Знайомтеся - оригінальний і смачний томат «Жовтий банан»: опис сорту, фото

Томати Банан жовтий дійсно нагадують банан - тоненькі, довгі і сонячно-жовті за кольором. Ідеально підійдуть для дитячого харчування, оскільки жовті томати не викликають алергію. Вони урожайні, стійкі до хвороб і добре зберігаються.

Хочете дізнатися більше? У нашій статті ми розповімо вам про ці томати докладно. Тут ви знайдете повний опис сорту, зможете познайомитися з його характеристиками, дізнаєтеся все про його хвороби і особливості вирощування.

Томати Банан Жовтий: опис сорту

Томат Жовтий Банан гібридом не є, це сорт любительської селекції, має безліч відмінних якостей. Банан жовтий - індетермінантна рослина, міцне стебло з кількома кистями многоліственний, висотою сягає 3 м. Штамбові кущ не є. При утворенні плодів рослина слід прищипнути в точці зростання - всі поживні речовини підуть в плоди.

Кореневище розвивається буйно, на постійному місці - понад 50 см в ширину, без поглиблення. Листя середньої величини, цікавою ажурною форми світло - зеленого кольору, зморшкуваті, без опушення. Суцвіття просте, проміжне - через кожних 2 листи, перший раз закладається після 7 листа. Суцвіття з безліччю квіток, плодів може бути від 10 штук. Плодоніжка міцна, плоди чіпко триматися на рослині, не опадають. За ступенем дозрівання - середньостиглий сорт, період від посадки насіння до збору врожаю близько 125 днів.

Відзначено високу стійкість до «тютюнової мозаїки», так само має непогану стійкість до інших основних захворювань. Вирощування допустимо в теплицях, відкритому грунті (виняток - північні регіони).

Характеристики

Форма плоду - подовжена з маленьким носиком, слівовідной, іноді вигнута, плоди стають схожі на маленькі банани (звідси назва). Розміри маленькі, в середньому 7 см завдовжки, вагою близько 120 г. Шкірочка щільна, гладка, тонка. Колір незрілих плодів - світло-зелений, зрілих - жовтий теплих тонів. М'ясисті, не сухі. Насіння трохи, розташовані рівномірно по двом камерам. Кількість сухих речовин - середнє.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
жовтий банан120 грам
Президент250-300 грам
дачник55-110 грам
квочка90-150 грам
Андромеда70-300 грам
Пінк Леді230-280 грам
Гуллівер200-800 грам
банан червоний70 грам
Наостанок150-200 грам
Про ля ля150-180 грам
де Барао70-90 грам

Сорт томата Банан жовтий - російської аматорської селекції. Оригінатором є ТОВ «Агрофірма Пошук». У Держреєстр по РФ для вирощування в тепличних умовах включений в 2015 році. Припустимо вирощування на всій території РФ в плівкових, засклених теплицях. У відкритому грунті врожай може бути нижче, висадка сприятлива в південних регіонах.

Мають приголомшливі смакові якості, містять безліч вітамінів. Солодкі, ароматні. Вважається салатним сортом. Підійде для вживання в свіжому вигляді, в бутербродах, салатах, в гарячих стравах. Малі розміри і подовжена форма підходять для консервування цілих плодів, не розтріскуються при тепловій обробці. Виробництво томатної пасти і соку актуально, колір буде родзинкою. Має хорошу врожайність, близько 7 кг на 1 кв.м., від 3 кг з рослини.

З врожайністю інших сортів томатів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
жовтий банан7 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Лонг Кіпер4-6 кг з куща
Подсінское диво5-6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао гігант20-22 кг з куща
прем'єр6-9 кг з кв.метрів
Полбіг4 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
Кострома4-5 кг з куща
Червона гроно10 кг з куща

фото

Дивіться нижче: томати Банан фото

Гідності й недоліки

Має ряд переваг:

  • оригінальна форма;
  • смакові якості;
  • хороша врожайність;
  • щільна шкірка і плід;
  • стійкість до хвороб.

Недоліків за відгуками споживачів не виявлено.

особливості вирощування

Листя і плід рослини незвичайної форми. Через щільної консистенції плодів зберігання проходить відмінно і довго. Транспортування проводиться без наслідків. Зберігання томатів проводять в темному сухому місці. На розсаду садять на початку лютого. Грунт для посадки пропарюють і знезаражують. Насіння дезінфікують у спеціальних розчинах.

Для знезараження підійде слабкий розчин марганцівки. Садять на глибину 2 см, відстань між рослинами близько 2 см. Накрити поліетиленом, для необхідної вологості. Після сходів поліетилен зняти. Оптимальна температура росту розсади - 25 градусів. Необхідно підсвічування люмінесцентними лампами. Пікіровка при утворенні першого аркуша. У другій половині квітня-травні можна висаджувати в теплицю. Грунт повинна бути добре розпушити і перекопана з перегноєм.

Висаджувати в лунки з відстанню в 50- 70 см. Полив під корінь рясно, не часто. Потрібно добре освітлене місце. Пасинкування необхідно, освіту куща в 2 стебла. Підв'язування відразу після посадки до вертикальних шпалер. Підживлення через кожних 1, 5 тижні.

Пропонуємо вашій увазі статті про високоврожайні і стійкі до хвороб сорти помідорів.

А також про томати, стійкі до фітофторозу і про дієві методи захисту від цієї хвороби.

Хвороби і шкідники

Від фітофторозу обприскують розчином мідного купоросу (10 г на відро води). Обприскування від інших хвороб і шкідників необхідні для профілактики.

Помідор Банан жовтий - сорт томатів для любителів консервування та жовтих плодів.

Схожі Статті