Звідки беруться таргани в квартирі або будинку, чи можна не допустити їх появи і як з ними боротись?

Таргани відносяться до категорії живучих комах, виселити з квартири яких практично неможливо. Тому сьогодні розглянемо проблему коли з'явилися терикони, як від них позбутися?

З'ясуємо причини появи, де вони можуть жити і як знайти їх гніздо?

На планеті налічується близько п'яти тисяч різновидів, комахи відрізняються рухливістю, а також волого-і теплолюбні, мають різні назви і прізвиська.

Вони проводять нічний спосіб життя, саме тому їх часто можна помітити тільки в затемнених приміщеннях. У денний час вони ховаються за меблями, плінтусами, в щілинах, на стелі.

Чи кусаються таргани і небезпечні їх укуси? Так, і їхні укуси не настільки нешкідливі. Комахи вважаються переносниками вірусів та інфекцій, вони можуть стати також причиною серйозних хвороб, починаючи туберкульозом і закінчуючи глистами, вони швидко розмножуються, тому позбутися їх буває досить непросто, хоча іноді вони можуть зникнути самостійно.

Звідки беруться таргани в квартирі? І як від них позбутися?

З'явилися таргани в квартирі? Що робити? Найперше питання при вигляді вусатих «друзів»: звідки вони взялися і чи можуть літати? У комах існує кілька шляхів проникнення:

  • від сусідів - після цькування, по вентиляції, сміттєпроводу, крізь щілини в стінах;
  • з покупками - їх можна принести з продуктами одягом і навіть меблями з магазину;
  • в речах з поїздки;
  • з посилками через інтернет, відправлені таким способом товари можуть стати відмінним способом транспортування для самих різних комах.

Тепер ви знаєте від чого з'являються таргани і будете уважніше в майбутньому. Вони дуже швидко розмножуються, якщо їх стає занадто багато, вони починають освоювати сусідні території. У такі моменти від них може страждати цілий під'їзд і навіть будинок.

Де ховаються таргани і як їх знайти?

Основна небезпека полягає в тому, що «усачи» повзають в сміттєвих відрах, унітазах, стають переносниками шкідливих мікроорганізмів (особливо чорні таргани, на відміну від білих), і можуть стати збудниками самих різних хвороб: від паразитів до тифу. Всі знають як виглядають шкідники, але знайти їх буває дуже складно, найчастіше їх можна помітити на кухні.

Як визначити, що у вас гости? Ознаки наявності в приміщенні тарганів:

  • чорні точки на стінах, посуді або меблів;
  • специфічний запах;
  • яйця комах.

Найчастіше люди не помічають ці символи, поки не побачать комах своїми очима. Навіть при підтримці стерильної чистоти в приміщенні завжди є відро для сміття, комахи виділяють спеціальні феромони, завдяки яким про місцезнаходження джерела їжі довідається вся популяція.

Руді таргани воліють селиться недалеко від джерела води, будь-який доступ до води використовується для пиття, в т.ч. унітаз, миска домашньої тварини.

Найчастіше вони локалізуються затишних місцях, прихованих від людських очей, їх можна знайти за задніми стінками кухонних шаф, в побутовій техніці, в щілинах плінтусів, в вентиляційних ходах, решітках. Тарганам досить невеликого простору між технікою, меблями і стіною, щоб облаштувати місце гніздування, з якого вигнати їх буде досить складно.

Кухня є важливим життєвим простором, їжа і їжа в якому знаходиться максимально доступне.

Комахи дуже довго можуть жити без їжі, але відсутність води вони не переносять, саме тому найчастіше вони локалізуються на кухнях, поблизу водопроводу.

Таргани воліють темні важкодоступні місця, де їх досить складно зловити, в таких місцях вони можуть відсиджуватися колонами. Вони ведуть переважно нічний спосіб життя, їх присутність днем свідчить про те, що їх стало занадто багато.

Що робити якщо таргани біжать від сусідів?

Не завжди таргани заводяться в квартирі від антисанітарії. Є ще кілька способів як вони можуть з'явитися у вас вдома.

Якщо таргани лізуть від сусідів, рекомендується в квартирі підтримувати ідеальну чистоту, щодня викидати сміття, прибирати їжу, витирати навіть невеликі калюжі, витирати ванну і раковину на ніч, не допускати протікання сантехніки, водопровідних труб, на вентиляцію поставити сітки, всі тріщини і отвори закласти .

Якщо тарганів в будинку розвелося надто багато вам допоможуть такі способи боротьби з ними: всілякі готові порошки та крейда (наприклад, Машенька), а також гелі, пастки, аерозолі, відлякувачі, можливо допоможуть народні методи. Якщо з шкідниками впорається не вдалося, доведеться вживати більш рішучих заходів.

Якщо таргани повзуть від сусідів, рекомендується домовитися з ними одночасно запросити спеціальну службу, яка вживе необхідних заходів. Якщо сусіди відмовляються труїти, їх можна примусити до цього в судовому порядку, для его знадобиться документ, що підтверджує антисанітарію в тій чи іншій квартирі. Отримати такий документ можна в компанії, що управляє, а також санітарної, житлової інспекції.

Чи можуть з'являтися з каналізації?

Каналізаційні таргани, вважаються найнебезпечнішими, вони є потенційними переносниками небезпечних хвороб.

Широке поширення вони отримали приблизно двадцять років тому, їх помічають в туалетах і ванних кімнатах, в квартири вони потрапляють через унітази, трубопровідну систему, зливні отвори.

Позбутися від них допоможе застосування інсектицидів, коли шкідники потрапили в квартиру з каналізації, позбутися від них буде непросто. Найкраще в даному випадку - звернутися до спеціальної служби, інші засоби малоефективні, навіть такі ефективні з них, що Кукарача, комахи просто відсидяться в каналізації.

Професіонали проведуть інсектицидні або температурну обробку всіх приміщень, сміттєпроводу і навіть під'їзду. При дезінсекції використовуються тільки натуральні хімічні засоби, безпечні для людей і домашніх тварин.

Щоб вам було легше вибрати засоби від «настирливих сусідів», ми склали рейтинг виробників перевірених засобів боротьби з тарганами. А також підготували серію статей про найефективніші з них, про те, які взагалі способи боротьби існують, а також які заходи профілактики можна вжити.

Наведемо фото каналізаційних тарганів, щоб ви були завжди напоготові:

Чи можуть жити в мікрохвильових печах, ноутбуках і як їх звідти вивести?

У зв'язку з розвитком технологій і появою різноманітної побутової техніки вусаті стали селитися безпосередньо в електроприладах. Багатьом незрозуміло, як комахи можуть жити в мікрохвильових печах і не гинути, але тим не менш, це так.

Тож з'ясуймо основні місця де живуть таргани? Дуже часто в якості місця проживання вони вибирають телевізори, тостери або СВЧ-печі, де їм тепло і зручно, де вони харчуються залишками їжі і можуть прожити там дуже довго.

Для виведення тарганів рекомендується використовувати кілька способів:

  • поставити прилад на прогрівання на 30 хв .;
  • виставити на мороз від восьми градусів морозу;
  • покласти в пристрій просочену борною кислотою приманку.

При прогріванні на високої потужності вони не підсмажаться, а втечуть з неї, щоб повернутися через деякий час назад.

На холоді все знаходяться в мікрохвильовці шкідники повинні загинути, при цьому існує ризик того, що СВЧ-піч вийде з ладу.

Борну кислоту необхідно класти завжди, коли мікрохвильовка не використовується.

Одним з найпопулярніших місць вважається також телевізори, особливо лампові. Комахи відмінно себе почувають в системних блоках, комп'ютерних моніторах, селяться в радіоприймачі.

Комахою там тепло і затишно, вивести їх можна тільки розібравши і вичистивши пристрій зсередини, борну кислоту використовувати в даному випадку не рекомендується.

Таргани можуть влаштуватися в будь-якій квартирі і будинку, навіть при збереженні стерильної чистоти, вони можуть переходити від сусідів, їх можна принести з собою в сумці. Позбутися від шкідників дуже складно, вони можуть тижнями жити без їжі, переносять холод, тут потрібні дуже ефективні засоби.

Існує велика кількість самих різних засобів боротьби з ними, але всі зусилля можуть виявитися марними, якщо вони приходять від сусідів. Знищити їх надовго допоможе виклик спеціальної служби, найкраще домовитися з сусідами і провести обробку одночасно.

Добре зарекомендували себе такі торгові марки: Раптор, Чистий дім, Raid, Комбат, Гет, Глобал, Кат, Дохлокс, Регент.

Також перевіреними засобами є Карбофос, Фас, Форсайт.

Отже, ми з'ясували чому з'являються таргани в квартирі і як з ними боротись.

Схожі Статті