Здоровань з Голландії - опис характеристик чудового сорту томату «Бобкат»

Як вибрати сорт томата, який поєднує в собі всі найкращі свої якості? Щоб і врожайність була висока і смакові якості радували, і проти хвороб з шкідниками стійкий був.

Думаєте це чудо? Ні, такий сорт томатів є і це - Бобкат F1, про нього ми з вами і поговоримо. У цій статті ви знайдете докладний опис сорту, його основні характеристики, особливості агротехніки і тонкощі вирощування, здатність протистояти хворобам.

Томат Бобкат F1: опис сорту

Назва сортубобкат
ОригінаторSyngenta, Голландія
термін дозрівання120-130 днів
формаплоди плоско, злегка ребристі біля плодоніжки, щільні і глянцеві
колірв стадії зрілості червоного кольору
Середня маса томатів180-240 грам
Висота50-70 см
застосуванняуніверсальне, добре виражений томатний смак з помітною кислинкою, застосовуються як в свіжому вигляді, так і для переробки на томатопродукти
урожайність сорту4-6 з кв.м
особливості вирощуванняПосів за 60-65 днів до висадки, схема посадки 50х40 см, 6-8 рослин на 1 кв.м, пікіровка на стадії 2х справжніх листків
Стійкість до хворобСтійкий до вертіціллезу і фузаріозу

Прогрес не стоїть на місці, і сільськогосподарська галузь тому не виключення. «Бобкат» можна без всяких сумнівів назвати революційним гібридним сортом. Цей гібрид був отриманий селекціонерами з Голландії. У Росії отримав реєстрацію в 2008 році, з тих пір заслужив визнання, як садівників-городників, так і фермерів, які вирощують томати в великих кількостях для продажу.

Це середнє по висоті рослина, приблизно 50-70 сантиметрів. Томат «Бобкат» відноситься до групи гібридних сортів томатів. Призначений він для вирощування, як у відкритому грунті, так і в теплицях. Кущ за своїм типом відноситься до детермінантний, штамбові. Висота куща томата «Бобкат» часом може досягати і 1, 2 м.

З моменту висадки розсади до появи перших плодів сортовий зрілості проходить приблизно 120 130 днів, тобто рослина пізньостиглих. Гібрид стійкий до всіх основних захворювань томатів.

Крім ряду чудових властивостей цей сортовий гібрид має досить непоганий врожайністю. При належному догляді і створення відповідних умов з 1 кв. метра вдавалося отримати по 8 кілограм чудових помідор, але це швидше виняток, середня врожайність становить 4-6 кілограм.

Порівняти врожайність сорту Бобкат з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
бобкат F14-6 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща

Гідності й недоліки

Серед основних переваг томата Бобкат Ф1, які відзначають як любителі, так і професіонали слід неодмінно виділити:

 • стійкість до шкідників і основних захворювань;
 • легко переносить спеку і нестачу вологи;
 • дає хороший урожай;
 • високі смакові якості плодів;
 • універсальність використання томатів.

З недоліків наголошують на тому, що сорт є пізньостиглі, врожаю доводиться довго чекати і не всі регіони підійдуть для нього.

Характеристики

характеристики плодів

 • Після того як плоди досягнуть своєї сортовий зрілості, вони знаходять яскраво-червоний колір.
 • Вага зрілих томатів становить приблизно 180-240 грам.
 • М'якоть м'ясиста, досить щільна.
 • За формою помідори округлі, трохи сплюснуті.
 • Кількість камер в плодах томатів від 4-7,
 • зміст сухих речовин від 6 до 6, 5%.
На відміну від багатьох інших сортів, де перші плоди крупніше тих, що з'являються пізніше, ці плоди зберігають свою вагу і розмір протягом усього сезону плодоношення.

Порівняти вага плодів даного сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
бобкат F1180-240 грам
прем'єр120-180 грам
король ринку300 грам
Полбіг100-130 грам
Столипін90-120 грам
Чорна гроно50-70 грам
солодка гроно15-20 грам
Кострома85-145 грам
Буян100-180 грам
Президент F1250-300

Перш за все, цей гібрид дуже хороший для вживання в свіжому вигляді. Робити з нього домашні консервації теж можна. Завдяки ідеальному поєднанню кислот і цукрів в його складі, з цих томатів виходить прекрасний сік і томатна паста.

фото

Ознайомитися з помідорами сорту «Бобкат» F1 можна на фото:

На нашому сайті ви знайдете корисні і інформативні статті про те, які є секрети вирощування ранніх сортів томатів у відкритому грунті.

А також, як правильно посадити в одній теплиці томати та перці. І навіщо потрібна борна кислота при вирощуванні цих овочів.

особливості вирощування

Даний гібридний сорт був виведений для вирощування в жарких регіонах. Північний Кавказ, Астраханська область і Краснодарський край для цього підійдуть, якщо мова йде про посадку у відкритий грунт. Для вирощування в плівкових укриттях підійдуть регіони центральної Росії. В цілому рекомендована посадка в теплиці.

Для північних областей не підійде, цей сорт дуже теплолюбний і не переносить заморозків.

Серед головних особливостей томата «Бобкат» відзначають його дивовижну стійкість до шкідників і хвороб томатів. Саме це властивість сподобалося не тільки любителям, але і професіоналам, які вирощують томати на великих площах, де це якість особливо важливо.

ДОВІДКА: Якщо ви хочете підвищити врожайність, необхідно підгодувати азотними добривами грунт, де виростає дана овочева культура.

Детальніше про способи удобрення томатів ви можете прочитати в статтях нашого сайту. Читайте для чого потрібні і як правильно використовувати:

 1. Органічні.
 2. Дріжджі.
 3. Йод.
 4. Перекис водню.
 5. Нашатирний спирт.

На етапі розсади можна використовувати різні стимулятори росту, що забезпечить і кращу виживаність і більший урожай.

Зібрані плоди можуть довго зберігатися і добре переносять транспортування, це особливо корисна властивість для тих, хто вирощує томати в промислових масштабах для продажу.

Детермінантні сорти зазвичай не потребують підв'язування і пасинкуванні, а ось мульчування можна використовувати для будь-яких видів, ця процедура допомагає в боротьбі з бур'янами і зберігає необхідний мікроклімат.

Хвороби і шкідники

Це майже невразливий сорт, як для більшості хвороб, так для найбільш характерних шкідників. Але все ж, якщо мова йде про захворювання пасльонових в теплицях, то тут в якості основного засобу боротьби необхідна профілактика. А це - своєчасне розпушування ґрунту, правильний режим поливу, світловий режим і необхідні добрива.

Повністю убезпечити себе від хвороб томатів і позбавити від зайвої роботи допоможе висаджування високостійких до різних напастей сортів. Прочитати про них можна тут. Також пропонуємо ознайомитися з інформацією про сорти, стійких до такого бичу городників, як фітофтороз.

Для боротьби з шкідливими комахами, а найбільш часто зустрічається белокрилка, застосовують препарат «Конфідор», з розрахунку 1 мл на 10 л води, отриманого розчину вистачить на 100 кв. м.

Читайте також корисну статтю про сорти томатів абсолютно стійких до захворювань.

А також про те, що з себе представляють детермінантні, полудетемінантние, супердетермінантние і індетермінантні сорти помідорів.

Гібрид Бобкат порадує садівників і фермерів своїми дуже красивими і смачними плодами. А при наявності певних умов вирощувати томати в теплиці можна протягом усього року. Удачі всім в цьому процесі і гарного врожаю!

Схожі Статті