Жуки чи блохи? Земляні блохи: зовнішній вигляд з фото і як позбутися в будинку

Земляні блішки до справжнім блохам ніякого відношення не мають.

Вони насправді є комашки з численного сімейства жуків-листоїдів і відносяться до шкідників рослин.

Людей земляні блішки не кусають, а ось проникнути в будинок і оселитися там цілком здатні.

Зовнішній вигляд

Досить типовий для жучків, що входять до загону жуків. Вони мають подовжений тулуб, надійно захищене щільними жорсткими надкрильямі. Забарвлення може бути різною, від світло-зеленої до майже чорної, звичайно вона однотонна і відливає металевим блиском. Деякі види прикрашені поперечними смугами контрастних кольорів.

У блішки є невеликі прозорі крильця, за допомогою яких вона літає на невеликі відстані. Тривалі перельоти комахам не під силу.

Вусики у жучків довгі, чорні, пунктірообразние. Лапок зазвичай 6, як і у всіх інших жуків. Особливістю блішок є задні ноги. У них потовщені перші сегменти ( «стегна»), а «гомілки» подовжені, завдяки чому жучки мають гарну стрибучістю. Саме через цю здатності, блішок і плутають зі звичайними блохами-кровососами.

ДОВІДКА! Насправді, блохи не належать до споріднених видів блішок. Близькою ріднею цих шкідників можна вважати колорадських жуків і божих корівок.

Далі ви побачите фото земляних бліх:

 • Личинки.

Це маленькі черв'ячки з м'якими зовнішніми покривами брудно-білого кольору. Тулуб складається з безлічі сегментів, голова темна. Ніг 3 пари.

 • Яйце.

Має елліпсовіднимі форму, злегка витягнуту вгору. Забарвлення світла, жовтувата або зеленувата.

 • Лялечка.

Личинка набуває сніжно-біле забарвлення покривів. Зверху вона покрита твердою оболонкою бежевого або жовтого кольору.

Чим блішки відрізняються від бліх?

Різниця настільки велика, що переплутати їх практично неможливо. Симпатичні блискучі шкідники абсолютно несхожі на м'якотілих паразитів. До основних відмінностей можна віднести:

 • розміри. Довжина дорослої блохи рідко перевищує 2 мм, блішки ж досягають і 6 мм;
 • забарвлення. Справжні блохи мають бляклу забарвлення, переважно коричневих або сірих тонів. Блішки ж радують око відтінками зеленого, червоного та інших яскравих кольорів;
 • спосіб життя і раціон харчування. Земляні блішки не живуть в шерсті тварин і не п'ють кров теплокровних організмів.

Ознайомитися на фото з різними видами бліх і дізнатися як вони виглядають можна тут.

Спосіб життя

Жучки-шкідники живуть на вулиці, поселяясь біля тих рослин, якими харчуються. Кожен вид має свої переваги в раціоні. Найчастіше зустрічаються блішки, що поїдають хрестоцвіті культури типу капусти і редиски.

Зимувати відправляються молоді особини, вони йдуть під землю і там перечікують холоду. Навесні, коли температура верхнього шару землі досягне 11-13 °, блішки прокидаються і вилазять назовні. У цей час вони починають активно поїдати молоді паростки, готуючись до періоду розмноження.

Парування і відкладання яєць відбувається в травні або червні. Самка ховає майбутнє потомство в грунт неподалік від кормових культур або безпосередньо на рослині. У кладці може бути від 10 до 50 яєць.

На розвиток цієї стадії і вихід личинок потрібно всього кілька діб. Потім личинки починають багато їсти, пошкоджуючи коріння, стебла і листя. Через місяць вони заляльковуються в землі. На цю стадію йде від 7 до 17 діб. З лялечки з'являється доросла шкідник, який відправляється на зимівлю.

ВАЖЛИВО! У теплих регіонах з м'якими нетривалими зимами за сезон може розвинутися 2 покоління земляних блішок.

шкідливість

Для людей і домашніх вихованців земляні блішки абсолютно безпечні. На відміну від справжніх бліх, вони не цікавляться кров'ю, вважаючи за краще рослинну їжу. Ось для городніх культур ці жучки реальна загроза!

Рослинами харчуються і дорослі блішки, і їх личинки, завдаючи шкоди з усіх боків. Справа в тому, що жучок-шкідник поїдає листя, зскрібаючи з них верхній шар. Личинки ж підгризають коріння або виїдають зсередини стебло.

Великі скупчення шкідників здатні знищити все посадки. Найчастіше страждають молоді сходи навесні, коли перезимували імаго кидаються «від'їдатися» після зимівлі. У посушливі періоди шкоду, що наноситься земляними блошками, зростає в рази! Адже рослини не можуть заповнити втрату вологи і гинуть швидше.

Потрапивши в будинок, блішки здатні пошкодити декоративні рослини, обгризаючи їх листя. Якщо вчасно не вжити заходів, жучки погублять домашні квіти.

Ознаки нападу земляних блішок:

 • нерівні і несиметричні отвори круглої форми, що з'являються на листках і стеблах;
 • скелетовані листя;
 • пошкодження стебел абсолютно здорових рослин з незрозумілої причини;
 • засихання суцвіть;
 • виявлення на рослинах маленьких стрибучий жучків.
Не всі види бліх настільки нешкідливі що розглядаються в цій статті землян блохи. З наших окремих публікацій ви зможете дізнатися про те, що з себе представляють і як боротися з блохами у котів і собак, з людськими і щурячими блохами, що робити, якщо ці комахи завелися на городі, в курнику, в постільній білизні.

Як потрапляють в будинку?

Найчастіше шкідників або їх личинки заносять разом з садової грунтом або рослиною. Дорослі жучки можуть випадково застрибнути у відкрите вікно або двері, «приїхати» на одязі.

Зібравши урожай, блішок можна занести разом з овочами в підвал або льох. Якщо взимку вони будуть жити в сховище, коренеплодів і інших продуктів шкодити не стануть.

Як позбутися в будинку?

В оселі блішки потрапляють з прилеглих до них городів і садових ділянок, тому починати боротися з ними слід саме там. Як превентивних заходів застосовується правильна агротехніка. З її допомогою можна значно скоротити «поголів'я» шкідників, не вдаючись до хімічних засобів.

 • Міняти культури місцями при посадці, дотримуючись грамотний сівозміну.
 • Регулярно і рясно поливати рослини, підтримуючи вологість. Блішки воліють сухі повітря і грунт, стаючи в сприятливих умовах дуже активними.
 • Між посадками хрестоцвітих культур типу редиски і капусти бажано висаджувати рослини, що відлякують шкідників. До таких відносяться пижмо, тютюн, чорнобривці, календула, чистотіл, полин, анабазис. Їх же можна посадити по периметру ділянки, щоб попередити нашестя блішок з сусідніх ділянок.
 • Своєчасно усувати бур'яни, які служать притулком для жучків.

Якщо блішок розплодилося дуже багато, слід закликати на допомогу інсектициди. Проти цих шкідників можна застосовувати засоби від колорадського жука: Гаучо, Регент, Антижук, Конфідор Максі, Фитоверм, Ратибор, Актара.

У будинку земляні блішки рідко утворюють численні колонії через відсутність гарної кормової бази. Найчастіше вони нападають на молоденьку розсаду і домашні квіти.

Усунути їх можна хімікатами. Для обробки в будинку можна використовувати інсектициди від тарганів: Раптор, Кат, Гет, Комбат і Рейд. Зазвичай достатньо один раз обприскати рослини, щоб жучки пропали назавжди.

УВАГА! Якщо блішки розселилися по всіх приміщеннях, слід провести генеральне прибирання з наступною цькуванням інсектицидами.

В цьому випадку обприскувати потрібно все затишні куточки: задні поверхні меблів, підвіконня, плінтуса, щілини в підлогові покриття. Виводити блішок з тварин немає потреби, так як ці шкідники просто проігнорують ваших вихованців, зосередившись на рослинній кормову базу.

В якості народних засобів можна використовувати різні що відлякують рослини. Їх досить розкласти в можливих місцях поселення земляних блішок. Підійдуть і свіжі рослини, і висушені.

Ще один дієвий засіб - бензол, змішаний зі звичайним гасом. Ця «пекельна суміш» своїм запахом вижене всіх непрошених шкідників. Розчином слід обробити страждають від нападу блішок рослини.

Виявивши в своєму чистенькому будинку земляних блішок, не турбуйтеся! Жучки-листоїди не найбільша проблема серед домашніх шкідників.

Схожі Статті