Зручний і функціональний парник «Хлібниця»

Парники дала його незвичайну назву форма конструкції. Вона нагадує звичну нам домашню хлібницю.

Компактне, зручне для роботи і естетичне спорудження ідеально підходить як для вирощування овочів, так і квітів на дачній ділянці.

опис моделі

Теплиця має порівняно невеликі розміри, але робочу площу можна використовувати на 100%. Її стулки відкриваються в обидві сторони, завдяки чому посадку, догляд за розсадою і збір врожаю зручно вести з будь-якого боку. Земл я всередині завжди залишається м'яко й і пухкої, адже під час робіт городнику не доводиться заступати на грядку.

Характеристики

«Хлібницю» можна зробити самостійно або купити в готовому вигляді. Пряма геометрія корпусу споруди не передбачає будь-якого розчленування складових, тому готовий варіант виходить досить габаритним, і перевезти його на потрібну ділянку можливо тільки на вантажний «Газелі».

Парник дуже легкий по вазі: його не буде потрібно розбирати на частини, щоб переставити з місця на місце.

Якщо виготовляти теплицю самостійно, то на це буде витрачено порівняно невелику кількість коштів: приблизно від 1500-3000 рублів - залежить від розмірів. Креслення моделі рекомендується вивчити заздалегідь і вибрати підходящий варіант ще до початку робіт.

модифікації

У «хлібницю» немає проходу. Її внутрішній простір можна використовувати по максимуму. Певних розмірів у цій моделі не існує: тим, хто збирається зводити його на ділянці своїми руками, найкраще заздалегідь визначитися з розмірами. Теплиця збирається з пластикового профілю 20 на 20 мм. Довжина її каркаса - 2-4 метра, ширина складає 1, 3 і 2 метри, а висота - від 0, 75 до 1 метра. Якщо модель передбачається відкривати з одного боку, її ширину краще виконати в діапазоні 0, 8 - 1, 3 метра. При таких параметрах будівлі городнику легше здійснювати догляд за рослинами.

Також на нашому сайті є ще статті про види парників: Гармошка, Новатор, Даяс, Огурчик, Равлик і інші культури.

переваги

Переваг у такого будови кілька:

  1. Ергономічний дизайн, що поєднується з відмінними зовнішніми показниками.
  2. Чудова функціональність будівлі, що дозволяє вирощувати в ній квіти та овочеві культури.
  3. Для її створення використовуються нетоксичні і тільки екологічно чисті матеріали.
  4. Невелика вага конструкцій, що не впливає на їх міцність і якість.
  5. Арочна форма прискорює схід снігу, одночасно перешкоджаючи руйнуванню її каркаса під час сильного вітру або снігопаду.
Варіант монтажу для побудови обраної моделі своїми руками максимально спрощений, що дозволяє спорудити його на ділянці в короткі терміни.

недоліки

Така конструкція, звичайно, не позбавлена і недоліків. Їх необхідно враховувати, щоб вирощування овочів і квітів було повноцінним і продуктивним.

Найлегше для створення «Хлібниці» використовувати плівкове покриття, що багато хто і робить. Це найдешевший варіант, але при ньому довговічність використання парника ставиться під сумнів, як і температурний режим всередині нього. Вироби промислового виготовлення не настільки доступні за ціною в порівнянні з зведеними самостійно, але їх можна використовувати більш тривалий час.

Важливо: Щоб забезпечити якісний обігрів внутрішнього простору, рекомендується використовувати біопаливо. Система обігріву дасть можливість займатися вирощуванням рослин протягом тривалого терміну. Закладене біопаливо з часом почне горіти під верхнім шаром грунту, виробляючи для рослин необхідне їм додаткове тепло і забезпечуючи їх поживними речовинами.

З яких матеріалів зроблений парник?

Раму споруди виконують з пластикових труб квадратного перетину, дерева або сталевого профілю. Перед виготовленням каркаса буде не зайвим розглянути особливості споруди. У складі верхньої частини присутні полудугі. Вони приєднуються до основи за допомогою шарнірів.

Покривний матеріал парника «Хлібниця» - стільниковий полікарбонат. Його легко замінити якісної парникової плівкою. Хороший варіант - так званий поліетилен низького тиску (ПЕНД). Оскільки теплиця часто використовується саме для вирощування розсади, що вимагає особливого мікроклімату, полікарбонат буде для неї хороший тим, що здатний захистити молоді рослини від ультрафіолету: в порівнянні з плівкою він більш ефективно буде утримувати тепло, крім того, додасть спорудженню додаткову жорсткість.

Для вирощування яких рослин підходить?

Парник відмінно підійде для вирощування помідорів, огірків, зелені, ранніх коренеплодів і різних видів квітів. Невибагливі культури будуть рости набагато краще, якщо їх висаджувати в теплицю, а не у відкритий грунт. Полив і провітрювання рослин виконуються елементарно, а освітлення буде природним.

Особливості установки і зборки

Щоб встановити каркас, слід відшукати на ділянці освітлене місце. Теплиця ставиться у напрямку з півночі на південь. Оскільки вона складається з двох половин, одну половину можна цілком зорієнтувати на південь, відкриваючи її тільки вдень на провітрювання, а іншу - на північ.

Увага! Для установки конструкції необхідна опора. Не можна допускати її контакту з грунтом. Щоб захистити теплицю від вологи, найкраще встановити її на шпалу або на дерев'яний брус.

Сама збірка - досить просте заняття. Для цього досить закрутити кілька болтів і гайок і розрізати під потрібні розміри листи полікарбонату.

Конструкція дозволяє легко здійснювати регулювання внутрішньої температури. Для цього буде не зайвим пристосувати до справи простий відкривач для кватирок, в якості якого може виступити гідравлічний поршень. Під час перегріву поршень буде злегка піднімати кришку парника і опускати її при охолодженні.

«Хлібниця» стане оптимальним варіантом для тих дачників, яким набридло без кінця натягувати плівку на каркас. Для побудови теплиці своїми руками знадобиться трохи часу. На неї піде і мінімум матеріалу, який можна придбати в найближчому спеціалізованому магазині за доступною ціною. Зате всі ці турботи дозволять виростити овочі, що не містять пестицидів, і одночасно заощадити на покупці дорогих овочів на ринку або в супермаркеті.

фото

Більше фото парника «Хлібниця»:

Схожі Статті