Збираємо надійний дачний помічник - парник з профільної труби своїми руками

Основна частина будь-якої теплиці або парника - каркас.

Його міцність забезпечує зручність користування конструкцією і її довговічність.

Виготовляється і з дерева, і з пластика, але метал - найнадійніше рішення.

Розглянемо особливості облаштування теплиці з профільної труби і технологію її будівництва своїми руками.

характеристика конструкції

Будівництво парника з профільної труби не вимагає технічних знань або використання професійного інструменту. Садовод може сам вибрати відповідну форму конструкції.

Для каркаса парника використовується два види профільних труб:

 • 40х20 мм - каркасні рами;
 • 20х20 мм - сполучні перемички між рамами.

У разі будівництва арочної теплиці, рекомендується покупка готових елементів.

Для згину профільної труби використовується особливий дорогий інструмент - трубогиб.

Але він ніколи не виправдає свою ціну, якщо буде використаний один раз під час будівництва теплиці. Своїми руками зводяться тільки двосхилі теплиці з прямими стінами.

Популярність конструкцій з профільної труби пояснюється тим, що кріпити листи полікарбонату - основу укриття теплиці на профіль - в рази простіше, ніж на труби круглого перетину. Та й каркас з оцинкованої профільної труби прослужить довше будь-якого аналогічного матеріалу.

Конструкція парника з профільної труби включає каркас і покривний матеріал. Саме від каркаса залежить міцність і надійність готової конструкції. Каркас в свою чергу складається з трьох частин:

 • нижньої обв'язки;
 • верхньої обв'язки;
 • дуги.

Що вирощують?

Парник може бути стаціонарним або тимчасовим, відповідно, з фундаментом і без нього. Стаціонарні парники використовуються для вирощування розсади та декоративних квітів, тоді як тимчасові конструкції бережуть рослини від різких перепадів температури повітря і пізніх заморозків. Профільні труби частіше використовують для облаштування цілорічних теплиць.

Стаціонарна парникова конструкція нерідко використовується і для вирощування сезонних овочів, зелені. Наприклад, огірків, перцю і низькорослих томатів. Досвідчені дачники експериментують з вирощуванням кабачків, гарбуза і баклажан.

Плюси і мінуси

Тепличне вирощування має свої плюси і мінуси. Серед основних переваг виділимо:

 1. Можливість продовження посадкового сезону. Посадка проводиться раніше, ніж у відкритий грунт, тому і етап дозрівання наступає раніше, залишаючи садівникам час на повторний цикл посіву.
 2. Парниковая конструкція вбереже від поганих погодних умов у вигляді сильного дощу, вітру або заморозків, які можуть нашкодити рослинам.
 3. Чи збереже посадки від шкідників - в закрите «приміщення» немає доступу птахам і літаючим комахою.
 4. Спостерігається економія посадкового матеріалу. У парнику створюються умови, максимально наближені до ідеальних, для якісного вирощування рослин. Це гарантує практично 100% проростання всіх насіння і вкорінення живців.
 5. Можливість контролювати процес вирощування від початку і до кінця за рахунок зміни вручну основних параметрів мікроклімату парника: рівня вологості і температури повітря.
 6. Конструкція з профільних труб простоїть довго, вона зносостійка. Можна надовго забути про ремонт парника або заміні основних елементів.

Коли є позитивні сторони, обов'язково знайдуться і недоліки:

 1. У парнику є ризик перегріву посадок. Без належної вентиляції в спекотний літній день рослини отримують надмірну кількість світла і тепла, що негативно позначається на їх стані.

  Необхідність контролю кількості вологи всередині. І надлишок, і недолік вологи негативно позначаться на стані рослин.

 2. Доведеться витратити час і гроші на правильний догляд і технічне обслуговування парника. Закупівля матеріалів для будівництва, регулярні поливи і обігрів, прибирання, заміна ґрунту - все це коштує грошей і займає час.

Парник з профільної труби

Своїми руками зробити невеликий парник не так вже й складно. Потрібні невеликі знання слюсарної справи і вміння працювати зі зварюванням.

Є кілька основних моментів, які потрібно врахувати при зведенні парникової конструкції з профільної труби.

Вибираємо покривний матеріал

УВАГА! Саме від правильно підібраного укривного матеріалу залежить якість отриманого врожаю: помилка при виборі загрожує загибеллю посадки ще на етапі розсади.

На ринку представлено пропонується 4 основних типи укривних матеріалів:

 1. Скло - користується високою популярністю завдяки високим захисним властивостям. Засклений парник захистить посадку від заморозків, пропускаючи сонячне світло і зберігаючи тепло. Мінуси матеріалу: висока вартість, складність монтажу і мала міцність.
 2. Поліетилен - доступний матеріал, нині використовується рідко через невисоку міцності і псування під прямими сонячними променями.
 3. Нетканий матеріал - добре пропускає світло і воду, забезпечуючи посадкам захист від негативних погодних факторів. Мінуси: недовговічність. Наприклад, спанбонд або лутарсіл як укриття парника прослужать не більше 5 років. Міцність їх також не надто висока, укриття може порватися під час сильного вітру або під вагою шару снігу.
 4. Полікарбонат - твердий полімер, який характеризується високою міцністю при малій вазі. Забезпечує теплиці ряд теплоізоляційних характеристик за рахунок хорошого розсіювання сонячних променів. Працювати з полікарбонатом легко, тому його часто використовують при створенні парників своїми руками.

Як зробити каркас міцним?

Якщо спочатку використовувана для створення каркаса профільна труба не була захищена від агресивного впливу зовнішнього середовища, доведеться подбати про неї на етапі будівництва.

Досить придбати в спеціалізованих магазинах один із засобів, що забезпечують каркасу захист перед процесами корозії. Останні нерідко призводять до псування всієї конструкції.

підготовка креслень

На даному малюнку представлені креслення парника з профільної труби з можливими розмірами.

Перш ніж приступити до будівництва парника, необхідно зробити креслення, визначитися з типом конструкції, провести заміри, на підставі яких і буде створюватися проект.

УВАГА! Немає потреби в самостійному створенні креслень. Готовий проект можна знайти на одному з численних будівельних інтернет-порталів або в спеціалізованій літературі.

Інструкція по будівництву парника з профільної труби

Під парник з профільної труби можна укласти легкий фундамент, який захистить від надходження холодного повітря ззовні, або капітальний (заливається бетоном). У другому випадку попередньо робляться заставні з метою кріплення надалі металевих стійок.

Профільна труба нарізається відрізками розмірністю, що відповідає конструкції.

Для арочного парника знадобляться дуги. Якщо ж мова йде про профільні трубах, зігнути їх в дугу можна за допомогою бетонного кільця.

Як можна зігнути трубу в дугу за допомогою саморобного трубогиба ви можете подивитися на даному відео:

УВАГА! Конструкцію можна посилити, приварив поперечну планку з профілю у верхній частині дуги.

З профілю нарізається потрібну кількість вертикальних стійок довжиною в 65 сантиметрів. На них будуть фіксуватися дуги.

ВАЖЛИВО! Якщо хочете встановити розбірний парник, то в місці з'єднання дуг і стійок використовуйте болти. В іншому випадку вибрати потрібно зварювання.

Після закріплення дуг в стійках потрібно виготовити з профілю двері і вікна теплиці по попередньо знятим розмірами.

Коробки з'єднуються в єдине ціле з каркасом за допомогою зварювального апарату або болтів і гайок у випадку якщо ви збираєтеся розбирати свій парник на зиму.

Подивитися інші парники які Ви також зможете зібрати або зробити своїми руками можна тут: З пластикових пляшок, З ПВХ, З дуг, З полікарбонату, З віконних рам, Для розсади, Для огірків, Під плівку, На дачу, Для перцю, Зимовий парник, прекрасна дача, Урожай вдалий, Пролісок, Равлик, Даяс УВАГА! Після завершення зварювальних робіт шви обробити ґрунтовкою, можна значно підвищити надійність з'єднання.

Як бачите, маючи елементарні навички роботи зі зварювальним апаратом і болгаркою, можна спорудити парник або теплицю з профільної труби своїми руками. Часу і сил це зажадає чимало, але все компенсують хороші врожаї, вирощені в комфортних тепличних умовах.

Схожі Статті