наступного сезону.

Схожі Статті