Зберігаємо смак і користь - чи можна зберігати сиру, варену і смажену картоплю в холодильнику?

Очищений сиру і приготований картопля, як відомо, не може довгий час зберігатися на повітрі, навіть в холодильнику. Він темніє, сохне і втрачає свої смакові якості.

При цьому у кожного картоплі, в залежності від виду його обробки, свої певні умови і терміни зберігання.

У цій статті ми поговоримо про те, як правильно зберігати картоплю, дізнаємося чи можна зберігати його в холодильнику. А також відкриємо невеликий секрет, як збільшити термін зберігання цього овоча.

Зберігання очищеної картоплі

Очищену картоплю можна зберігати тільки в воді. Овоч має бути добре вимитий від бруду і поміщений в каструлю з чистою водою. Детальніше про правила зберігання очищеної картоплі у воді читайте в нашій статті.

На відкритому повітрі продукт дуже швидко потемніє через вступ в реакцію крохмалю в його складі з киснем. У холодильнику очищені плоди можуть зберігатися про запас близько доби.

Якщо ви хочете збільшити термін зберігання сирої картоплі без шкірки до декількох днів - його можна заморозити. Для цього:

  1. вимитий і підсушений продукт поміщається в поліетиленовий пакет і добре зав'язується;
  2. після чого вирушає в морозильну камеру.
УВАГА: У вакуумних пакетах і контейнерах така картопля може зберігатися кілька місяців.

Детальніше про те, як правильно зберігати очищену картоплю, ми розповідали в цій статті.

Як зберегти варений овоч?

Якщо ви зварили більше картоплі, ніж змогли з'їсти на обід, її можна зберегти до наступного прийняття їжі в холодильнику. Але слід пам'ятати кілька важливих правил:

  1. Варену картоплю повинен знаходитися в холодильнику, в каструлі з щільно закритою кришкою.
  2. Який же термін зберігання вареного овоча в холодильнику? Тримати готовий продукт в такому вигляді можна не більше двох діб.
  3. Навіть якщо за виглядом і запахом на третій день картопля здається вам їстівної - її не рекомендується вживати в їжу. Вона може бути небезпечною, так як починається період розпаду, з'являється отруйна слиз, небезпечна для здоров'я людини. Тому краще викинути залишок картоплі, ніж бути ним отруєним.

Збільшити термін зберігання готового продукту можна також за допомогою вакуумного контейнера. При відсутності кисню, картопля зможе пролежати в холодильнику навіть тиждень, але смакові якості все одно вже будуть не ті.

Чи можна продовжити життя смаженої картоплі і на скільки?

Смажену картоплю люблять все, і найсмачніша - свіжа, горяченькая, тільки що приготовлена. Краще смажити її прямо до столу, невеликими порціями. Зберігати довго приготований при високій температурі, та ще й в маслі, продукт не рекомендується.

Але якщо все ж надлишки після трапези залишилися, упакуйте їх у харчовій контейнер або миску, щільно закрийте кришкою і помістіть в холодильник. Смажена картопля зможе зберігатися в таких умовах не більше 24 годин. Потім він втратить зовнішній вигляд, смакові якості і навіть стане небезпечним для здоров'я.

Є, звичайно, варіант, помістити смажений продукт в вакуумну упаковку, а потім направити в морозильник, тоді термін зберігання збільшиться до декількох діб. Але навіщо? Смак від цього стане тільки гірше і користі від цього точно не буде ніякої.

ВАЖЛИВО: Температура зберігання повинна бути не більше 3-4 градусів. У смаженої картоплі накопичуються канцерогенні речовини.

Чому не можна довго тримати в холодильній камері?

Практично в будь-якому термічно обробленому продукті при тривалому зберіганні починають розвиватися мікроорганізми і цвіль.

Картопля відноситься до швидкопсувних продуктів, і в готовому вигляді його не рекомендується зберігати довгий час навіть в холодильнику. Він не тільки втрачає свої корисні властивості і смак, але і стає Слизький, неїстівним і навіть небезпечним для здоров'я, оскільки може викликати серйозний розлад кишечника і важке отруєння.

А сирої очищену картоплю при довгому знаходженні в воді в холодильнику або при заморожуванні, стає водянистим і несмачним. Тому краще цей продукт брати завжди свіжим, і в тій кількості, яка необхідна для приготування страви на 1 раз.

Докладний огляд способів, де і як зберігати картоплю, ви знайдете в окремій статті. А поки пропонуємо ознайомитися з тим, як зберегти коренеплід в квартирі, в погребі, на балконі, в ящику і в овочесховище.

висновок

Сьогодні ви дізналися, скільки і як можна зберігати очищений, варена і смажена картопля в холодильнику. І чому краще цього не робити взагалі. Їжте завжди свіжі продукти і будьте здорові!

Схожі Статті